Kuidas mõõta alkoholisisaldust

Kunagi inimesed lihtsalt raputasid alkoholi anumat ja vaatasid mulli, et alkoholisisaldust öelda. Tänapäeval on see veelgi lihtsam. Võite kasutada spetsiaalset hüdromeetrit, mida nimetatakse alkoholimõõturiks, mis on kalibreeritud vedeliku tõendi arvutamiseks. Vedeliku alkoholisisalduse mõõtmiseks võite kasutada ka destilleerija papagoi.

1
Kasutage puhta etanooli tiheduse järgi kalibreeritud alkoholimeetrit. Alkoholimeeter on õõnes klaastoru, mis hõljub vedelikus. Kuna alkohol on veest vähem tihe, võimaldab spetsiaalse hüdromeetri kasutamine, mis on spetsiaalselt loodud ja kalibreeritud alkoholisisalduse mõõtmiseks, mida nimetatakse alkoholimeetriks, mõõta vedeliku alkoholisisaldust. Alkoholimõõtjaid kasutatakse kõrge vastupidavusega kangete alkohoolsete jookide alkoholisisalduse mõõtmiseks. .Kontrollige pakendit ja veenduge, et teie alkoholimeeter on alkoholisisalduse mõõtmiseks kalibreeritud.

2
Täitke puhas anum alkoholiga. Kasutage läbipaistvat purki või klaastassi, mis on piisavalt suur, et alkoholimeeter saaks vedeliku sees hõljuda, ilma et see lööks külgedele või põhja. Valage anumasse alkohol, mida soovite testida. Täitke anum, kuni see on umbes ¾ täis. Enamik alkoholimõõtureid on umbes 10–12 tolli (25–30 cm) pikad. Jätke piisavalt ruumi, et alkoholimeeter ei põhjustaks vedeliku lisamisel vedeliku ülevoolu.

3
Langetage alkoholimeeter vedelikku. Asetage alkoholmeetri pirni pool õrnalt vedelikku, mida testite. Alkoholimõõtur peaks vabalt vedeliku keskel hõljuma. Kui see toetub vastu anuma külge, liigutage seda tagasi keskkoha poole.

4
Pöörake alkoholimeetrit, et eemaldada kõik selle külge kinnitatud mullid. Alkoholisisalduse täpseks lugemiseks peab alkoholimeeter olema ilma mullideta. Keerake vedelikus hõljuvat alkoholimeetrit õrnalt, et vabastada kõik selle külge kinnitunud õhumullid. Laske hüdromeetril ise pöörlemine lõpetada ja asetuda tagasi anuma keskele.

5
Vaadake alkoholmeetril meniski põhja. Vedeliku pindpinevus moodustab hüdromeetri küljel kaare. Täpse näidu saamiseks kontrollige selle kaare põhja. Meniski juures olev number näitab teile anumas oleva alkoholi sisalduse tõendit. Alkoholimeetril olev prooviskaala number vastab alkoholisisalduse protsendile. Nii et kui number meniski juures on “65”, siis mahutis oleva vedeliku alkoholisisaldus on 65%.

6
Kasutage destilleeritud piirituse alkoholisisalduse mõõtmiseks destilleerimispapagoi. Destillaatori papagoi on seade, mis hoiab piirituse hüdromeetrit, tuntud ka kui alkoholimõõtur. Alkohol valatakse ülaosas olevasse kogumistopsi, torust alla ja kambrisse, kus on alkoholimõõtur, mis võimaldab teil vaadata alkoholisisaldust. Suure alkoholisisaldusega kangete alkohoolsete jookide jaoks kasutage papagoi. Ärge kasutage papagoi õlle, veini või likööride puhul, kuna suhkrusisaldus mõjutab näitu.

7
Sisestage alkoholimeeter papagoi sisse. Asetage alkoholimeeter papagoi hoidekambrisse. Langetage lambi ots õrnalt. Anumas ei ole vedelikku, nii et kui selle sisse kukutate, võib see alkoholimõõturi mõraneda või purustada. Hoidke alkoholimõõturit varre otsast, et see oleks puhas õlist ja mustusest, mis võib teie sõrmedele sattuda.

8
Asetage papagoi tila alla puhas anum. Kui papagoi piiritust valada, jookseb see teisest otsast tilast välja. Asetage tila alla puhas anum, et koguda sealt välja voolav alkohol.

9
Täida papagoi alkoholiga. Kui olete alkoholimeetri papagoi sisse asetanud ja äravoolu kogumiseks anuma asetanud, valage alkohol kogumistopsi. Lisage nii palju alkoholi, et kamber alkoholimõõturiga oleks täielikult täidetud. Alkohol peaks hakkama tilast välja voolama selle all olevasse anumasse.

10
Lugege alkoholimõõturi küljel olevat skaalat. Kui alkoholimeeter kambris hõljub, tehke näit meniski põhjast või vedelikus olevast kaarest alkoholmeetri vastu. See lugemine annab teile tõendi alkoholi olemasolust ja annab teile teada selle alkoholisisalduse. Näiteks kui meniski allosas olev number on “97”, siis on alkoholisisaldus 97%.