Kuidas Monopoli mängida

Monopoly on klassikaline lauamäng, mida armastavad igas vanuses inimesed, kuid selle mängimine võib olla üsna raske! Reeglid on keerulised ja paljudel peredel on oma variatsioonid, mida pole ametlikus reegliteraamatus loetletud. Lauda seadistamise, ametlike reeglite järgi mängimise ja mängu lõpetamise õppimine mõistlikul ajal aitab teil õppida Monopoli armastama!

1
Leia 2 kuni 8 mängijat. Monopoli saab mängida kõigest 2 inimesega kuni 8 mängijaga. Igal mängijate arvul on oma eelised ja puudused, mistõttu on oluline neid teada enne, kui otsustate, kui palju inimesi mängima hakkab. Mängu olemuse ja mehaanika tõttu ei ole 2 inimese mänge soovitatav. Mängu alguses on mõlemad mängijad võrdsed ja leiavad, et mäng kestab kaua. Kui kellelgi veab või teeb suure käigu, võidab ta mängu tavaliselt ilma, et vastasel oleks võimalus järele jõuda. Ärge laske sellel end heidutada, kui teil on ainult kaks mängijat. See võib siiski olla väga lõbus. 3–5 inimese mängud on suurepärased, kuna on tasakaalus õigluse ja naudingu vahel. Mängud võivad kesta üle kahe tunni, kui mängijate mängud on võrdsed ja kui keegi näib võitvat, on kaotajatel palju ruumi mängus püsimiseks. 6–8 inimese mängud on lõbusad, kuid neil võib esineda mõningaid probleeme. Kuna mängu saab võita ainult üks inimene, tähendab rohkem mängijaid, et kaotajaid on rohkem. Lisaks on pöörete vahel pikem ootamine, kuid see pole liiga suur probleem, kuna Monopoly pakub käputäie võimalusi, mida saate teha siis, kui pole teie kord, kuni kõik tahavad toimingut korraga teha. Monopoly on mõeldud. mida mängivad 8-aastased või vanemad inimesed. Nooremad mängijad ei pruugi mängust rõõmu tunda, kui neile ei meeldi kaotada, kuna mäng nõuab võitmiseks teatud strateegiat. Soovitatav on aidata uusi ja noori mängijaid, pakkudes näpunäiteid ja valides koostöövalmima mängustiili.

2
Valige pankur. See mängija vastutab kogu raha, vara, majade ja hotellide eest, mis endiselt pangale kuuluvad. Pankur võib mängu endiselt mängida, kuid ta peaks veenduma, et tema enda raha on panga omast eraldi. Kui see on lihtsam, võib pankur asetada kasti sinna, kuhu enamik mängijaid jõuab, võimaldades inimestel aidata end raha, majade ja kinnisvara hankimiseks, eeldusel, et nad teevad seda ainult siis, kui nad seda lubavad.

3
Seadistage tahvel. Voltige Monopoly plaat lahti ja asetage see tasasele pinnale. Veenduge, et igal mängijal oleks piisavalt ruumi, et hoida oma raha ja varalehti enda ees. Samuti peaksite lauale panema kaardid Võimalus ja kogukond. Need on märgitud keskel.

4
Valige mängutükk. Iga mängija saab mängunupu, millega laual ringi liikuda. Mänguga on kaasas suur valik, kuid mängida saab ka iga väikese esemega. Pole tähtis, millise tüki valida, kuna need kõik täidavad sama eesmärki.

5
Andke igale mängijale 1500 dollarit. Enne mängu algust annab pankur kõigile nende stardiraha. See peaks lisama kuni 1500 dollarit. Enamikule mängijatest meeldib hoida end rivis enda ees, kuid te saate oma raha hoiustada nii, nagu soovite, kuni see teie ees on. Mängijad võivad raha vahetada ka erinevate sama väärtusega arvete vastu. Näiteks andes pangale 500 dollarit vastutasuks 5 dollarit 100s.US Versioon | Ühendkuningriigi versioon 2 500 dollarit | 2 $500s2 $100s | 4 $100s2 $50s | 1 $506 $20s | 1 $205 $10s | 2 $10s5 $5s | 1 $55 $1s | 5 $ 1 s

6
Esimese mängija valimiseks veeretage täringut. See, kes veeretab suurima numbri, läheb esimesena ja mängib seejärel päripäeva ümber laua. Võite kasutada kahte täringut või ühte, kuidas eelistate. Kiirem alternatiiv on see, et kõige noorem või uusim mängija läheb esimesena. See jätab esmase täringuveeretamise vahele ja annab neile väikese eelise. Pärast esimest käiku läheb mäng päripäeva vasakul olevale mängijale.

7
Veereta täringut ja liiguta oma mängunuppu. Iga mängija veeretab täringuid ja liigutab oma mängunuppu sama arvu tühikuid. Kui viskate kahekordseid mänge, saate pärast maandumiskoha lahendamist uuesti liikuda.

8
Vaadake ruumi, kuhu sattusite. Monopolil on palju erinevaid ruume. Enamik neist on kinnisvara, mille eest saate osta või üüri maksta, kuid mõned neist nõuavad teilt kahest kaardipakist kaardi tõmbamist, raha kogumist või isegi vanglasse minekut.

9
Ostke omamata kinnisvara, kui sellele maandute. Kui olete esimene, kes maandub üleval värvilise triibuga kohale, raudteele või kommunaalettevõttele, võite osta kinnisvara tahvlile trükitud summa eest. Pankur annab omakorda mängijale selle vara omandiõiguse. Enamik mängijaid soovitab osta kõik võimalikud kinnisvarad, nagu ei teeks, teistel mängijatel on võimalus hankida see odavamalt.

10
Müümata vara oksjonile. Kui maandute mitteomavale kinnistule, kuid otsustate seda mitte osta, müüakse kinnisvara enampakkumisel ja see antakse kõrgeima pakkumise tegijale. See reegel on osa ametlikust mängust, kuid paljud inimesed jätavad selle kodus välja. Kui mängija, kes satub võõrale kinnistule, otsustab seda mitte osta, võtab pankur üle ja paneb selle kohe oksjonile. Mängija, kes algselt keeldus kinnistut trükitud hinnaga ostmast, saab oksjonil siiski osaleda. Pakkumised algavad 1 dollarist ja lõpevad siis, kui keegi ei soovi oma pakkumist suurendada. Kui absoluutselt keegi seda vara ei soovi, tagastatakse see panka ja mäng jätkub.

11
Koguge renti. Kui maandute kellegi teise kinnistule, peate talle maksma selle kinnisvara omandikaardi kaardile trükitud üüri (välja arvatud juhul, kui ta on kinnisvara pantinud). Üürihinnad varieeruvad vastavalt kinnisvara hinnale, olenevalt sellest, kas mängijal on täielik värvikomplekt (monopol) või mitte ja kui palju hooneid sinna on ehitatud.

12
Ostke kõik kinnisvarad värvilises rühmas, et saada monopoli. Kui teile kuuluvad kõik värvilise rühma kinnisvarad, on teil monopol! See on üks mängu põhieesmärke – monopoli olemasolul võite teised mängijad kergesti pankrotti minna. Monopoliga mängijad saavad selle värvikomplekti täiustamata saitidel oma vara eest topeltüüri küsida. Põhjus, miks üür on nii kõrge, kui teil on monopol, põhineb reaalsel elutegevusel, kuna konkurentide puudumine ei tähenda, et pole vaja madalama hinna eest võidelda.

13
Ehitage oma monopolile maju. Kui teil on monopol, võite hakata ehitama maju ükskõik millisele neist kinnistutest, et küsida rohkem üüri. Ehitushinnad leiate oma kinnisvaradokumendist. Igale monopoli kinnistule saate ehitada kuni neli maja. Hooned tõstavad teie kinnisvara üüri oluliselt. Näiteks juhatuse esimene kinnisvara, Mediterrane Avenue, rendib 2 dollari eest ilma hooneteta. Kui ehitate neli maja, võite nõuda 160 dollarit igalt mängijalt, kes sellele maandub. Peate ehitama ühtlaselt – te ei saa ehitada kahte maja ühele monopoli kinnistule ja mitte ühtegi teisele. Kui ostate kinnisvara jaoks ühe hoone, ei saa te sellele kinnistule teist panna enne, kui olete ostnud iga monopoli kuuluva kinnisvara jaoks maja.

14
Ehitage hotell pärast nelja maja ehitamist. Kõige tulusamad hooned, mida saate oma kinnistutele lisada, on hotellid. Kui olete igale kinnistule ehitanud neli maja, saate osta pangast hotelli ja majad nendega asendada. Hotell võrdub ligikaudu viie majaga, kuid maksimaalne majade arv saidil on neli. Siiski on mõnikord parem jätta hotelli ehitamise asemel igale kinnistule neli maja, kui soovite teistele mängijatele majapuudust tekitada.

15
Koguge 200 dollarit, kui läbite GO. Iga kord, kui mängija maandub või möödub nurgast, millele on märgitud “GO”, teenib ta 200 dollarit palka. See on suurepärane võimalus oma varudesse veidi raha lisada! Ametlike reeglite kohaselt saate GO väljakul möödumise või maandumise eest ainult 200 dollarit, kuid paljud inimesed lubavad teil koguda rohkem, kui maandute otse GO-le. Seda majareeglit tuleks vältida, kuna see võib mängu selle sõna halvas mõttes pikendada.

16
Take a Chance või Community Chest kaart. Kui maandute kohta, millel on tähis “Juhus” või “Kogukonna kast”, eemaldage ülemine kaart vastavast kaardipakist, kuhu maandusite. Nendel kaartidel on mõju, mis võib põhjustada raha teenimist või raha kaotamist, teid teisaldada või isegi vangi saata. Seal on ka kurikuulus kaart “vanglast tasuta välja”. Kui olete kaardi lugemise lõpetanud, tagastage see vastava kaardipakendi põhja.

17
Vangi minema. Vanglasse minek ei lase sul laual ringi liikuda kuni vabanemiseni. Kuid saate siiski koguda üüri, osta maju, osaleda oksjonitel ja kaubelda teiste mängijatega. Vanglasse minekuks on kolm võimalikku viisi: “Mine vanglasse” märgistatud alale maandumine on kõige tavalisem viis vanglasse sattumiseks. Mängija läheb diagonaalselt üle laua vanglaruumi ilma GO-st möödumata ja tema käik lõpeb kohe. Kui valite võimaluse või kogukonna rinnakaardi, millel on see kirjas, lõpeb teie kord kohe ja peate minema otse lahtrisse “Vangis”. “. Kui möödute GO-st teel vanglasse, ei saa te oma 200 dollarit kätte. Pange oma mängunupp vangikongi, kui teid vangi saadetakse. Kolme järjestikuse duubli veeremine samal käigul viib teid samuti kohe vangi. Asetage oma žetoon vangikongi niipea, kui kolmas duubel on veeretatud. Kui satute tavalise täringuviskega vanglaruumi, saate oma märgi asetada väljaku jaotisesse “Just Visiting”. Teile ei kehti mingid piirangud ja võite võtta järgmise pöörde nagu tavaliselt. Vanglast pääsemiseks peate maksma 50 dollari suuruse kautsjoni, kasutades kaarti Get Out of Jail Free või visates järgmisel pöördel kahekordseid mänge. Kui teil õnnestub vanglast väljumiseks visata duubel, liigute etteantud arvu tühikute võrra edasi, kuid ei tee enam pööret. Peate oma kolmandal käigul vanglast lahkuma ja maksma kohe 50 dollarit, kui te ei viska sellel pöördel duubleid.

18
Tehke tehinguid teiste mängijatega. Teiste mängijatega kauplemine on iga Monopoli mängu strateegia võtmeosa. Tavaliselt saate nii majade ja hotellide ehitamiseks monopoli. Paljudel mängijatel on ka kodureeglid, mis võimaldavad neil anda teisele mängijale üüri puutumatuse, laenata teisele mängijale raha või laenata pangast ilma kinnisvara pantimata. Ärge lisage oma esimese mängu ajal kodureegleid, kuna nende kaasamine võib mõjutada mängu nautimist. mängu ja pikendada, kui kaua mäng kestab, mis pole hea.

19
Määrake võitja selgitamiseks tähtaeg (valikuline). Kui soovite kiiremat mängu, proovige seada taimer 1 või 2 tunniks. Kui taimer hakkab tööle, loeb iga mängija kokku oma raha kogusumma, kõigi hüpoteegita kinnisvara prinditud hinnad, poole kõigi hüpoteegiga laetud kinnisvara hindadest ning kõigi majade ja hotellide trükitud hinnad. Mängu võidab rikkaim mängija! Kui otsustate mängida ajalimiiti, võivad mängijate strateegiad veidi erineda. Tavalises monopolimängus võib mängu võitja alustada halvasti ja olla varakult väga kehv. Võitjaks võiksite kuulutada mitte rikkaim mängija, vaid see, kes tegi parimaid otsuseid, mille otsustas teie rühm demokraatlikult.

20
ÄRGE andke raha tasuta parkimisele maandumise eest. Paljud inimesed kasutavad mängu raha lisamiseks erinevaid reegleid. Selle asemel, et maksuraha või muid makseid panka tagasi panna, panevad nad selle tahvli keskele ja annavad selle kõigile, kes satuvad Tasuta Parklasse. Kuigi hunniku raha võita on lõbus, kestab see tegelikult mängu palju kauem! Monopoli mäng peaks kestma vaid umbes kaks tundi.

21
Hüpoteegi kinnisvara. Kui te ei suuda kinnisvarale maandudes üüri maksta, võite oma kinnisvarale hüpoteegi panna. Samuti saate kinnisvarale hüpoteegi panna, et osta muid kinnisvara, maju või hotelle. Kui kinnisvara on hüpoteegiga seatud, ei saa üüri sisse nõuda. Selle hüpoteegi tühistamiseks peate selle tasumisel maksma 10% intressi. Kui peate maksma kümnendkoha, ümardage see alati ülespoole. Hüpoteekidel on oma kasu ja tagajärjed. Kinnisvarale tuleks hüpoteek panna ainult selleks, et vältida pankrotti või saada kiirelt raha juurde kinnisvara ostmise ja kauplemise eest. Samuti saate müüa oma hüpoteegiga laetud kinnisvara teistele mängijatele, pannes nad pangale maksma, kui nad soovivad sellelt kinnisvaralt üüri koguda. 10% intress on palju parem kui 50% kahjum hoonete müügist.

22
Pankrotti minema. Kui võlgnete rohkem raha, kui teie ja teie vara suudate endale lubada, kuulutatakse teile välja pankrot ja olete mängust väljas. Ametlike reeglite kohaselt antakse teie raha ja vara mängijale, kes põhjustas teie pankrotti pärast kõigi hoonete esmalt müümist. See võib aga panna võitnud mängija võitma veelgi rohkem. Kui mängija pankrotistub, on soovitatav kogu tema vara oksjonile müüa, kuna see muudab mängu ülejäänud mängijate jaoks tasakaalukamaks.