Kuidas Moka potti puhastada

Mokapoti käsitsi pesemine on alati soovitatav nõudepesumasina asemel, kuna masin võib poti osi kahjustada ja jätta seebijääke. Kui kasutate potti igapäevaselt, piisab kuuel päeval nädalas kiirest kuuma veega loputamisest. Siiski soovite seda põhjalikumalt puhastada umbes kord nädalas või pärast iga kasutuskorda, kui kasutate seda harvemini. Mõnede täiendavate juhiste järgimine aitab teie poti läikivana ja takistusteta hoida.

1
Võtke pott lahti. Esmalt oodake, kuni see jahtub, kuni seda on ohutu käsitseda. Seejärel keerake ülemine osa (server) selle aluselt (boiler) lahti. Järgmisena võtke lehter katlast välja ja tühjendage see prügikasti.

2
Loputage tükid kuuma vee all. Loputage serverit, lehtrit ja boilerit põhjalikult nii seest kui väljast. Kasutage oma sõrmi või puhast seebivaba käsna, et hõõruda ära nähtavad jäägid, mis veega ära ei uhu. Ärge siiski kasutage nõudeseepi ega nühkige liiga jõuliselt. Nõudeseep tuhmub aja jooksul poti läike. Samuti jätab see maha palju seebijääke, mis nõuab liigset loputamist, et vältida järgmise kohvipartii seebise järelmaitse tekkimist, eriti kui kann on valmistatud alumiiniumist. Nõudepesuseep ja/või liigne küürimine eemaldavad ka kohvi. kohviõlide sisemus. Need õlid moodustavad tegelikult barjääri, mis aitab vähendada vee korrosiooniohtu.

3
Pühkige kuivaks. Veest vabanemiseks raputage iga tükki paar korda. Seejärel pühkige puhta rätikuga nii palju üleliigne kui võimalik. Järgmisena eemaldage serveri põhjast kummitihend kahvli või võinoaga. Eemaldage ka lehtrifilter, et saaksite need kaks tükki eraldi kuivatada ja lisaks serveri põhja.

4
Kuivatage õhu käes ja jätke kokku panemata. Asetage tükid värskele rätikule või kuivatusrestile. Jätke, kuni need on täielikult kuivanud. Tagamaks, et niiskust ei koguneks (mis võib põhjustada korrosiooni), hoidke seda niisama, eraldi tükkidena kuni järgmise kasutamiseni, mitte uuesti kokku panema.

5
Puhastage perioodiliselt põhjalikumalt. Kui kasutate oma potti igapäevaselt, piisab enamasti kiirest loputamisest kuumas vees, kuna potis olev kohviõli kaitseb seda korrosiooni eest. Siiski oodake, et need õlid aja jooksul rääsuksid. Puhastage seda põhjalikumalt umbes kord nädalas või kahes.

6
Murra pott maha. Keerake server katla küljest lahti, võtke lehter välja ja visake alus välja. Kasutage kahvlit või võinuga, et tõmmata kummitihend serveri põhjast välja. Eemaldage see ja ka lehtrifilter.

7
Peske soojas seebivees. Puhastage kõik tükid põhjalikult pehme nõudepesuvahendi ja käsnaga. Pöörake erilist tähelepanu ülerõhuventiilile, et see oleks takistusteta. Ärge kasutage midagi abrasiivset, nagu söögisoodat või kõvade harjastega pintslit, kuna abrasiivsed materjalid võivad teie potti kriimustada ja määrida. Loputage iga tükki korduvalt puhtas vees, et eemaldada kõik seebijäägid. Iga järelejäänud seep võib põhjustada teie kohvi maitset. Olge ettevaatlik ja jätkake loputamist veel umbes minut pärast seda, kui tundub, et olete kogu seebi välja loputanud. Alternatiivina seebile kaaluge spetsiaalselt kohvimasinatele mõeldud puhastusvahendit, nagu Cafiza või JoeGlo.

8
Kontrollige ja puhastage filtrit ja lehtrit. Oodake, et nendes olevad augud ummistavad aeg-ajalt kohvipaksu. Vaadake, kas mõni on blokeeritud. Torkake ummistus nööpnõela terava otsaga välja, seejärel peske ja loputage uuesti.

9
Kuivatage käsitsi, kuivatage õhu käes ja hoidke niisama. Kuivatage iga tükk käterätikuga nii hästi kui võimalik. Seejärel asetage need värskele rätikule või kuivatusrestile, et need saaksid õhu käes kuivada. Hoida kokkupanemata, et vältida niiskuse kogunemist mittekasutamise ajal.

10
Vajadusel puhastage maavarad. Oodake, et metall oksüdeerub ja aja jooksul tekib mineraalide ladestused, eriti kui see ei kuivanud põhjalikult. Kontrollige aeg-ajalt katla ja serveri sisemust värvimuutuste suhtes. Nende parandamiseks segage üks osa valget äädikat kaheksa osa veega ja kasutage seda sisemuse puhastamiseks ja/või laske sellel üleöö katlas seista. Seda on oluline teha ka selleks, et hoida katla ülerõhuklapp puhas igasugustest sadestustest. mis võib seda blokeerida.

11
Taasta poti sära. Nõudeseep tuhmub poti sära, kuid seda on vaja aeg-ajalt kasutada, et vältida kohviõlide rääsumist. Kui igatsete seda sära, ärge muretsege. Olenemata sellest, kas teie pott on alumiiniumist või roostevabast terasest, poleerige väljastpoolt, et taastada selle läige.

12
Vahetage tihendid. Oodake, et kummitihendid aja jooksul halvenevad. See tähendab, et vana tihend moodustab serveri põhjas oleva filtri jaoks vähem turvalise tihendi, mis omakorda tähendab, et kohvipaks võib sattuda sinna, kus see ei peaks olema. Vajadusel asendage vanad tihendid, et tagada puhas kohvitass.