Kuidas mikrolaineahjus kartulit küpsetada

Ahjukartul on odav ja maitsev maiuspala, mis muudab peaaegu iga toidukorra säravaks. Kuigi tavaliselt valmistatakse ahjus, saate kartulit küpsetada ka mikrolaineahjus, luues sama suurepärase roa murdosa ajaga.

1
Valige õige kartulitüüp. Russet kartulid – tuntud ka kui Idaho või küpsetuskartulid – on parimad kartulid mikrolaineahjus küpsetamiseks. Selle põhjuseks on nende kõrge tärklisesisaldus, mis annab eriti kohevad ahjukartulid. Kui teil ei ole russetid, on paremuselt järgmine kollase viljalihaga kartul – näiteks Yukon Gold –, mis on mõõdukalt tärkliserikas ja annab kreemja, kergelt tiheda ahjukartuli.

2
Pese kartul. Enne mikrolaineahju küpsetamist on oluline kartulit korralikult pesta, eriti kui plaanite nahka süüa. Eemaldage kindlasti kõik tõrksad mustused. Kui teil on harjastega puhastushari, sobib see suurepäraselt kartulite puhastamiseks. Pärast pesemist patsutage kartul puhta paberrätikuga kuivaks.

3
Maitsesta kartul. Hõõru veidi oliiviõli kartulikoore sisse, seejärel puista peale soola ja pipart. See annab kartulile veidi lisamaitset ja aitab koort krõbedaks muuta.

4
Torgake kartul kahvliga läbi. Nii pääseb aur välja ja ei lase kartulil mikrolaineahjus plahvatada. Peaksite püüdma torgata kartulit kolm või neli korda igalt alalt: ülevalt, alt ja kahelt küljelt. Teise võimalusena võite kartuli ülaosale noaga lõigata sügava “X”.

5
Asetage kartul mikrolaineahjuga taldrikule. Soovi korral võid kartuli esmalt mõne märja paberrätiku sisse mähkida. See aitab hoida kartulit niiskena ja vältida selle kokkutõmbumist, kuid tulemuseks on ka pehmem nahk.

6
Pange plaat mikrolaineahju ja valige küpsetusaeg. Küpsetusaeg varieerub sõltuvalt kartuli suurusest ja mikrolaineahju võimsusest. Enamiku keskmiste ja suurte kartulite küpsetamiseks kulub täisvõimsusel 8–12 minutit. Alustuseks proovige kartulit 5 minutiks sisse panna, seejärel võtke see välja ja keerake ümber, et mõlemad pooled küpseksid ühtlaselt. Asetage see tagasi mikrolaineahju veel 3-5 minutiks, olenevalt sellest, kui pehme see juba on. Pärast seda, kui see ei tundu ikka veel täielikult küpsenud, jätkake selle mikrolaineahjus 1-minutiste tsüklitena, kontrollides iga minuti järel. Kui küpsetate mitut kartulit korraga, peate küpsetusaega umbes kahe kolmandiku võrra suurendama. Näiteks kui ühe suure kartuli küpsetamiseks kulub 10 minutit, siis kahel suurel kartulil 16-17 minutit. Kui eelistad krõbedat koorega kartulit, võid kartuleid küpsetada mikrolaineahjus 5-6 minutit, seejärel tõsta ahju. leht ja küpseta ahjus, mis on eelsoojendatud temperatuurini 400 °F (204 °F) 20 minutit. See meetod on suurepärane, kui soovid ahjukrõbedat kartulikoort, vähem kui poole lühema küpsetusajaga!

7
Kontrollige, kas kartul on keedetud. Saate kontrollida, kas kartul on keedetud, torgates keskele kahvli; kui kahvel läheb kergelt sisse, aga keskosa on veel veidi tihke, on kartul valmis. Kahtluse korral on parem eksida alaküpsetamise vastu, sest üleküpsetatud kartul võib mikrolaineahjus kõrbeda või plahvatada.

8
Laske kartulil viis minutit puhata. See võimaldab kartulisüdamikul küpsetamise lõpetada, kasutades sisekihtidesse kinni jäänud soojust. Samuti aitab see seest kohevaks muutuda, ilma et see väljast üle kuivaks. Pärast mikrolaineahjust väljavõtmist alumiiniumfooliumisse mähkimine kiirendab seda protsessi. Lihtsalt olge kartuli puudutamisel ettevaatlik – see on väga kuum! Kui säästate kartulit kellegi jaoks, kes on hiljaks jäänud, hoiab kartuli alumiiniumfooliumisse mähkimine märkimisväärselt kaua soojana. Lihtsalt tehke seda niipea, kui see mikrolaineahjust välja tuleb, et säästa võimalikult palju soojust.

9
Serveeri kartul. Lõika kartul lahti ja kaunista oma lemmiklisanditega. Hoidke seda lihtsalt või, soola ja vähese riivjuustuga või lisage hapukoore, rohelise sibula või murulaugu ja krõbeda peekoniga. Täiuslikuma eine saamiseks lisage kartulile ohtralt chili con carne’i või kohevat munapuderit.