Kuidas mett säilitada

Mee säilitamine on lihtne protsess. Mee värskena hoidmiseks tuleb vaid leida sobiv anum, milles mett hoida, ning hoida seda anumat jahedas ja kuivas kohas. Kui soovite mett pikaajaliseks kasutamiseks säilitada, võite selle külmutada ja seejärel hiljem üles sulatada.

1
Vajadusel valige õige konteiner. Saate mett hoida mahutis, milles see algselt oli. Kui aga teie anum on kahjustatud või lekib, võite mee teisaldada oma köögis mõnda teise anumasse. Mett saate hoida järgmistes esemetes: plastämbrites või -anumates; klaaspurkides Müürsepurgid

2
Valige ühtlase temperatuuriga ruum. Mett on kõige parem säilitada temperatuuril 50–70 kraadi Fahrenheiti (10–20 kraadi Celsiuse järgi). Temperatuuri kõikumised võivad põhjustada mee tumenemist ja maitse kaotamist. Mee säilitamisel vali koht õiges temperatuurivahemikus, mis ei ole altid temperatuurimuutustele. Köögisahver on üldiselt suurepärane koht mee hoidmiseks. Hoia mett aga pliidist ja külmkapist eemal. Need kohad on altid äkilistele temperatuurimuutustele.

3
Hoidke mett päikesevalguse eest eemal. Päikesevalgus võib ka mett kahjustada, seega tasub mett hoida pimedas kohas. Ärge hoidke mett näiteks aknaäärel. Mett saab hõlpsasti hoida sahvris või kapis.

4
Veenduge, et konteinerid oleksid tihedalt suletud. Soovite minimeerida meega kokkupuutumist õhuga. Enne mee ladustamiseks ära panemist veenduge, et kasutatav purk või konteiner on tihedalt suletud. Mee maitset võivad mõjutada õhus leiduvad maitsed ja mesi võib õhu käes liigsel kokkupuutel niiskust imada. See võib põhjustada ka selle värvi ja maitse muutumist.

5
Valige oma mee jaoks konteiner. Kui te ei kavatse mett mõne kuu jooksul kasutada, võib see kristalliseeruda. Kuigi see protsess on normaalne ja pöörduv, võib see olla tülikas. Kristalliseerumise vältimiseks võite mett hoida sügavkülmas. Teil on vaja anumat, kus on veidi rohkem ruumi, sest külmudes paisub mesi veidi. Kui ostsite just purgi mett, peate võib-olla kasutama osa mett või kandma selle suuremasse anumasse, et purgis ruumi teha. Mõnele inimesele meeldib mee külmutamiseks kasutada jääaluseid. Nii saad mett vajades ühe kuubiku kaupa välja sulatada. Mee võid külmutada jääalusel ja seejärel kuubikud kilekotti tõsta.

6
Pange oma mesi sügavkülma. Kui olete mee valitud anumasse viinud, asetage see külmkappi. Mesi säilib sügavkülmas hoides paar aastat. Kuigi mesi säilib sügavkülmas kaua, ei ole kunagi halb mõte külmutatud toiduainetele kuupäeva üles kirjutada.

7
Sulatage mesi välja, kui soovite seda kasutada. Mee sulatamine on lihtne. Jätke see lihtsalt õhukindlasse anumasse ja laske sellel järk-järgult toatemperatuuril sulada. Ärge püüdke mee sulatamist kiirendada.

8
Kinnitage kristalliseerunud mesi. Mesi võib säilida aastaid ja looduslik mesi võib teoreetiliselt säilida lõputult. Kuid mesi võib mõne aja pärast hakata kristalliseeruma. Sa ei pea kristalliseerunud mett ära viskama. Mee saab keeva veega tagasi vedelasse olekusse viia. Esmalt lase pott vesi keema. Seejärel pange oma meepurk potti. Hoidke anum tihedalt suletuna. Lülitage pliidil kuumus välja. Jätke meenõu rahule, kuni see on jahtunud. Mesi peaks olema tagasi oma vedelas olekus.

9
Hoidke mesi köögis soojematest kohtadest eemal. Paljud inimesed hoiavad mett köögis. See on kõige mugavam koht mee hoidmiseks, kuna see on käepärast, kui seda vajate kasutada. Kuid hoidke seda oma köögi soojematest osadest eemal. Liigne kuumus võib mett kahjustada. Ärge hoidke mett näiteks ahju läheduses.