Kuidas marineerida sparglit

Kuigi sparglihooaeg on kevadel, saate seda marineerides nautida aastaringselt. Valige värske spargel, et saada krõbedad ja krõmpsud hapukurgid. Marineerige spargel konservipurkidesse, kasutades veekeedupurki või hoides neid külmkapis. Saate muuta need vürtsikaks või ekstra tillimaitseliseks. Nautige marineeritud sparglit eelroana järgmisel õhtusöögil või igal ajal krõbedaks suupisteks.

1
Valige krõmpsuvate hapukurkide jaoks värskeim spargel. Et kontrollida, kas teie spargel on värske, proovige see pooleks lõigata. See peaks purunema puhtalt, ilma nöörideta katkiste otste külge. Kui spargel on nööriline või nõrk, on see veel üks märk sellest, et see pole tõenäoliselt värske. Keskmise kuni paksu spargli valimine annab ka valmis hapukurgile täiendava krõmpsu.

2
Peske 7 konservipurki kuumas seebivees. Kuigi mõned marineerimisretseptid nõuavad steriliseeritud konservipurke, ei pea te purke steriliseerima, kui keedate purke konservipurgis vähemalt kümme minutit. Nende pesemine kuumas seebivees sobib. Loputage neid pärast hoolikalt. Laia suuga purgid sobivad kõige paremini, kuna neid on lihtsam spargliotstega täita. Kui marineerite spargli konservi asemel külmkapis, steriliseerige purgid kuumas vees vähemalt 10 tundi. minutit.Võid ka panna kaaned veepannile keskmisel või madalal kuumusel, kuni olete valmis purgid sulgema.

3
Pange iga purgi põhja 3 küüslauguküünt ja ½ tl (1 g) sinepiseemneid. Kuivatage pestud konservipurgid puhta ja kuiva rätikuga. Lisage vürtsid purgi põhjale enne spargliotsakeste lisamist. Eraldi tillimaitse saamiseks lisage igasse purki ka ¼ teelusikatäit (,5 g) tilli. Vürtsikate hapukurkide jaoks lisage â…› teelusikatäit (0,3 g) ) punaseid tšillihelbeid igasse purki.

4
Pese spargel ja lõika need purkidesse mahutamiseks. Peske spargel jaheda vee all ja lõigake need. Selleks aseta odad lõikelauale ja lõika terava kööginoaga maha iga oda alumine osa, kus roheline hakkab valgeks tuhmuma. Visake kõvad valged otsad ära. Lõika odad nii, et need mahuksid teie konservipurkidesse. Spargli ja purgi ülaosa vahele jätke kindlasti umbes 1 tolli (2,5 × cm) ruumi. Kui kasutate väikeseid pintisuuruseid purke, võite sparglioad lihtsalt pooleks lõigata. Kui leiate, et teil on kärpige sparglilt veidi maha, et need teie purkidesse mahuksid, säästke ära lõigatud väikesed tükid praepanni või supi jaoks.

5
Pakkige sparglioad oma purkidesse nii tihedalt kui võimalik. Asetage sparglitükid purkidesse kõik samal viisil. Kui olete need sisse pannud, võite märgata, et peate mõned kärpima, et spargliotste ja purgi ülaosa vahele jääks umbes 1 tolli (2,5 × cm). Kui soovite, hoidke peasid ja varsi erinevates purkides. tahad hoida päid külaliste või eriliste sündmuste jaoks.

6
Kuumuta äädikas, vesi ja sool suures potis keema. Lisage potti 10 tassi (2400  ml) õunaäädikat, 10 tassi (2400 ml) tassi vett ja 1 tass (296 g) konservisoola. Kata pott ja lase segul kõrgel kuumusel keema tõusta. Seejärel alandage kuumust keskmisele kõrgele ja laske sellel vähemalt kolm minutit podiseda.

7
Valage kuum soolvesi purkidesse. Kalla kuum soolvesi ettevaatlikult purkides olevatele sparglitele. Valage otse potist või kasutage vahukulpi, et saaksite paremini kontrollida. Täitke iga purk 1,3 cm (1–2 tolli) ülaosast. Pühkige servad paberrätikuga. Kui purkides on õhumulle, saate need eemaldada, keerutades söögipulka läbi mulli, kuni see hajub.

8
Keerake purkidele kaaned peale. Võtke kaaned kuumaveevannilt välja ja kuivatage. Seejärel keerake need purkide külge. Kindlasti ärge tehke neid liiga pingul.

9
Lase konserv keema ja tõsta purgid restile. Kuni ootate konservi keetmist, asetage purgid restile. Veekeetmispurk on ohutum ja tõhusam kui purkide lihtsalt keevasse vette panemine. See hoiab purgid lahus (et nad kogemata ei puruneks) ja poti põhjast eemal. See võimaldab kuumal veel purkide ümber ringelda.

10
Asetage rest potti ja keetke purke 10 minutit. Kasutage traatresti käepidemetest kinni haaramiseks kuumipatju. Langetage seda aeglaselt, nii et see istuks purgi põhjas. Purgid peavad olema kaetud vähemalt 2,5 cm (1 tolli) veega. Hoidke konservil silm peal, et veenduda, et see keeb ühtlaselt. Jätke purgid 10 minutiks keevasse vette. Laske purkidel 15 minutit keeda, kui need tõusevad 1000–6000 jala (300–1830 m) kõrgusele.

11
Lülitage kuumus välja ja tõstke rest välja. Tõstke kalts kuumade patjade abil ettevaatlikult käepidemetest välja. Asetage see poti servale. Eemaldage purgid ükshaaval. Asetage need kuivale nõuderätikule. Võtke purgid üksteise vastas, et vältida resti ümberkukkumist.

12
Lase purkidel vähemalt 24 tundi jahtuda. Laske purkidel segamatult letil seista vähemalt 24 tundi. Seejärel hoidke neid jahedas ja kuivas kohas. Konservi abil valmistatud marineeritud spargel säilib kuni 1 aasta.

13
Haputage spargel külmikusse lihtsamaks võimaluseks või konservi puudumisel. Spargli konservi marineerimise asemel keeda soolvett koos küüslauguküünte ja vürtsidega suures potis 3-5 minutit. Vala kuum segu sparglitele. Oodake, kuni purgid jahtuvad toatemperatuurini ja seejärel asetage need külmkappi. Laske neil enne söömist seista vähemalt nädal. Külmkapis marineeritud spargel säilib vähemalt 1 kuu.