Kuidas mängida võrgupalli

Võrkpall mängiti esmakordselt Inglismaal 1895. aastal, kuid see on levinud enam kui 70 riiki. Spordiala, mida mängivad valdavalt naised, sarnaneb korvpalliga. Kaks 7-liikmelist võistkonda üritavad tulistada kummi- või nahkpalli, mille ümbermõõt on 27–28 tolli (67–77 cm), teise meeskonna väravarõngasse väljaku mõlemas otsas. Reeglite kehtestamise eest vastutab rahvusvaheline võrkpalliliit.

1
Leidke sise- või välistingimustes reguleeritav võrkpalliväljak. Selle pikkus on 100 jalga (30,5 meetrit) ja laius 15,25 meetrit. Väljakul on horisontaalsed jooned, mis jagavad selle kolmandikuks. Väljaku keskel on 3 jala (0,9 m) läbimõõduga ring. Seal on 2 värava poolringi, mille mõlema raadius on 16 jalga (4,9 m). 15 tolli laiune (38 cm) väravarõngas ulatub horisontaalselt 10 jala (3 m) postist, mis asub iga väravajoone keskpunktis. Lisaks sellele, et rõngas on väiksem kui korvpall, puudub ka tagalaud. Kui mängite oma tagahoovis, proovige rajada sellise üldise suurusega väljak. Kui juhtute, et mängite ainult mõne mängijaga, saate lihtsalt ajastatud võistluse teha. Näiteks võib partnerlus teha 5 söötu ja 2 lööki. Korvpalli kasutamine on okei, kui teil pole võrkpalli. Võrgud on aga päris olulised, kui tahad mängu korralikult mängida, kuna sellel on tagalaud ja palju suurem rõngas. Korvpall on aga palju suurem ja raskem kui võrkpall, nii et seal oleks muid erinevusi.

2
Moodustage kaks 7-liikmelist võistkonda. Kui teil on rohkem kui 14 mängijat, võtke mõned alammängijateks ja pöörake neid sisse. Võite mängida ka High-5 võrkpalli, kus mängus pole tiibu.

3
Määrake mängijatele positsioonid. Ainult 2 mängijat, keda tähistavad sümboolika GS (väravalaskja) ja GA (väravarünnak), saavad skoori. Ülejäänud 5 positsiooni on väravavaht (GK), väravakaitse (GD), äärerünnak (WA), äärekaitse (WD) ja tsenter (C). Need identifitseerimistähed kuvatakse iga mängija särgi esi- ja tagaküljel. Keskosa asub väljaku keskel väikeses ringis. Tsenter on nii ründaja kui ka kaitsja, sest nad on keskel. Nad on lubatud kõikjal väljakul peale väravaringide. Keskringi läbimõõt on kümme jardi. Äärerünnaku positsioon üritab sööta palli väravalööjatele. Nad asuvad väljaku ülemisel kolmandikul vastase värava suunas. Ääreründepositsioon ei ole väravaringis lubatud. Äärekaitsjad kaitsevad ääreründepositsiooni vastu, püüdes hoida palli oma kolmandikust väljast eemal. Äärekaitsjad on lubatud keskkolmandiks ja oma kolmandikus, kuid mitte väravaringis. Väravaründepositsioonil on lubatud pall väravasse tulistada ja ka väravaringis olevatele väravalööjatele sööta. Need mängijad lastakse keskele kolmandaks, vastased kolmandaks ja väravaringi. Väravakaitsepositsioon kaitseb värava ründepositsiooni vastu. Need on lubatud kõigil samadel aladel kui väravaründepositsioon. Väravalöögi positsioon on lubatud ainult vastasmeeskonna väravaringis ja vastase kolmandikus. Nende ülesanne on püüda kinni sööteid kahelt teiselt ründavalt meeskonnakaaslaselt ja püüda väravale tulistada. Väravavaht on lubatud ainult oma väravaringi ja oma kaitsvasse kolmandikku. Nad peavad takistama teistel mängijatel palli saamast ja väravasse löömast.

4
Hankige kohtunik, kes tunneb reegleid. Ilmselgelt ei vaja te kohtunikku, kui mängite lihtsalt lõbu pärast, kuid kui soovite korraldada võistlusmängu, peaksite leidma kogenud võrkpalluri, kes tegutseks kohtunikuna.

5
Ära liigu palliga üldse. Te ei saa triblada, vaid pöörake ainult jalaga, millele esimesena maandute. Võrkpalli reegel number üks on, et palliga reisida ei tohi. Kuigi mängul on mõningaid sarnasusi korvpalliga, sarnaneb see reegel pigem ülima frisbeega. Põhimõtteliselt, kui teil on pall, saate ainult pöörata. Peate alati hoidma ühte jalga samas kohas.

6
Hoidke igast meeskonnast seitse mängijat alati väljakul. Ainus erand sellest on see, kui kohtunik saadab ühest meeskonnast mängija rikkumise eest minema.

7
Kui olete kaitsja, seiske palliga mängijast ühe meetri kaugusel. Te ei saa olla mängijast lähemal kui üks meeter, kuid võite olla nii kaugel kui soovite. Liiga lähedal seismine on takistuse näide. Te ei pääse teise mängija näo sisse ja peate andma neile ruumi põranda uurimiseks. Saate ühe korra üles-alla hüpata ja söötu kaitsta, kuid peate andma neile ruumi viskamiseks. See tähendab, et te ei saa palli teise mängija käest ära rebida ega haarata. Võite palli õhus vahele võtta, kuid kui keegi kontrollib palli, peate hoidma distantsi.

8
Järgige kolme sekundi pallivaldamise reeglit. Palli ei ole lubatud hoida korraga üle kolme sekundi. Palli mahaviskamine ja uuesti ülesvõtmine ei nulli pallivaldamise kella. Samamoodi, kui proovite kellelegi sööta ja eksite ning haarate palli uuesti, ei lõpe pallivaldamise kell ikkagi. Kui hoiate palli käes kauem kui kolm sekundit, peate selle teisele meeskonnale loovutama. High-5 võrkpallis saab palli käes hoida 4 sekundit ning GS ja GK võivad minna 2 kolmandiku pärast, keskpunkt kolmandaks ja see, mille värav on teie väravas.

9
Jääge määratud asenditsooni. Mängijad peavad jääma positsioonile. Jalgpallis ei saa ringi joosta nagu vaba turvamees. Peate viibima teie positsiooni jaoks määratud tsoonides. Vaadake positsioonide loendit.

10
Hoidke palli piirides. Kui pall läheb mänguväljalt välja, peab palli viimati puudutanud võistkond loovutama palli teisele meeskonnale. Teine meeskond võtab palli üles ja läheb joonele, kust see välja läks. Neil on nüüd kolm sekundit, et see uuesti mängu visata, kui nad sellele joonele jõuavad.

11
Münti viskama. Nii otsustate palli esimese valdamise või selle, millise värava otsa iga meeskond alustab. Kes münti ei visanud, helistab mündile, kui see on õhus. Kui see langeb sellele, mida nad kutsusid, saavad nad palli. Võite teha ka oksendamist. Mängija igast meeskonnast seisab üksteise vastas, näoga laskmise suunas, üksteisest meetri kaugusel keskringis. Seejärel viskab treener või kohtunik palli nende vahele ja see, kes palli esimesena kinni püüab, otsustab, kas ta soovib esimest kesksöötu või saab valida, millisel viisil ta lööb.

12
Alustage mängu kesksööduga. Tsenaine (C) seisab keskringis ja söödab palli väljaku keskmisel kolmandikul seisvale meeskonnakaaslasele. Pärast iga värava löömist jätkub mäng uue kesksööduga.

13
Löö värav. Värava saate lüüa, kui lasete palli läbi oma meeskonna väravarõnga, seistes väravaringis. Teise meeskonna GK ja GD kaitsevad seda võrku. GA ja GS mängijatel on lubatud väravaid lüüa.

14
Järgige peamisi ja väiksemaid mängureegleid, et vältida karistusi. Väljakul on 2 kohtunikku, kes teevad mängu ajal otsuseid ja määravad karistusi. Peamised reeglid keelavad kontakti (juhusliku või tahtliku), mängu takistamise ja vastaste hirmutamise. Kui keegi rikub olulist reeglit, peab rikkuv mängija mängust välja jääma, samal ajal kui teine ​​meeskond viskab söötu või lööki kohast, kus rikkumine toimus. Väiksemad reeglid keelavad hoida palli üle 3 sekundi ja astuda palli valdamise ajal , positsiooni jaoks ettenähtud alalt välja liikumine (sulused) või palli viskamine üle kolmandiku väljakust. Kui peaks juhtuma väikese reegli rikkumine, saab teine ​​võistkond vaba söödu sealt, kus rikkumine aset leidis.

15
Mängige võrkpalli neli veerandaega, igaüks 15 minutit. Poolajal on 5 või 10 minuti pikkune paus ning pärast esimest ja kolmandat veerandaega 3 minutit. Teil võib olla ka 4 veerandit, mis on 6 minuti pikkused.

16
Võida mäng. Sa võidad mängu, kui lööd enne mängu lõppu rohkem väravaid kui teine ​​meeskond. Lihtsam öelda kui teha!