Kuidas mängida musta maagiat

Selle mängu eesmärk on, et publik saaks aru saada, kuidas kaks inimest “telepaatiliselt” suhtlevad. Nimi on nii nali võltsitud “musta maagia” psüühiliste jõudude kohta kui ka vihje publikule, mis aitab neil mängu toimimist aimata. Isegi kui publik on õigesti arvanud, on kahel mängijal palju võimalusi salajase teabe vahetamiseks, muutes selle mängu iga kord lõbusaks ja erinevaks.

1
Paluge assistendil teid teise tuppa järgneda. Peate assistendile õpetama oma musta maagia saladust. Valige keegi ja viige ta eraldi tuppa või võtke temaga ühendust enne sõpradega kokku saamist. Ülejäänud grupp on publik ja jäävad maha. Kui soovite olla dramaatiline, öelge rühmale, et vajate vaikset ruumi “psüühilise ühenduse loomiseks”.

2
Rääkige assistendile, kuidas mäng töötab. Rääkige oma assistendile privaatselt mängu saladus. Öelge neile, et osutate ruumis erinevatele objektidele ja küsite, kas igaüks neist on objekt, millele mõtlete. Nad peaksid vastama “Ei”, kuid pöörama tähelepanu objekti värvile, millele osutate. Kui osutate mustale objektile, vastavad nad uuesti “Ei”, kuid järgmine objekt, millele osutate, on õige vastus. Nad peaksid vastama sellele küsimusele jaatavalt. Kui te sellest sammust aru ei saa, lugege ülejäänud juhiseid, et näha, kuidas mängu täpsemalt mängitakse. Sellel mängul on palju variatsioone, mis kasutavad teistsugust salasignaali . Mõnda neist kirjeldatakse allpool teises jaotises.

3
Naaske üksi tuppa. Jätke oma assistent maha. Veenduge, et assistent ei saaks teid kuidagi kuulda, vastasel juhul võib publik ekslikult kahtlustada, et “selgeltnägija” assistent lihtsalt kuulab pealt.

4
Paluge publikul valida ruumis mis tahes objekt. Paluge mõnel vabatahtlikul valida ruumis mõni objekt. Paluge neil öelda, mis objekt on, ja selgitage, et saadate oma assistendile psüühilise sõnumi, et ta teaks, millise objekti nad valisid. Kui publik arvab, et assistent kuulab, laske vabatahtlikul objektile osutada. Paluge neil minna objekti juurde ja osutada sellele lähedalt, et veenduda, kas teil on õige.

5
Kutsu assistent tuppa tagasi. Kontrollige, kas kõik kuulajad teavad, mis objekt on, ja paluge neil hoida seda oma assistendi eest saladuses. Kutsu assistent tuppa tagasi. Kui nad teid ei kuule, saatke mitmest inimesest koosnev rühm välja, et nad tagasi tuua. Kui saadate ainult ühe inimese, võib ülejäänud rühm arvata, et nad räägivad assistendile objektist, muutes triki vähem salapäraseks.

6
Osutage mõnele ruumis olevale objektile, küsides “Kas ma mõtlen ___?” Osutage järgemööda aknale, toolile, inimese riietusele peaaegu kõigele ruumis, mida ei valitud – ja esitage see küsimus. Täitke tühimik objekti nimega. Niikaua kui mäletate mustade objektide vältimist, peaks teie assistent vastama “Ei”. Proovige osutada erinevatel viisidel, kasutades ühe objekti jaoks kahte sõrme ja seejärel ähmaselt lehvitades järgmisele. Inimesed kahtlustavad, et teie ja teie partner olete oma žestidega seadistanud konkreetse koodi, mis viib nad valele teele ja raskendab tegeliku meetodi äraarvamist. Valikuliselt saate teha etenduse “selgeltnägija edastamisest”. sõnum” enne osutamist, hoides sõrmi pea külgedel ja vaadates abilist otsa.

7
Osutage mustale objektile. Osutage mustale objektile, valides midagi, mida vabatahtlik ei valinud. Küsige “Kas ma mõtlen ___?” musta objekti nimetamine. Teie assistent peaks veel kord vastama “Ei”.

8
Osutage õigele objektile. Nagu teie abilisega eelnevalt kokku leppinud, on objekt, millele osutate vahetult pärast musta objekti, see objekt, mille vabatahtlik ära arvas. Teie assistent vastab seekord teie küsimusele “Jah” ja publik on üllatunud, kuidas teil õnnestus saladust edasi anda.

9
Las publik proovib arvata, kuidas see tehtud on. Sel hetkel püüab teie publik tavaliselt ära arvata, kuidas te selle triki tegite. Naeratage ja vastake “ei”, kui keegi arvab valesti, või korrake trikki muul viisil, et näidata, et ta eksib. Näiteks kui keegi arvab, et osutate viienda küsimuse korral alati õigele objektile, korrake trikki teise objektiga ja osutage sellele kolmandal või kaheksandal katsel. allolevast jaotisest. Kui panete selle eelnevalt paika, võite isegi koos abilisega välja töötada üksikasjaliku plaani. Näiteks võite esimest korda kasutada “must” meetodit, teist korda numbrimeetodit ja kolmandal korral uuesti musta meetodit.

10
Valige koos abilisega number. “Musta objekti” meetodi kasutamise asemel öelge oma assistendile, et seitsmes objekt, millele osutate, on alati õige vastus. Muidugi saate seda teha mis tahes numbriga, kuid valides midagi suuremat kui viis, et see oleks teie vaatajaskonna jaoks vähem ilmne.

11
Mõelge välja kodeeritud žestiga ja laske kellelgi teisel küsimusi esitada. Et publikule tõeliselt muljet avaldada, laske vabatahtlikul hoopis objektidele osutada. Leppige oma assistendiga eelnevalt kokku signaal, et anda talle teada, millal õige objekt on valitud. Näiteks koputage kergelt oma jalga, pilgutage kiiresti või kriimustage oma kätt, kui vabatahtlik osutab õigele objektile. Kahtlased vaatajaskonnaliikmed võivad teile mängu ajal otsa vaadata, seega on seda meetodit raske välja tõmmata. Võimalusel seiske vaatajaskonna liikmete selja taga ja tehke publiku eksitamiseks muid väikseid liigutusi, mis ei ole koodi osa. Assistent, kes suudab publiku tähelepanu hajutada, on selle mänguversiooni jaoks veelgi parem. Laske neil nalju teha, venitada või teeselda, et nad mõtlevad iga küsimuse peale põhjalikult, otsides samal ajal silmanurgast teie signaali.

12
Nimetage sõnu selle asemel, et osutada objektidele. Mõelge välja “reegel”, mille jaoks sõnad on “head”, kuid ärge andke kellelegi teisele reeglit teada. Reegel võib olla “sõnad, mis lõpevad T-ga, on head”, “kahe järjestikuse vokaaliga sõnad on head”, “SH-häälikuga sõnad on head” – kõik, mis teile pähe tuleb. Kõik muud sõnad on “halb”. Laske publikul sõnu valjusti öelda, seejärel öelge neile, kas iga sõna on hea või halb. Teie publikuliikmed peaksid püüdma ära arvata lihtsalt sõnu nimetades; paluge neil reeglit valjusti ära arvata, et teised inimesed, kes pole sellest veel aru saanud, saaksid edasi arvata.

13
Proovige arvata ilma koodita! Isegi kui te ei usu tegelikesse “psüühilistesse” võimetesse, võite oma hääletooni või kehakeele kaudu arvata, millal keegi valetab või tõtt räägib. Valige lähedane pereliige või sõber, kuna olete nendega rääkimisega rohkem tuttav, ja jälgige neid tähelepanelikult. Laske neil öelda “Ma mõtlen __”. teid vaadates ja püüdke oma näoilmete, liigutuste ja hääletooni põhjal aru saada, millal nad valetavad. Enamik psühholooge ja teisi uurijaid ei usu “meelevälise taju” või muude salapäraste võimete olemasolusse, mis mõtteid edastada, kuid kui soovite rohkem teada saada, on sellel teemal palju uuringuid.