Kuidas mängida libahunti (peomäng)

Libahunt on ülilõbus seltskonnamäng, mida saab mängida suure hulga inimestega. Mängu eesmärk on tuvastada ja tappa külaelanike seas olevad libahundid. Alustage mängukaartide segamisest ja jagamisest, kaasates kindlasti 2 libahunti, arsti ja nägija kaarti. Mängida saab ka metsikkaarte, nagu purjus, nõid ja alfalibahunt. Seejärel algab ööfaas ja moderaator laseb libahuntidel ohver valida, arstil on lubatud päästa 1 inimene ja Nägija saab ära arvata 1 inimese, keda nad kahtlustavad libahundina. Kui öövoor lõpeb, algab päevaring ja mängijad arutavad oma tegelasi ning seejärel hääletavad, kes on nende arvates libahunt. Seejärel see mängija tapetakse ja ööring algab uuesti. Mäng jätkub, kuni võidavad kas libahundid või külaelanikud. Mängu populaarses versioonis One Night: Ultimate Werewolf on veelgi rohkem rolle, mida saab mängida.

1
Koguge kokku vähemalt 7 mängijat. Libahunt on mõeldud mängimiseks suure hulga inimestega. Koguge kokku vähemalt 7 mängijat ja laske neil istuda maas või laua taga rivis, et nad saaksid ööfaasis trummi lüüa. Parim on paaritu arv mängijaid, kuid see pole mängu jaoks kohustuslik.

2
Valige iga mängu jaoks moderaator. Moderaator ei mängi voorus, vaid vastutab mängu sujuva kulgemise eest. Nad segavad ja jagavad kaarte ning teavad iga mängija rolli. Nende ülesanne on juhendada ülejäänud mängijaid mängufaasides. Olge kordamööda moderaator mitmes Libahundi mängus. Kui mängijaid on palju, saab moderaator kasutada märkmikku, et kirjutada üles igaühe roll. mängija ja kes on tapetud, et jälgida mängu.

3
Valige mängijate kaartide arv. Kaardid tähistavad rolli, mille mängija võtab iga Libahundi mängu ajal. Loendage mängijate arv ja valige Libahundipakist piisavalt kaarte, et iga mängija saaks 1. Pange ülejäänud kaardipakk kõrvale.

4
Lisage oma valikusse nägija, arsti ja libahundi kaardid. Kõigil mängijatel on mängus oma roll, kuid nägijal, arstil ja libahuntidel on erifunktsioonid ja nad hoiavad mängu huvitavana. Mängu sujuvaks kulgemiseks on oluline, et teil oleks õige tegelaskuju. Alati peab olema 1 nägija, 1 arst ja 2 libahunti. Ülejäänud kaardid peaksid olema külaelanikud. Vahetage 1 külaelanik täiendava libahundi vastu 16- või 16-liikmeliste mängude jaoks. rohkem mängijaid.

5
Soovi korral lisage metsikkaarte, et muuta mäng intrigeerivamaks. Mängu täiendavate rollide lisamiseks saate lisada libahundi pakiga kaasas olevaid metsikkaarte. Vajadusel saate neid kasutada ka puuduva kaardi asendamiseks. Mängu lisaelemendi lisamiseks asenda külaelaniku kaart Purjus, Nõia või Alfa Libahundi kaardiga. Purjus käitub kogu mängu jooksul nagu tavaline külaelanik, kuid nad saavad suhelda ainult žestide või müraga. Kui nad üldse räägivad, surevad nad automaatselt. Teised tegelased, nagu libahundid, võivad strateegiana teeselda, et nad on joodik. Ka nõid käitub kogu mängu vältel nagu külaelanik, välja arvatud juhul, kui neil on mängu igal hetkel võimalik kasutada ühte ravijooki ja ühte mürki. Nõia lisamisel äratab moderaator nad ööringi ajal eraldi üles ja lubab neil mürgitada või 1 mängija ellu äratada. Alfa-libahunt käitub nagu tavaline libahunt, kuid ta peab ütlema sõna “Libahunt”. vähemalt 1 kord päevaringi jooksul. See muutub keeruliseks, kuna teised mängijad võivad aktiivselt vältida selle sõna ütlemist, et Alfa Libahunti tuvastada. Kui nad päevaringi jooksul seda sõna ei ütle, surevad nad automaatselt.

6
Segage kaardid ja jagage need pildiga allapoole. Kui olete kaardipakist sobiva arvu kaarte ja tegelasi välja tõmmanud, segage need hästi. Seejärel jagage need välja nii, et iga mängija saaks 1. Iga mängija peaks vaatama oma kaarti, kuid peab oma rolli teiste mängijate eest saladuses hoidma.

7
Öelge kõigile mängijatele silmad sulgeda. Libahundi mängu esimene faas on öövoor. Pärast kaartide jagamist mängijatele teatab moderaator ööfaasi algusest, öeldes: “Sule silmad.” Kui mõni mängija avab silmad või petab, on ta mängust väljas.

8
Lööge müra varjamiseks põlvi või lauda. Libahundi mäng on üles seatud nii, et mängijad ei teaks, milline roll on teistel mängijatel. Salapära veelgi suurendamiseks laske igal mängijal põlvili või laual trummelda, et summutada teistelt mängijatelt tulevaid helisid. Proovige panna mängijad ühes rütmis trumma, et heli valjemaks muuta. Iga mängija peaks hoidma silmad kinni, kui see kõlab. pole nende kord.

9
Laske libahuntidel valida, keda nad tappa tahavad. Sel ajal, kui mängijad trummeldavad käsi, ütleb moderaator: “Libahundid, avage oma silmad.†Seejärel avavad libahundid silmad ja osutavad, keda nad tappa tahavad. Kaks libahunti peavad kokku leppima 1 külaelaniku osas. Libahundid peaksid hoidma trummi löövad, kui nad otsustavad, et teised mängijad neid ei kahtlustaks. Kui libahundid teevad otsuse ja lepivad kokku ohvris, võtab moderaator teadmiseks, kes tapetakse, ja ütleb: “Libahundid, sulgege silmad.”

10
Luba arstil päästa 1 inimene. Kui teised mängijad jätkavad trummimängu, ütleb moderaator: “Doktor, keda sa tahaksid terveks ravida?“ Arsti kaardiga inimene avab seejärel silmad ja valib ühe inimese, kes jääb ellu, kui libahundid otsustavad nad tappa. moderaator võtab teadmiseks, kelle nad valivad ja arst sulgeb uuesti silmad.Arst võib soovi korral ise päästa.Arst ei peaks teadma, kelle libahundid otsustasid tappa.Kui libahundid valisid kellegi tapmiseks ja Arst otsustas nad salvestada, moderaator ütleb päeva alguses: “Keegi on päästetud”.

11
Las Nägija proovib libahunti tuvastada. Kui arst on oma valiku teinud ja mängijad kinnisilmi trummi löövad, ütleb moderaator: “Nägija, avage oma silmad. Nägija, valige keegi, kelle kohta küsida.” Nägija kaardiga inimene avab seejärel silmad ja osutab ühele mängijale, kes nende arvates võib olla libahunt. Moderaator annab neile vaikiva žestiga teada, kas nad on libahundi tuvastanud. Nägija sulgeb seejärel silmad.Moderaator võib pöidla püsti panna või pead raputada, et lasta Nägija teab, kas nad arvasid õigesti.Mängu versioonis, näiteks One Night: Ultimate Werewolf, lubatakse nägijal vaadata enda valitud mängija kaarti, selle asemel et lihtsalt tuvastada, kas mängija on libahunt või mitte. mängige kindlasti nii vaikselt kui võimalik, et nägijat ei tuvastataks libahuntid. Nägija saab mängu kohta teha ainult ühe oletuse.

12
Laske Nõial soovi korral 1 inimene mürgitada või terveks ravida. Kui mängite nõiakaardiga mängu, ütleb moderaator: “Nõid ärkab üles.” Seejärel ütleb moderaator: “Nõid äratab kellegi ellu tagasi”, siis nad ütlevad: “Nõid mürgitab kedagi.“ Mõlema avalduse ajal võib nõiamängija osutada ühele inimesele, kes kas mürgitab või ellu äratab. Isegi kui nõid tapetakse, teeb moderaator selle igal ringil teada, et nõia identiteeti hoida saladuses. Nõid saab iga jooki kasutada ainult ühe korra, kuid nad saavad seda kasutada alati, kui soovivad.

13
Lõpetage ööring ja tehke kindlaks, kes tapeti. Kui libahundid, doktor ja nägija on oma valikud teinud, ütleb moderaator: “Kõik tehke silmad lahti, on päev.” Seejärel teatab moderaator tapetule, et ta on mängust väljas. Mängija tagastab oma kaardi. ja ei avalda nende identiteeti.Mõnusat rolli mängides sündmusel! Moderaator võib välja mõelda loo sellest, kuidas mängija tapeti. Lisaks saab tapetud mängija sooritada dramaatilisi surmatormi. Alternatiivne reegel, mida saate kasutada, on laske tapetul oma iseloomu teistele mängijatele avaldada.

14
Laske igal mängijal end tutvustada. Päevane faas algab sellega, et iga mängija räägib kordamööda endast külaelaniku iseloomus. Mängijad Libahunt, Doktor ja Nägija üritavad teisi petta, et nad arvaksid, et nad on tavalised külaelanikud. Rollimäng on mängu suur osa, nii et nautige seda! Näiteks kui on teie kord, võite midagi öelda. nagu: “Tere, mina olen Chris, kohalik sepp. Mul on hunnik kahvleid teritatud ja valmis libahunte jahtima!”

15
Hääletage, millist mängijat tappa. Pärast seda, kui kõik mängijad on end tutvustanud, peavad nad arutama, kes on nende arvates libahunt. Mängijad võivad öelda, mida tahavad. Nad võivad lubada, vanduda, valetada, üritada midagi varjata või rääkida metsikuid lugusid selle kohta, kes nad on. Seejärel hääletab moderaator ja mängija, kes enamiku mängijate arvates on libahunt, tapetakse. See mängija on nüüd mängust väljas. Kuigi piiranguid ei pea olema, määrake mängu liikumise jätkamiseks päevafaasile 5-minutiline ajapiirang, et sundida teisi mängijaid otsustama, keda nad tahavad. ära tappa. Kui külas saab aeg otsa või nad ei saa enamuse häält, siis voor lõppeb, kedagi ei tapeta ja võimalus tappa libahunt jäetakse kasutamata.

16
Alustage ööringi uuesti ja mängige kuni võitja selgub. Pärast seda, kui mängijad hääletavad, keda nad tahavad tappa, on see inimene mängust väljas ja algab järgmine tsükkel. Mängijad sulgevad silmad ja trummeldavad põlvedel või laual. Libahundid valivad, keda nad tahavad tappa, arst valib päästmiseks ühe inimese ja Nägija püüab välja selgitada, kas 1 inimene on libahunt. Mäng jätkub seni, kuni on selge võitja. Kui mõlemad libahundid tapetakse, võidavad mängu külaelanikud. Mängu võidavad libahundid, kui nad tapavad piisavalt külaelanikke, et numbrid ühtlustada. Nii et kui on 2 libahunti, siis nad võidavad, kui järele on jäänud 2 külaelanikku.