Kuidas maitsetaimi külmutada

Maitsetaimi on võimalik külmutada. Paljudel juhtudel tehakse seda ürtide ülekülluse kiireks säilitamiseks, kui pole aega midagi aeganõudvamat teha, sest vähesed ürdid jäävad külmutamisprotsessi esinduslikul kujul ellu, kuigi enamik säilitab oma maitseprofiili. Siin on mõned meetodid, mis aitavad teil ürte külmutamise ajal kauem säilitada.

1
Pidage meeles, et enamik ürte ei külmu nii, et see säilitaks nende endise hiilguse. Paljud muutuvad pudruseks, kuid peaksid säilitama maitse, eeldusel, et olete valmis kasutama neid toidus, näiteks suppides, hautistes, küpsetistes jms, mitte salatite või lisanditega. Pange tähele, et mitte kõik ei nõustu sellega, et ürte võib üldse külmutada. . Mõned kokad usuvad, et see rikub maitsetaimi ja seda tuleks vältida. Teisest küljest usuvad teised, et maitsetaimede külmutamine on hea. Soovitatav on seda ise katsena proovida, et näha, kas tulemused sobivad teie jaoks või mitte. Külmutamiseks sobivad maitsetaimed: murulauk, kirss, till, apteegitilli lehed, petersell ja estragon. Maitsetaimi, mis ei kuiva hästi, on parem külmutada (nt murulauk, basiilik, kirss, koriander ja till. Pidage meeles, et mõned ürdid võivad olla paremini kuivatatud kui külmutatud. Näiteks rosmariin kuivab tõesti lihtsalt ilma suurema vaevata ja säilib selle maitset pikka aega.

2
Maitsetaimi koguge pärast seda, kui kaste on neist kuivanud. Idee on hankida need enne, kui liiga palju õlisid on päikesekuumuses aurustunud, kuid pärast seda, kui need on hommikusest kastest vabad. Vajadus neid korjata enne, kui päike on need üles kütnud, võib aga sõltuda teie elukohast; kui teie päikesepaiste pole liiga äge, võib sobida mis tahes kellaaeg. Niiskete ürtide korjamise vältimine on see, et need võivad kergesti hallitust tekitada. Külmutamise eesmärgil peate lihtsalt rohkem vett eemaldama.

3
Valmista ürdid enne külmutamist. Maitsetaimed ei tohiks olla mustusest, putukatest ega muudest taimsetest ainetest. Vajadusel peske määrdunud ürte õrnalt, kuid põhjalikult ja laske enne külmutamist täielikult kuivada. Kui teate, et ürdid pärinevad puhtast allikast ja saate neid lihtsalt harjata või pühkida, eelistage neid liiga palju pesta. Kui olete ürdid pesnud, jätke imav paberile niiskust imama, seejärel kuivatage. .

4
Valige külmutamisviis, lähtudes ühest järgmistest. Maitse kadumise vältimiseks püüdke külmutatud ürdid ära kasutada kahe kuu jooksul. Sellest kauem külmutatud ürdid võivad olenevalt ürdi tüübist maitseda õrnalt või isegi ebameeldivalt.

5
Valige maitsetaimed, millest saab oksakesi teha. Mõned ürdid jäävad okstesse, näiteks rosmariin, petersell või tüümian. Loorberilehti saab nii külmutada.

6
Vooderda ahjuplaat või plaat küpsetuspaberi või köögifooliumiga.

7
Laota oksad üle küpsetusplaadi või plaadi. Aseta sügavkülma ja lase külmuda.

8
Eemalda sügavkülmast. Asetage kottidesse või sobivatesse sügavkülmikumahutitesse. Enne sügavkülmikusse naasmist märkige üles kuupäev ja sisu. Kasutage kahe kuu jooksul.

9
Enne külmutamist riivi või haki ürdid peeneks. See hoolitseb pudru eest, milleks paljud pehmemalehelised ürdid nagunii muutuvad. Nii võid riivida või peeneks hakkida üksikuid ürte või segada täiendavaid ürte.

10
Asetage väikestesse sügavkülma kottidesse. Pane kottidele kuupäev ja märgista need.

11
Külmutage. Kasutage kahe kuu jooksul.

12
Peske ja kuivatage jääkuubikualus täielikult. Kui külmutate palju, kasutage rohkem plaate.

13
Haki või viiluta ürdid peeneks. Puista umbes 1/4 ulatuses aluse igasse jääkuubiku auku. See võib toimida nii segatud ürtide kombinatsioonide kui ka üksikute ürtide puhul.

14
Kata iga ürdipartii vähese veega. Ärge täitke kuubikuid üle, vastasel juhul ujuvad ürdid minema. Märkus. Mõnel inimesel on lihtsam valada sisse veidi vett, seejärel lisada ürdid ja seejärel ülejäänud osa vett. Katsetage, et näha, mida eelistate.

15
Pane kuubikud sügavkülma. Pärast külmutamist pange suletavatesse sügavkülmakottidesse või sügavkülma konteineritesse ning märgistage ja kuupäev vastavalt vajadusele.

16
Asetage tagasi sügavkülma. Jätke kuni vajaduseni.

17
Kasutage kahe kuu jooksul. Kasutamiseks lisage lihtsalt üks või kaks kuubikut küpsetatavale roale korraga. Mõõtmise hõlbustamiseks on üks ürtide jääkuubik väärt ligikaudu 15 ml/1 supilusikatäis hakitud ürte.

18
Valmista ürdivõi. Võimalusi on palju, sealhulgas tüümianivõi, basiilikuvõi, rosmariinivõi ja ürdivõi.

19
Mähi või köögifooliumisse. Asetage see kaanega sügavkülmakindlasse anumasse. Märgistage anum ja dateerige kuupäev. Võite külmutada väikesed portsjonid (kõige lihtsam sulatada), võirulli või terve ploki ürdivõid. Tehke seda, mis teie toiduvalmistamise ja ladustamise vajaduste jaoks kõige paremini sobib.

20
Kasutage. Ürdivõi säilib kuni 12 kuud. Sõltuvalt teie vajadustest võite kas tüki külmutatud võist ära lõigata ja lasta sellel tükil sulada või sulatada kogu osa. Sulatage külmkapis ja kui see on sulanud, hoidke seda külmkapis kaetuna ja kasutage 2–3 päeva jooksul.

21
Kasutage ülaltoodud jääkuubiku meetodit. Kuid seekord püreesta köögikombaini pehmete lehtedega ürdid (nt basiilik, petersell või koriander) koos vähese oliiviõli või mõne mahedama maitsega taimeõliga. Maitsetaimed peavad enne töötlemist olema täiesti kuivad. Suhe on umbes 1 tass värskeid ürte ja 1/4 tassi õli.

22
Töötle, kuni moodustub ühtlane pasta.

23
Lisa jääkuubikutele oliiviõliga püreestatud ürt. Täida umbes 3/4 teest. Ärge lisage vett.

24
Aseta sügavkülma külmuma. Kui see on külmunud, eemaldage ja lisage sügavkülma kottidesse. Silt ja kuupäev.

25
Vajadusel kasutage kuubikut või kahte. Kasutada 3 kuu jooksul.