Kuidas maisitõlvikut mikrolaineahjus küpsetada

Maisitõlvik on lihtne köögiviljaroog, mis on kiire, tervislik ja nõuab minimaalset toiduvalmistamisoskust. Mikrolaineahjuga võite unustada suure poti vee keetmise või grilli kütmise. On kaks sarnast meetodit, üks, mis võimaldab jätta kesta peale, ja teine, mis töötab ilma kestata maisiga. Mõlemal juhul olete maisi jaoks valmis mõne minutiga!

1
Valige värske mais, millel on veel kest. Värsked kestaga maisikõrvad leiate suvel toidupoodidest. Võite proovida ka talupidajate turgu või isegi ise kasvatada. Veenduge, et igal kõrval oleks veel kest ümber ja see oleks küps. Küpsust saate kontrollida järgmiselt. Otsige tuttide või nööridega maisi, mis on kuiva ja kollase asemel pruunid ja kleepuvad. Pruunid, kleepuvad tutid tähendavad, et mais on küps. Pigistage kõrva õrnalt, et tunneksite tuumasid läbi kesta. Need peaksid tunduma lihavad ja tugevad, kuid mitte kõvad nagu väikesed veerised. Proovige osta ainult seda, mida saate mõne päeva jooksul süüa, ja hoidke seda külmkapis, et maisituumades olev suhkur ei saaks tärkliserikkaks ja üleküpseks. Kui teil on pärast saagikoristust käepärast liiga palju maisi, võite selle alati külmutada.

2
Vajadusel lõigake mais. Kärbi otsad, veendumaks, et maisikõrvad mahuvad kergesti mikrolaineahju. Eemaldage kõik väga lahtised või kuivad lehed. Lõika ära liigne siid. Võite võtta ka niiske paberrätiku ja pühkida lehtedelt mustuse, kuigi need eemaldatakse hiljem.

3
Asetage kõrvad mikrolaineahju. Enamik mikrolaineahju mahutab korraga kuni kolm kõrva. Kui teil on väga suur mikrolaineahi, võite mahutada veel mõned. Maisi ühtlase küpsemise tagamiseks peaks kumbki kõrv asuma mikrolaineahju keskkoha lähedal ilma teisi kõrvu puudutamata. Mõlema kõrva ühtlase kokkupuute ja kuumutamise tagamiseks asetage kõrvad kolme kõrva jaoks kolmnurga või nelja kõrva jaoks ruudukujuliseks. Veenduge, et kõrvad ei puutuks kokku. Ärge kuhjage neid kokku ega laske neil kattuda, vastasel juhul võite saada alaküpsetatud maisi.

4
Küpseta maisi mikrolaineahjus. Küpseta maisi mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril kolm kuni viis minutit, olenevalt kõrvade arvust. Kui teil on ainult üks kõrv, alustage kolmest ja kui teil on kuni neli kõrva, küpseta neid viis minutit. Kui küpsetate mitut kõrva korraga, võite küpsetamise poole pealt peatada ja kõrvad ümber pöörata, et veenduda küpsevad ühtlaselt. Olenevalt maisi suurusest võite arvestada küpsetusaega kaks kuni neli minutit kõrva kohta.

5
Eemaldage mais mikrolaineahjust ja laske sellel puhata. Laske maisil umbes minut kestas seista, et see on piisavalt jahe käsitsemiseks, kuumuse jaotamiseks ja küpsetamise jätkamiseks. Kest ise sisaldab vähe vett, seega jääb see suhteliselt jahedaks. Kuid maisis olev vesi on auravalt kuum ja võib teid põletada. Olge ettevaatlik ja kasutage kuuma maisi käsitsemiseks ahjukindaid või tange. Kontrollige, kas see on tehtud, koorides kesta tagasi ja katsudes või isegi näksides mõnda tuuma, et testida temperatuuri ja tuumade vetruvust. Asetage kest tagasi ja pange see mikrolaineahju tagasi, et vajadusel kauem küpseda. Kui mais on kõrbenud või pudrune, on see üleküpsenud – kasutage edaspidi vähem aega.

6
Eemalda kest ja siid. Maisikõrv ja selle tihe vesine vars on pärast küpsetamist kuumad, jäädes kesta sees kuumaks. Koorige mais hoolikalt, et mitte põletada. Kest ja siid tulevad kohe ära.

7
Riietage oma maisi. Veereta võis ja maitsesta soovi korral soola ja pipraga. Enne söömist lase jahtuda. Teise võimalusena puista selle pinnale veidi riivitud cheddari või cotija juustu. Hapukoor punase pipraga on veel üks maitsev kate Mikrolaineahjus küpsetatud mais on värske ja maitsev; seda saab süüa kätega või spetsiaalsete maisitõlviku tööriistadega. Teise võimalusena võite eemaldada tuumad lisandiks või kasutada mõnes teises retseptis. Tõstke maisi otsa ja tõmmake noaga mööda külgi alla, et tuumad eemaldada.

8
Vajadusel purustage mais. Tõmmake lehtede ja maisi kogu sügavus korraga maha, nagu kooriksite pigem banaani kui sibulat. Need jäävad korralikuks utiliseerimiseks kokku. Korja ära üksikud siidikiud, mis jäävad maisi külge kinni. Teine viis maisi koorimiseks on lõigata maisi kõvem ots, mis paneb kesta automaatselt ära tulema. Ärge visake kesta ja siidi prügikasti, kuna need on nii kiulised. Viska need prügikasti või komposti.Lõbus meisterdamine lastele või noortele on maisikoorenukkude loomine. Jätke vars käepideme jaoks või rebige see koos kestaga maha.

9
Katke mais. Maisi võib katta märja paberrätikuga või panna mikrolaineahjukindla kaanega nõusse. Võite kasutada ka puhast tee- või köögirätikut. Lisage nõusse teelusikatäis vett, et mais ei kuivaks küpsemise ajal. Selles etapis saate lisada maitseaineid või katteid, mis küpsevad otse maisi sisse. Proovige riivitud juustu, sidruni- või laimimahla või suvalist arvu vürtse. Võite paberrätikut leotada vedelate lõhna- ja maitseainetega, nagu sidruni- või laimimahl, et parandada õrnalt maisi maitset ilma segadust tekitamata.

10
Küpseta maisi mikrolaineahjus. Asetage kõrvad ühe kihina nii, et tõlvikute vahel oleks ruumi ühtlaseks küpsetamiseks. Küpsetage maisi mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril kuni viis minutit, olenevalt sellest, mitu kõrva küpsetate. Iga kõrv nõuab küpsetusaega kaks kuni neli minutit, lisaaega lisandub, kui küpsetate mikrolaineahjus mitut maisikõrvast.

11
Eemaldage mais mikrolaineahjust ja laske jahtuda. See võtab tavaliselt 5-10 minutit.

12
Maitsesta see või, soola ja pipraga, et saada traditsioonilist Ameerika ja Kanada lähenemist. Teise võimalusena puista selle pinnale veidi riivitud cheddari või cotija juustu. Veel üks maitsev kate on hapukoor punase pipraga.