Kuidas maisitõlvikuid kuivatada

Kuivatatud maisitõlvikud sobivad ideaalselt sügiskaunistuseks, eriti kui need on kestadest kokku köidetud, et moodustada kimp. Need ei ole puhtalt dekoratiivsed – kuivatatud tuumasid saab säilitada ka toiduvalmistamiseks, olenemata sellest, kas koorite neid potsatamiseks, jahvatate need maisijahuks või valmistate omatehtud homiini. Need sobivad ka loomasöödaks, alates põllumajandusloomadest kuni koduaia metsloomadeni. Kuivatusmeetod sõltub kasutatavast maisist, kuid kõik meetodid nõuavad aega ja kannatlikkust. Suhkrumaisi saate kuivatada ahjus madalal temperatuuril ja jätta India maisi õhu käes kuivama.

1
Vali oma tõlvikud välja. Suhkrusmais on tüüpiline söödav mais, mida leiate enamikust toidupoodidest. Kuigi selle kõrghooaeg on maist septembrini, võite seda sageli leida aastaringselt, kui see on imporditud. Valgel ja kollasel suhkrumaisil pole tegelikult mingit vahet peale värvi, nii et valige, kumb eelistate. Tundke, kuidas maisitõlvik läbi kesta panete. oma ostukorvis. Kui tunnete tühikuid, kus tuumad puuduvad, pange tõlvik tagasi – olenemata lõppeesmärgist soovite võimalikult palju tuumasid. Vältige maisi, mis tundub pehme, kuna see võib olla hallituse või mädaniku märk.

2
Eemalda kestad ja siidid. Kui olete tõlvikud koju toonud, koorige kestad tagasi. Visake ära maisisiidid või õhukesed kiud, mis kasvavad maisikõrva sees.

3
Blanšeerige maisitõlvikud, lastes suures potis vett keema. Veenduge, et teie valitud pott oleks piisavalt suur, et mahutada kõik maisikõrvad, mida soovite kuivatada. Asetage maisikõrvad traadist korvi. Laske see keevasse vette ja laske kaaneta kaks kuni viis minutit keeda. Võid tõlvikud enne blanšeerimist risti pooleks lõigata. See muudab nende täieliku kuivatamise lihtsamaks.

4
Täida suur kauss jääveega. Asetage see pliidi lähedal asuvale tööpinnale. Tõstke maisi traatkorv potist välja. Kastke see kohe jäävette, et peatada jahutusprotsess, tagades, et iga tõlvik on vee all. Jätke see sinna kolmeks kuni viieks minutiks ja jätkake järgmise sammuga, kuni see jahtub.

5
Asetage maisitõlvikud ühele või kahele küpsetusplaadile. Kui tõlvikud on jahtunud, tõstke korv jääveenõust välja ja tühjendage see. Kuivatage tõlvikud õrnalt riide või paberrätikuga. Asetage need küpsetusplaadile või -lehtedele, hoides neid 2–3 tolli kaugusel, et tagada nende ühtlane kuivamine.

6
Lülitage ahi sisse temperatuurini 140 °F (60 °C). Asetage küpsetusplaat või -plaadid ahjurestidele, jättes ahju ukse umbes 5 tolli (13 cm) praokile, et soodustada vaba õhuringlust.

7
Jätke maisitõlvikud sinna 8 tunniks, pöörates mõlemat kõrva pooleldi. Korrake seda toimingut, kuni maisitõlvikud on täielikult kuivanud ja tunduvad rabedad.Selle protsessi lõpuleviimiseks võib kuluda kolm või neli 8-tunnist kuivatusseanssi mitme päeva jooksul. Asjade kiirendamiseks ja ahju kasutamise minimeerimiseks võite kuumuse keerata. temperatuurini 175 °F (79 °C) ja jätke ahjuuks üheks 8 tunniks suletuks. Seejärel saate protsessi lõpule viia, kuivatades neid õhu käes üks või kaks päeva. Siiski peate maisitõlvikuid kontrollima ja ahjus seismise ajal iga tunni või kahe järel ümber pöörama, et vältida pruunistumist või kõrbemist.

8
Hoidke kuivatatud maisitõlvikuid õhukindlas anumas kuivas konditsioneeritud keskkonnas. Nõuetekohase ladustamise korral võivad need kesta aastaid – lihtsalt kontrollige neid perioodiliselt putukate või mädanemise suhtes.

9
Hankige oma India maisi – tuntud ka kui Calico – mais. Põllumajandustootjad valivad need värvilised sordid, kui need on juba kuivatatud, või kuivatavad need käsitsi maisitõlvikul enne turule toomist. Kui leiate mõne poest, ei pea te võib-olla täiendavaid samme tegema. Kui aga valite need ise, peate teadma, mida teha.

10
Oodake koristamist, kuni mais on kuivanud. Teate, et on aeg, mil tutid – maisikõrva ülaosast väljuvad siiditükid – muutuvad pruuniks ja kestad ei ole enam rohelised. kui istutasite mais, on mais olenevalt piirkondlikest tingimustest tõenäoliselt valmis septembriks. Kui elate niiskes kliimas, võiksite maisi koristada enne vihma saabumist ja kuivatada siseruumides.

11
Korjake maisi, tõmmates kõrvu kiiresti allapoole. Jätke kest kindlasti peale, sest see aitab kuivatusprotsessil kaasa aidata ja annab dekoratiivsuse.

12
Asetage koristatud mais kuivatusrestile köetavasse madala õhuniiskusega siseruumi. Teise võimalusena võite kestad nööriga siduda ja riidenööri külge riputada. Idee seisneb selles, et soovite võimalikult palju kokkupuudet õhuga.

13
Jätke maisikõrvad nädalaks kuivama. Kui tuumale vajutada, siis ei tohiks tekkida mõlki, kuna see taheneb kuivamise käigus täielikult. Hoidke neid tõlvikuid õhukindlas anumas oma kodu kuivas ja köetavas kohas.