Kuidas maisi külmutada

Kas teile ei meeldi värske suhkrumaisi maitse? Kuigi see on saadaval vaid paar nädalat aastas, saate seda osta hulgi ja nautida seda värsket maitset aastaringselt. Järgnev on täielik juhend suurte maisipartiide valimiseks, ettevalmistamiseks ja külmutamiseks.

1
Leidke täpselt sobivad kõrvad. Igaühel on oma definitsioon selle kohta, mis on liiga suur ja liiga väike, et olla maitsev, kuid hea rusikareegel on maisiga kätt suruda. Kui tõlvik täidab käe ilusti ja siid pealt on pruun, on see korjamiseks valmis. Kui see tundub liiga kripeldav, otsige külmutamiseks suuremaid tõlvikuid.

2
Koori mais. Istuge ja eemaldage maisilt kõik kestad, kui olete oma eesmärkide jaoks piisavalt maisi korjanud. Koguge mais kaussi ja visake kestad ära. Klassikalise maakoorimise jaoks istuge õues pärastlõunase päikese käes ja koorige mais.

3
Puhastage mais. Hõõru siidised kiud puhastatud tõlvikutelt kätega maha. See aitab töötamise ajal hoida laual kaussi veega, millesse oma käed kasta, vastasel juhul tunnete end nagu Ämblikmees, sest kõik, mida puudutate, jääb käte külge.

4
Keeda piisavalt suur pott vett, et see ära mahuks. Maisi valmistamiseks ja küpsetamiseks on ka teisi meetodeid, kuid paljud usuvad, et see meetod annab parima maitse. Pange mais vette, pange kaas peale ja ajage vesi uuesti keema.

5
Eemaldage mais veest. Maisi õige tekstuuri säilitamiseks peate seda tegema nii kiiresti kui võimalik. Võtke mais välja, kui vesi keeb, ja jahutage maisi jäävette kastes. Kui teil on palju maisi, mida külmutada, kasutage pliidi ääres kuumade kõrvade jahutamiseks kraanikausi ühte külge, seejärel liigutage leigeid kõrvu. jahutuse lõpetamiseks kraanikausi vasakule küljele. Külm vesi niriseb kraanist kraanikausi vasakusse serva.

6
Lõika maisitõlvik ära. Kui mais on blanšeeritud ja jahtunud nii, et kõrvad on puudutamisel jahedad, kasutage teravat nuga ja laske see vertikaalselt mööda tõlvikut alla. Liikuge aeglaselt ja proovige saada piisavalt maisi, ilma et saaksite liiga palju maisitõlvikut. Kui eelistate seda võimalust, võite ka maisitõlvikut külmutada, kuid kui kavatsete maisitõlviku lõpuks ära lõigata, on seda kõige lihtsam teha enne külmutamist, mitte pärast sulatamist.

7
Jahuta mais. Kui mais on tõlvikust lahti, pange see koogivormidesse või küpsetuspaberitesse, et külmutaks hästi. Koogivormid töötavad hästi, sest need ajavad maisi laiali ja annavad kenasti soojust edasi. Maisi külmutamine tasasel pinnal on hea mõte külmutada iga tuum eraldi ja tagada, et selle sulatamisel ei jääks suurt, raskesti hallatavat tärkliserikka maisi plokki. Kui külmutate palju maisi, lülitage tsüklisse kõige soojemad partiid jahutist sügavkülmikusse, et hoida sügavkülmiku temperatuuri kõrgel. Ärge pange väga kuuma maisi otse sügavkülma, vastasel juhul alandate temperatuuri ja aeglustate protsessi märgatavalt. Te ei pea neid enne kotti panemist külmutama, kuid hea mõte on see maha jahutada tehes seda protsessi vähemalt mõnda aega.

8
Kotike maisi. Kui maisipannid on täielikult jahtunud, jääb üle maisi lõplikuks külmutamiseks pakendada. Kasutage liitriseid ja pintiseid Ziploci kotte ning jagage mais einesuurusteks kogusteks. Enne tõmblukuga sulgemist pigistage kottidest välja nii palju õhku kui võimalik. Ärge täitke kotte üle. Te ei soovi, et need oleksid täiesti täis, vaid nii palju, et saaksite need hõlpsalt sulgeda ja seejärel tasandada, et neid oleks lihtne hoida. Kvartsest kotist piisab umbes üheks söögikorraks 4-5 inimesele ja pint kotti sobib hästi kahele inimesele.

9
Pane kotid sügavkülma. Asetage need võimalikult tasaseks sügavkülmikusse. Enne hilisemaks sügavkülma panemist on hea need kotid dateerida ja märgistada. Külmutatud suhkrumais peaks olema hea mitu kuud kuni järgmise aastani.