Kuidas linnaseid kuivatada

Kui pruulite oma õlut ise, olete tõenäoliselt linnastega, mis on pruulimisprotsessi oluline koostisosa, väga tuttav. Kuigi kuivlinnaseid saab poest osta, ei saa te mingit kontrolli selle üle, kuidas see kuivatatakse või kui hästi see on tehtud. Linnaseid saate ise kuivatada, alustades toorodrast ning jälgides kogu protsessi vältel temperatuuri ja niiskuse tingimusi.

1
Asetage suurde ämbrisse umbes 2 naela (0,91 kg) toorest otra. Olenevalt sellest, kui palju teil on otra, peaks töötama 1 galloni (3800  mL) ämber. Veenduge, et kogu teie oder mahuks ämbrisse ja ülaosas oleks piisavalt ruumi liigse vee jaoks.

2
Kastke oder 8 tunniks jahedasse vette. Veenduge, et kõik terad ujuksid vees. Kasutage odra esmaseks leotamiseks vett, mille kraanikauss on 50–60 °F (10–16 °C), ning hoidke ämbrit jahedas ja kuivas kohas, näiteks keldris või garaažis. Võite märgata mustust, mis hõljub ämbri ülaosa, aga see on hea. Oder tuleb puhtana välja.

3
Nõruta tuumad ja kuivata 8 tundi. Tühjendage vesi ämbrist kurna või sõelaga, kui teil see on. Laotage tuumad paberrätikule või küpsetusplaadile ühe kihina ja jätke need keldrisse või garaaži kuivama. Odra kuivatamine on ülitähtis. Kui see ei saa piisavalt õhku, võib see mädaneda.

4
Leota odra tuumasid veel 8 tundi. Peske oma ämber põhjalikult ja kuivatage see seejärel. Valage oder tagasi ämbrisse ja täitke see uuesti veega. Jätke see veel 8 tunniks keldrisse või garaaži. Odra kaks korda leotamine aktiveerib kõik ensüümid, mida vajate hea linnase jaoks.

5
Laotage tuumad 3–5 päevaks jahedas ja kuivas kohas. Asetage odratuumad mõnele ahjuplaadile ja ajage need laiali. Need ei pea olema ühes kihis, kuid need ei tohiks olla sügavamad kui 2,5 cm (1 tolli). Asetage küpsetusplaadid keldrisse või garaaži ja veenduge, et temperatuur ei langeks üle 16 °C (60 °F) ega alla 10 °C (50 °F). odra tuumadest välja, mis on hea märk.

6
Pöörake tuumad kätega iga 4–8 tunni järel. Selleks, et kõik tuumad tõesti kuivaks saaksid, liigutage neid kätega iga paari tunni järel. Te ei pea oma ajastust eriti reguleerima, kuid peaksite proovima seda teha vähemalt 2–3 korda päevas.

7
Lõika tuum lahti, et näha, kuidas võrse kasvab. Idanemise käigus otsite kasvama hakkamiseks väikseid võrseid ehk idusid. Iga kord, kui oma otra keerate, võtke üks tuum ja lõigake see väikese noaga lahti. Seejärel vaadake selle sees kasvavat valget võrset. Kui võrse on tera pikkus, on teie oder idanemise lõpetanud. Samuti saate katsetada oma tuumasid, pannes ühe suhu ja hammustades maha. Kui see on kõva ja ei purune, pole see valmis. Kui see mureneb, on teie tuumad idanenud. Olge tuuma lahti lõikamisel ettevaatlik. Need on nii väikesed, et võite kogemata sõrmedele sisse lüüa.

8
Seadke oma ahju või toidukuivati ​​temperatuur 90–120 °F (32–49 °C). Oder peab kuivama madalal temperatuuril, et see ei põleks. Hoidke oma ahju või toidukuivati ​​linnaste kuivatamisel madalal. Kui kuivatate linnased kõrgel temperatuuril, ei puder see nii hästi.

9
Laota linnased küpsetusplaadile või kuivatusplaadile. Mida õhema linnasekihi teete, seda kiiremini see kuivab. Tuumad ei pea olema ühes kihis, kuid proovige, et need ei oleks sügavamad kui 0,5 tolli (1,3 × cm). Kuna enamik toidukuivatitest on üsna väikesed, peate võib-olla kuivatama oma tuumad mõne partii kaupa.

10
Kuivatage linnaseid 6–8 tundi. Olenevalt kuivatatava linnase kogusest võib kuluda rohkem või vähem aega. Enne edasiliikumist veenduge, et linnased oleksid täiesti kuivad.

11
Röstige linnaseid temperatuuril 176–185 °F (80–85 °C) 3–5 tundi. Linnaseid võite hoida küpsetusplaadil või toidukuivatusplaadil, millele te selle määrite. Tõsta kuumust ja lase linnastel 3–5 tundi röstida, et saada kahvatu linnased. Seda nimetatakse ka põletamiseks. Tumedama linnase puhul röstige tuuma 107 °C (225 °F) juures 4 tundi.

12
Raputage kuivatatud linnased läbi sõela, et rabedatest linnastest lahti saada. Mõned tuumad võivad olla liiga kuivaks ja krõbedaks muutunud. Raputage linnast läbi sõela, et vabaneda väikestest või kuivadest tükkidest. Väikesed tükid kukuvad läbi sõela, jättes suured niisked tükid välja.

13
Säilitage linnased õhukindlas anumas mitte kauem kui 1 aasta. Veenduge, et teie anuma kaas oleks ülitihe, et niiskus sisse ei pääseks. Hoidke linnaseid jahedas ja kuivas kohas, mille temperatuur jääb vahemikku 50–70 °F (10–21 °C) ja proovige kasutada seda ühe aasta jooksul. Kasutage oma linnast endale ja oma perele õlle valmistamiseks.