Kuidas lillkapsast külmutada

Külmutatud lillkapsast on hea käepärast hoida pajaroogades ja suppides aastaringselt. Lihtsalt blanšeerige värsket lillkapsast selle maitse ja toitainete säilitamiseks, kui see on haripunktis, seejärel asetage õisikud sügavkülmakottidesse ja hoidke neid. Lillkapsa külmutamise kohta vaadake 1. sammu.

1
Korja välja värske lillkapsas. Korja külmutamiseks noor värske lillkapsas haripunktis. Õisikud peaksid olema tihedad ja valged. Vältige pruunide laikude või nõrkade osadega pead. Kui sulatate pärast haripunkti külmutatud lillkapsa üles, ei avalda teile muljet selle maitse ja tekstuur. Optimaalse värskuse tagamiseks võite lillkapsa ise valida või osta talupoest. Vältige väga suurte peade või peade külmutamist, mõnda aega toatemperatuuril hoitud.

2
Pese lillkapsas. Kasutage jahedat voolavat vett, et loputada ära mustus, putukad ja pestitsiidid, mis on lillkapsa tihedatesse õisikutesse kinni jäänud. Kui valisite lillkapsa, võiksite selle kasta sooja veega kaussi, et kõik nurgad ja nurgad välja pesta. Jälgige hoolikalt, kuna ämblikele meeldib lillede vahele peita.

3
Eemaldage kõik lehed. Rohelised lehed võib ära visata. Külmuvad ainult valged õisikud.

4
Tükelda lillkapsas. Kasutage pruunide laikude eemaldamiseks teravat nuga. Lõika lillkapsas hõlpsaks külmutamiseks 1-tollisteks õisikuteks. Samuti võite õisikuid oma kätega eraldada. Soovi korral võite lillkapsa lõigata suuremateks või väiksemateks tükkideks. Lõikamise otsustamisel mõelge ette, mida lillkapsast valmistada. Kui kavatsete seda kasutada lillkapsasupi valmistamiseks, pole vahet, kas tükid on ühtlased, sest need on püreestatud. Kui kavatsete seda kasutada röstitud lillkapsa lisandi valmistamiseks, võiksite kaunima esitluse saamiseks muuta need tükid ühtlasemaks.

5
Leota õisikuid soolvees. Kui kardate, et lillkapsa õisikud võivad sisaldada putukaid – see on värskelt korjatud lillkapsa puhul tavaline probleem –, võite neid soolvees leotada. Täitke suur kauss galloni kraanivee ja 4 teelusikatäie soolaga. Leota lillkapsa õisikuid 30 minutit. Kõik putukad ujuvad tippu. Visake soolvesi ära ja loputage lillkapsas veel kord.

6
Pane suur pott vett keema. Lillkapsa blanšeerimine hävitab ensüümid, mis põhjustavad selle lagunemise ning värvi ja maitse kaotamise. Lillkapsa blanšeerimiseks lase suures potis nii palju vett, et lillkapsas kataks veerema. Kui jätad lillkapsa enne külmutamist blanšeerimata, siis hiljem sulatades muutub lillkapsas tõenäoliselt pudruseks ja värvunud. Enne selle blanšeerimiseks tasub vaeva näha.

7
Tehke jäävann. Kuni vesi keeb, asetage jääkuubikud ja vesi piisavalt suurde kaussi, et lillkapsas mahuks. Pärast keetmist kastate blanšeeritud lillkapsa vette, et see kohe ei küpseks üle.

8
Asetage lillkapsas keevasse vette. Keeda seda 3 minutit, mis on piisavalt pikk, et hävitada ensüümid, mis aja jooksul lillkapsa maitset rikuvad. Kui teil on lillkapsast liiga palju, et korraga potti ära mahuks, blanšeerige see tükkidena.

9
Tõsta lillkapsas jäävanni. Liigutage see potist jäävanni lusikaga, et vältida üleküpsemist. Umbes 3 minuti pärast saate vee ja jää ära lasta. Nüüd on lillkapsas külmutamiseks valmis.

10
Jaotage lillkapsas sügavkülma sobivatesse anumatesse. Külmutuskotid või -vannid on teie parim valik külmutatud lillkapsa jaoks. Mugavuse huvides asetage igasse anumasse piisavalt lillkapsast, et see oleks täisväärtusliku eine aluseks. Näiteks kui teate, et soovite lillkapsasuppi valmistada, võite ühte säilitusnõusse panna 2–3 tassi lillkapsast, et saaksite hiljem täpselt vajaliku koguse. Kui kasutate sügavkülmakotte, proovige suurem osa lillkapsast välja pigistada. õhku enne nende sulgemist. See aitab lillkapsast pikemat aega säilitada. Üleliigse õhu välja imemiseks võite kasutada ka kõrt, seejärel suruge kott kõrre eemaldamisel suletuks. Toidusäästja või vaakumkinnitus sobib hästi suurte toidukoguste külmutamiseks.

11
Külmuta lillkapsas. Märgistage oma kotid ja asetage need sügavkülmikusse riiulile. Nad säilivad seal mitu kuud.

12
Kuumutage lillkapsas uuesti, kui olete valmis seda kasutama. Külmutatud lillkapsast tuleb pärast blanšeerimist ja külmutamist soojendada vaid umbes 90 sekundit. Kastke külmutatud õisikud lihtsalt keevasse vette või aurutage. Need on nüüd valmis kasutamiseks teie lemmiklillkapsa retseptis. Siin on mõned, mida proovida: Lillkapsasupp Lillkapsagratiin Lillkapsa karri