Kuidas lihapalle külmutada

Lihapallide külmutamine võib olla väga kasulik viis, mida teha, kui otsite kiiret eelrooga, mida ahju pista ja lõuna- või õhtusöögiks süüa. Enamikus poodides müüakse külmutatud lihapalle, kuid paljudes poodides on nuumavaid koostisosi, millega te tõenäoliselt rahul ei ole, või teatud koostisainetega, mille suhtes olete allergiline. Õnneks saate külmutada omatehtud lihapalle, mis võivad kesta kauem kui kuu ja maitsevad endiselt sama hästi.

1
Veereta lihast pingpongi suurused pallid. Pärast lihapallisegu ettevalmistamist ja valmistamist veeretage lihast lauatennisesuurused pallid. Te ei soovi, et pallid oleksid liiga suured, sest kui need on külmunud, võib neid olla raske uuesti vormida. Lihapallide liiga suureks rullimine põhjustab ka nende kokkukleepumist, moodustades suuremaks palliks, seega veenduge, et teete pallid lauatennise pallide suuruseks. Lihapallisegu valmistamisel kasuta kvaliteetset liha. Kvaliteetne liha aitab lihapallidel kauem sügavkülmas püsida ja hoiab need pärast sulatamist värskena.

2
Aseta lihapallid kaetud ahjuplaadile. Kata suur küpsetusplaat küpsetuspaberi või alumiiniumfooliumiga. Võid ka kandikule pihustada mittenakkuva määrdepritsiga või määrida sulavõiga. Asetage kõik lihapallid alusele, igaüks üksteisest tolli kaugusel. Lihapallide liiga lähedale asetamine põhjustab nende ühinemise ja kokkukleepumise, seega veenduge, et need ei oleks üksteise lähedal.

3
Pane lihapallid sügavkülma. Aseta küpsetusplaat sügavkülma ja lase lihapallidel tahkeks ja kõvaks külmuda. Kõik sügavkülmikud on külmutamise aja poolest erinevad, kuid lihapallide täielikuks külmumiseks kulub umbes 5 tundi kuni üleöö. Lihapallide sügavkülma asetamisel veenduge, et kõik muud külmutatud toiduained lihapalle kogemata mulda ei lööks. Õnnetuste vältimiseks asetage salv sügavkülmikusse ohutusse kohta.

4
Asetage külmutatud lihapallid õhukindlasse anumasse. Kui kavatsete lihapalle mõnda aega sügavkülmas hoida, hoidke ja hoidke neid õhukindlas anumas. Sulgege anum tihedalt ja asetage see sügavkülmikusse ohutusse kohta. Toorelt külmutatuna säilivad lihapallid kuni kuu.

5
Tea, kuidas tooreid lihapalle sulatada. Võta külmutatud lihapallid sügavkülmast ja lase toatemperatuuril sulada umbes 2-4 tundi või kuni lihapallid pole enam külmunud ja kõvad. Küpseta lihapallid oma maitse järgi; Saate neid küpsetada ahjus, praadida pliidil või küpsetada aeglasel pliidil või kiirkeedul. Küpsetamiseks võid lihapallid ka oma lemmikkastmeks keeta ja sulatada.

6
Küpseta lihapallid. Veereta valmistatud lihapallisegust pingpongisuurused pallid. Otsustage, kuidas soovite lihapalle küpsetada; Võib-olla soovite neid ahjus küpsetada, pliidil praadida või aeglasel pliidil või kiirkeedul küpsetada. Küpsetage lihapallid täielikult, veendudes, et need pole enam roosad, vaid kergelt krõbedad ja kuldpruunid. Lihapallide küpsetamisel piserdades küpsemise ajal veidi õli, võib lihapallid pärast külmutamist säilitada hea maitse.

7
Lase lihapallidel jahtuda. Pärast lihapallide küpsetamist lase neil vajadusel salvrätikuga kaetud suurel taldrikul jahtuda. Laske neil jahtuda, kuni neid on lihtne käsitseda, tavaliselt kulub selleks umbes 7-10 minutit. Kui lased lihapallidel enne tähtaega jahtuda, aitab lihapallid kiiremini ja tõhusamalt külmutada.

8
Otsustage, kus soovite lihapallid külmutada. Küpsetatud lihapalle saab hoida õhukindlas anumas või Ziploc kotis. Mõlemad meetodid töötavad hästi ja säilitavad lihapallid sügavkülmas kuni kolm kuud. Pärast lihapallide ladustamist sulgege kott või anum tihedalt ja märgistage see püsiva markeri ja väikese paberitükiga. Mainige, mis tüüpi lihapallid kotis või konteineris on ja milline on tänane kuupäev. See aitab teil teada, millal viimati lihapallid külmutasite. Kõik sügavkülmikud on erinevad, kuid tavaliselt kulub lihapallide täielikuks külmumiseks umbes 4 tundi kuni üleöö.

9
Tea, kuidas küpsetatud lihapalle uuesti soojendada. Lihapalle ei pea sulatama, kuna need on juba keedetud. Lihapallide soojendamiseks võite neid küpsetada kastmega pannil, küpsetada ahjus või küpsetada mitu tundi aeglasel pliidil. Kaunista lihapallid juustuga ja naudi!