Kuidas laimi koorida

Laimi koor on välimine roheline koorekiht, mis sisaldab lõhnavaid ja maitseaineid. Laimikoor lisab kokteilidele, magustoitudele ja paljudele teistele retseptidele intensiivset maitset. Lihtsaim tööriist toiduvalmistamiseks peene laimikoore loomiseks on mikroplaan, traditsioonilise koorega saab teha pikki garneeringuribasid või kokteilikeerdu. Veidi rohkem pingutades ja harjutades saab aga kumbagi koorevormi luua vaid terava noa või juurviljakoorijaga.

1
Pese lubi jaheda jooksva vee all. Hõõruge laime õrnalt sõrmedega, et eemaldada mustus või vahajas ained, isegi kui laimil pole nähtavat mustust. Patsutage puhta rätikuga kuivaks, et lubi veelgi puhastada ja seda hõlpsamini haarata.

2
Asetage oma mikrolennuk lõikelaua kohale 45-kraadise nurga all. Mikrotasapinnaline riiv on lame või kumer metallist köögitööriist, mille pinnal on väikesed teravad augud. Sellest saab vähese vaevaga valmistada peeneks riivitud laimikoort. Kui teil on mitmes suuruses aukudega riiv, kasutage väikseimat suurust. See võib olla, kuid ei pruugi olla mikrolennuk, kuid seda saab sellegipoolest kasutada zesterina.

3
Lükake lubi õrnalt üle mikrotasandi pinna. Laske oma laim mikroplaani peal, aluse lähedal. Suruge lubi õrnalt üle terade. See peaks raseerima naha peeneks kooreks, mis langeb lõikelauale, et saaksite selle kokku korjata. Pange tähele, et terad on ühes suunas kaldu. Lubja surumine vastu terade lõikeservi tekitab särtsu, samas kui vastupidises suunas surumine ei avalda mõju. Terade lõikeservad peaksid olema suunatud lae poole. Kui kasutate mikrotasapinna asemel peent riivi, lükake seda nii õrnalt kui võimalik, et vältida nahaalusesse kibedasse valgesse sisemusse süvenemist.

4
Pöörake laimi ülejäänud puuviljade koorimiseks. Koorige esimest piirkonda, kuni värviline nahk on eemaldatud. Kui nahaalune valge südamik on paljastatud, pöörake laimi, et hõõruda samamoodi üle mikrotasapinna uue värvilise nahaosa. Olge ettevaatlik, et te ei eemaldaks nahaalust kibedat valget südamikku.

5
Koguge koor kokku ja asetage see väikesesse kaussi. Kui kogu laim on kooritud või kui koort on nii palju, kui vaja, tõsta laim hilisemaks kasutamiseks kõrvale. Kraapige noaga koor lõikelaualt väikesesse kaussi või otse küpsetatavasse nõusse vastavalt retseptile. Te ei pea nägema vaeva, et laimist viimnegi kooretükk välja saada. . Näiteks laimi otsadest võib olla raske koort eemaldada.

6
Loputage mikroplaani koheselt või jätke see sooja kohta kuivama. Kui lasete koorejäägil mikrotasandi pisikestes aukudes kuivada, võib hiljem olla raske seda puhastada. Kasutage selle koheseks väljapesemiseks voolavat vett, nühkides seda paksude harjastega harjaga. Teise võimalusena proovige mitte kasutada vett ja seada mikrolennuk pliidi lähedusse või päikeselisele aknalauale. Kuumusest võib piisata kinnijäänud tükkide kuivatamiseks, kuni neid saab kergesti maha harjata.

7
Pese ja kuivata lubi. Hoidke laimi jaheda veejoa all ja hõõruge õrnalt. Kuivatage rätikuga.

8
Võtke välja oma lõikelaud ja koor. Zester on mitme pisikese tera või terava auguga köögitööriist, mis loob laimikoorest pikki kõverduvaid paelu, mis sobivad suurepäraselt kaunistamiseks. Teise võimalusena saab need ribad toiduvalmistamiseks peeneks hakkida. Mõned nimetavad seda tööriista “traditsiooniliseks zesteriks” ja nimetavad mikroplaane “mikroplaani zesteriteks”.

9
Tõmmake koor piki laimi pinda. Kui loote kokteilile või roale garneeringut, eemaldage osa valgest sisekest koos värvilise koorega, et lokk jääks puutumatuks. Kui kasutate koort toiduvalmistamiseks, proovige värvilisest koorest eemaldada ainult õhukesed ribad.

10
Pöörake lubi ja korrake protsessi. Kui ribad on eemaldatud ja all olev valge südamik on paljastatud, pöörake seda puutumata lubjaosa poole. Jätkake koore tõmbamist laimi peale, kuni teil on retsepti jaoks vajalik kogus koort. Laimikoore paksus on suurem kui enamikul tsitrusviljadel, mistõttu on raske ennustada, kui palju koort üks laim toodab. Kui retseptis nõutakse “koor ühest laimist” ilma laimi sorti täpsustamata, kasutage umbes kaks tl (10 ml) koort.

11
Haki kooreribad peeneks (valikuline). Kui kasutate koort dekoratiivse lisandina, jätke see samm vahele. Kui kasutate neid retseptis, lõigake koor terava noaga peeneks tükkideks.

12
Kasutage seda meetodit ainult siis, kui teil pole muid tööriistu. Kui teil pole mikrolennukit ega zesterit, saab selle töö ära teha köögiviljakoorija või koorimisnuga. Seda protsessi ei soovitata teha, kui soovite ühtlaseid lokke või väga peent koort.

13
Loputage ja kuivatage lubi. Hoidke laimi jooksva vee all ja hõõruge mustus sõrmedega maha. Kuivatage puhta rätikuga.

14
Asetage laim lõikelauale ja hoidke seda oma mittedomineeriva käega. Asetage puhas lõikelaud stabiilsele pinnale. Asetage laim lõikelaua peale ja hoidke seda kindlalt aluse lähedal. Kui olete paremakäeline, hoidke laimi vasaku käega. Kui olete vasakukäeline, hoidke seda parema käega.

15
Asetage köögiviljakoorija või koorimisnuga kohale. Hoidke koorijat või nuga vastu laimi ülaosa, tera enda poole. Ärge püüdke tera endast eemale suunata, kuna sel viisil lõikamine annab vähem kontrolli ja suurendab enda lõikamise tõenäosust.

16
Koori laimilt metoodiliselt koor. Tõmmake koorija või nuga enda poole, surudes kergelt laimi nahka. Ideaalis eemaldage koorest ainult värviline koor, mitte selle all olev valge südamik. Vajutage aga sügavamale süvendisse, kui see aitab hoida nuga stabiilsena ja kontrollituna.

17
Lõika koorest välja valge südamik, välja arvatud juhul, kui kasutate kaunistamiseks ribasid. Kasutage koorimisnuga või mis tahes teravat väikest nuga, et eemaldada kooritud koore alumisest küljest suured valge, lihava sisemuse tükid. See on väga soovitatav, kui kasutate retseptides koort, kuna säsi lisab kibedat maitset. Kui aga kasutate kooreribasid kaunistusena või kokteilis, ei pea te säsi eemaldama.

18
Haki koor väikesteks tükkideks (valikuline). Kasutage sama nuga, et hakkida koor peeneks tükkideks. Nüüd on see retseptidesse lisamiseks valmis. Mis puutub ülejäänud laimi, siis mässige see kilesse ja asetage hilisemaks kasutamiseks külmkappi.