Kuidas laime säilitada

Laimide säilitamine on muljetavaldav, kuid samas lihtne viis toiduvalmistamise mängu täiustamiseks. Vältige toidu raiskamist ja veenduge, et teie retseptid oleksid selle lihtsa kulinaarse tehnikaga täis maitset. Marineerige laimid, valmistades ette purki ning täites selle laimi ja soolaga. Lase siis ajal töötada oma võlu!

1
Valige klaasist konserveerimispurk. Valige laia avaga purk, et oleks lihtne laime sisse panna ja maha suruda. Sa ei taha oma käsi kinni jääda! Otsige üles konserveerimispurk, millel on sobiv kaas ja riba, et see saaks korralikult sulgeda.

2
Peske purk, kaas ja riba. Kasutage puhastamisel kuuma vett ja seepi, seejärel loputage kõik põhjalikult.

3
Kastke purk, riba ja kaas pliidil kuuma vette. Valige kaanega pott ja asetage selle sisse rest (parim on konserveerimisrest). Asetage klaaspurk restile, pange potti kaas tagasi ja laske veel 10 minutit keeda, enne kui laske keema tõusta. Kuumuta erinevas kastrulis kaas ja purgi riba. Ärge laske kaanel ja ribal keema tõusta.

4
Eemaldage purk, kaas ja riba veest. Kasutage köögitange või kui teil on need käsitsi konserveerimistangidel, tõstke purk, kaas ja riba välja. Pange need puhtale paberrätikule, et need oleksid kasutamiseks valmis.

5
Pese laimid. Kuna säilitate kamara ja säsi, on oluline, et lubja väliskülg oleks puhas ja kemikaalidevaba. Ostke orgaanilisi laime või kasutage jääkide eemaldamiseks puu- ja juurviljapesuvahendit. Üheveerandilise purgi täitmiseks vajate ligikaudu 8 laimi.

6
Lõika laimid neljaks osaks, ilma puuvilju täielikult eraldamata. Puuviljade ühtlasena hoidmiseks võib kõigepealt viilutada laimi otsad mõlemast otsast. Asetage kärbitud lubi ühte otsa, seejärel tehke kaks X-kujulist lõiget. Lõpetage lõikamine enne, kui lubi on täielikult neljaks lõigatud.

7
Laota segmentidele soola, kuni puuvilja sisemus on kaetud. Seejärel vormige lubi oma kätega tagasi algsele kujule. Korrake seda protsessi, kuni kõik laimid on soolast pakitud.

8
Puista supilusikatäis koššersoola purgi põhja. Sool on oluline, sest see tõmbab mahla välja.

9
Looge laimikiht, mis on kaetud õhukese soolakattega. Kui soovite lisada muid maitseaineid, tehke seda kohe. Täiendavad ürdid ja vürtsid lisavad teie laimidele omapära ning maitsekombinatsioonidega on lõbus mängida. Korrake vaheldumisi laimi ja soola kihte, kuni purk on peaaegu täis. Maitseained, mis sobivad hästi konserveeritud laimidega, on pipraterad, tšilli ja koriander. Teise võimalusena proovige maitset parandada köömnete või köömnetega. Pidage meeles, et mida rohkem kohandate oma laime, seda vähem mitmekülgne on lõpptulemus.

10
Kata laimid laimimahlaga. Vajutage puulusikaga laimidele mahla väljapressimiseks. Ärge muretsege laimide kahjustamise pärast, sest kogu mõte on mahla välja tõmbamine. Kui teie laimid pole täielikult kaetud, võite alati lisada ekstra värsket laimimahla, kuni need on täielikult vees. Pärast seda sulgege purk.

11
Raputage laimipurki iga 12 tunni järel 2–3 päeva jooksul. Teise võimalusena võite purgi uuesti avada, laimidele tugevalt alla vajutada ja seejärel purgi uuesti sulgeda. Hoidke purki kuivas kohas, toatemperatuuril ja otsese päikesevalguse eest kaitstult.

12
Hoidke purki kuivas ja pimedas kohas 4 nädalat. Teil pole vaja muud teha kui oodata. Marineerimine võtab aega.

13
Avage purk ja imetlege oma suurepäraselt säilinud laime! Nüüd on nad söömiseks valmis. Pärast avamist hoia purki külmkapis.