Kuidas küpsetada tammetõrukõrvitsat

Acorn squash on südamlik suvikõrvits, mida tavaliselt serveeritakse pruuni suhkru ja võiga. See köögivili on siiski üsna mitmekülgne ja seda saab valmistada ka tavaliste, soolaste ja vürtsikate maitseainetega. Siin on mõned põhimeetodid, mida peaksite kaaluma järgmisel korral, kui soovite tammetõrukõrvitsat küpsetada.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 400 kraadi Fahrenheiti (200 kraadi Celsiuse järgi). Valmistage küpsetuspann ette, määrides seda kergelt mittenakkuva küpsetussprei, või või küpsetuspaberiga. Samuti võite küpsetusvormi vooderdada alumiiniumfooliumiga, selle asemel et määrida seda küpsetusspreiga.

2
Lõika tammetõrukõrvits pooleks. Lõika kõrvits pikuti pooleks sakilise kööginoaga. Kaevake seemned ja nööriline viljaliha välja. Enne kasutamist veenduge, et kõrvits on puhas. Tammetõrukõrvitsa nahka tuleks mustuse ja prahi eemaldamiseks nühkida jooksva vee all köögiviljaharjaga. Seemnete väljakaevamiseks kasutage raskemetallist lusikat või jäätiselusikat.

3
Tõsta tammetõrukõrvits oma ettevalmistatud küpsetuspannile. Mõlemad pooled peavad olema pannil lõigatud küljega allapoole. Ärge asetage pooli üksteise peale. Need võivad kokku puutuda, kuid ei tohi kattuda.

4
Küpseta 45 minutit. Küpseta kahte poolt, kuni viljaliha tundub kahvli või koorimisnoaga torkamisel pehme. Ärge katke kõrvitsat küpsetamise ajal.

5
Määri kõrvits võiga ja jätka küpsetamist. Tõsta kõrvitsapoolikud ajutiselt ahjust välja ja pintselda lõikeküljed sulavõiga üle. Soovi korral puista üle soola ja pipraga ning pane need veel 15 minutiks ahju tagasi. Arvesta, et kõrvitsapoolikud peaksid nüüd olema panni sees lõigatud küljega ülespoole.

6
Serveeri vastavalt soovile. Saate seda kõrvitsat nautida nii nagu see on või püreestada või kasutada teiste retseptide alusena, mis nõuavad eelküpsetatud tammetõrukõrvitsat.

7
Kuumuta ahi temperatuurini 400 kraadi Fahrenheiti (200 kraadi Celsiuse järgi). Vahepeal tõmmake välja suur küpsetuspann ja asetage see kõrvale.

8
Lõika kõrvits pooleks ja eemalda seemned. Kasutage tugevat sakilist kööginuga, et lõigata kõrvits otsast lõpuni pooleks. Eemaldage mõlema poole keskelt nööriline viljaliha ja seemned. Enne lõikamist veenduge, et mustus või praht oleks nahalt vee ja köögiviljaharjaga maha nühkinud. Tammetõrukõrvitsat võib olla raske lõigata. Kui teil on raskusi, kaaluge kõrvitsa lõikamist kummimati peal, et aidata seda paigal hoida. Kasutage kõrvitsalt seemnete ja nööride eemaldamiseks tugevat metallist lusikat või jäätiselusikat. Lõigake viljaliha sisemusse, lõigates sellesse mitu madalat pilu. See võimaldab maitsetel imbuda veelgi squashisse, mis annab tugevama ja magusama maitse.

9
Asetage kumbki pool küpsetusvormi sisse. Lisage küpsetuspanni põhjale 1/4-tolline (6,35 mm) vesi.Ärge sattuge kõrvitsa sisse vett.Vesi takistab koorte kõrbemist ja aitab vältida ka viljaliha kuivamist.Suvikõrvits pooled peaksid olema kõrvuti ühes kihis ja mõlemad peavad olema lõigatud küljega ülespoole.

10
Katke viljaliha oma maitseainetega. Määri mõlemale poolele ühtlaselt 1/2 spl (7,5 ml) võid. Seejärel lisage iga poole õõnsale keskele 1 spl (15 ml) fariinsuhkrut ja nirista mõlemale poolele 1 tl (5 ml) vahtrasiirupit. Kui kasutate soolata võid, puista kõrvitsa peale ka näpuotsaga soola. pooled pärast võiga katmist.

11
Küpseta 1 tund. Suvikõrvits peab olema väga õrn ja katmata pealsed pruunid.Ära kata kõrvitsat küpsemise ajal.Küpsetamise koguaeg võib olla 1 tund kuni 1 tund ja 15 minutit.Vältige kõrvitsa alaküpsetamist.

12
Enne serveerimist jahuta veidi. Enne serveerimist laske tõrukõrvitsal pärast ahjust väljavõtmist veidi jahtuda. Kui osa või-suhkru segust ei ole kõrvitsa viljaliha sisse imendunud, võite lusikaga ülejäägi viljaliha avatud kohtadele lusikaga asetada.

13
Kuumuta ahi temperatuurini 400 kraadi Fahrenheiti (200 kraadi Celsiuse järgi). Vooderdage madal ääristatud küpsetusplaat alumiiniumfooliumiga. Alumiiniumfooliumi kasutamise asemel võite küpsetusplaadile pihustada ka mittenakkuva küpsetusspreiga. Ärge kasutage ilma külgedeta küpsetusplaati.

14
Lõika kõrvits viiludeks. Lõika kõrvits pikuti pooleks sakilise kööginoaga. Eemaldage seemned, seejärel lõigake mõlemad pooled 1,9-sentimeetristeks viiludeks. Alustage puhta tõrukõrvitsaga. Kui kõrvitsat pole veel puhastatud, nühkige nahka vee ja köögiviljaharjaga, kuni kogu nähtav mustus ja praht on eemaldatud. Kasutage kummist lõikematti, kui teil on raskusi lõikamise ajal kõrvitsa paigal hoidmisega.Kaevake seemned välja. ja sisikonda tugeva metalllusika või jäätiselusikaga.

15
Asetage viilud ettevalmistatud küpsetusplaadile. Asetage tammetõrukõrvitsaviilud ühe kihina oma küpsetusplaadile. Tükid peaksid olema üsna laiali. Ärge kattuge. Parimate tulemuste saavutamiseks peaksite vältima ka tükkide kokkupuudet.

16
Raputa üle maitseainetega. Nirista oliiviõli kõrvitsatükkidele ja viska katteks. Seejärel lisage tüümian, sool ja pipar. Loksutage uuesti, et katta oleks ühtlane. Soola ja pipart võib maitse järgi teha, kuid kui te ei tea, kui palju kasutada, proovige 1/2 tl (2,5 ml) soola ja 1/4 tl (1,25 ml) jahvatatud musta pipart.

17
Puista peale juust. Puista viiludele Parmesani juust. Juust peaks olema võimalikult ühtlaselt jaotunud.

18
Küpseta 20 kuni 30 minutit. Suvikõrvits peaks valmides olema kuldpruun ja pehme.

19
Serveeri soojalt. Laske kõrvitsal enne tervena serveerimist 2–3 minutit jahtuda. Pange tähele, et nahk on piisavalt õhuke ja piisavalt toitev, et seda küpsetades süüa, kuid see, kas te nahka sööte või mitte, on individuaalse maitse küsimus.

20
Kuumuta ahi temperatuurini 425 kraadi Fahrenheiti (218 kraadi Celsiuse järgi). Valmistage ette madal ääristatud küpsetusplaat, vooderdades see alumiiniumfooliumiga. Kui eelistate fooliumi vahele jätta, võite selle asemel katta küpsetusplaadi mittenakkuva küpsetusspreiga.

21
Lõika tõrukõrvits viiludeks. Kasutage kõrvitsa otsast lõpuni lõikamiseks tugevat sakilise kööginuga. Eemaldage nöörid ja seemned, seejärel lõigake mõlemad pooled 1-tollisteks (2,5 cm) viiludeks. Enne kõrvitsa lõikamist veenduge, et see oleks puhas. Hõõruge väljastpoolt köögiviljaharjaga jaheda jooksva vee all, kuni kogu nähtav mustus on kadunud. Kui teil on raskusi lõikamise ajal kõrvitsa paigal hoidmisega, proovige seda suurema hõõrdumise tagamiseks lõigata kummist lõikematile.Kasutage metalllusikat või jäätiselusikas, et eemaldada seemned mõlema poole keskelt.

22
Viska viilud üle õli ja maitseainetega. Laota viilud küpsetusplaadile ja nirista neile oliiviõli. Viska katteks korralikult läbi, seejärel puista peale soola, musta pipart, köömneid, koriandrit ja Cayenne’i pipart. Proovige maitseaineid jaotada ühtlaselt igale viilule.

23
Korraldage ja küpseta 30 minutit. Keerake kõrvitsaviilud poole küpsetusaja pealt ümber. Kui viilud on valmis, peaksid viilud olema veidi pruunid ja pehmed. Asetage viilud nii, et küpsetusprotsessi alguses oleksid viilud allapoole lõigatud. Veenduge, et kõrvitsaviilud oleksid ühes kihis. Ärge kattuge.

24
Serveeri soojalt. Eemaldage kõrvits ahjust ja serveerige viilud tervelt, kui need on veel soojad.