Kuidas küpsetada köögivilju mikrolaineahjus

Tervislik toitumine võib olla keeruline, kui ressursse ja aega napib. Õnneks teeb teie käepärane mikrolaineahi teie eest kogu töö köögiviljade küpsetamisel. Lihtsalt peske, kuivatage ja küpsetage mikrolaineahjus mõni minut ning teie köögiviljad on söömiseks valmis!

1
Valmistage köögiviljad ette. Muidugi tähendab see olenevalt esemest erinevaid asju. Üldiselt võib öelda, et väikesed, ühtlased tükid on õige tee. Üldiselt on hea mõte küpsetada köögivilju eraldi, et midagi ei oleks üle- ega alaküpsetatud. Kui aga peate need segama, lõigake rohkem küpsetamist vajav köögivili väiksemateks tükkideks. Näiteks kui küpsetate kartulit ja lillkapsast koos, veenduge, et kartulitükid oleksid lillkapsa õisikutest palju väiksemad. Maisitõlviku puhul hoidke kest peal. Kuna mais on teravili, on veekadu tulemuseks tärkliserikkam ja tugevam mais. Kest aitab seda niiskuse kadu vältida.

2
Pane köögiviljad mikrolaineahjukindlasse kaussi. Ohutuse huvides on eelistatud kausid, mis mikrolaineahjus ei kuumene (nt Pyrexi klaasist kausid). Kuid iga mikrolaineahju jaoks sobiv kauss, mida kasutatakse hoolikalt koos ahjukindadega, peaks asja ära tegema.

3
Kergelt hooajal. Mikrolaineahjus küpsetamise tulemuseks on aurutatud köögiviljade tekstuur (see on loogiline; mikrolainekiirgus ergastab toidus olevaid veemolekule, mis tõstab temperatuuri ja põhjustab vee muutumist auruks). Tugevat maitsestamist on harva vaja, sest köögivili säilitab suure osa oma algsest maitsest. Piisab veidi soolast ja piprast; näputäis vürtse või ürte on enam kui piisav.

4
Mikrolaineahi kõrgel! Lisa kaussi umbes 3 supilusikatäit vett iga kilo köögivilja kohta. Üldiselt kulub toekamate köögiviljade (nt peet või kaalikas) küpsetamine kauem aega, samas kui pehmemate ja niiskemate köögiviljade (nt brokoli) valmistamiseks kulub palju vähem aega. Lehtrohelised, nagu spinat, võtavad üldse vähe aega. Küpseta umbes ½–2/3 soovitatavast ajast, seejärel kontrollige iga minut pärast seda puuvardaga. Võrdluseks võib öelda, et kartulitükkidele kulub tavaliselt umbes 8 minutit, brokoliõisikutel umbes 4 minutit ja spinatil umbes 3 minutit naela kohta. Arusaadavalt suurem. tükkide küpsetamiseks kulub ka rohkem aega kui väiksemate tükkide valmistamiseks. Võtke seda arvesse. Täpsemate küpsetusaegade kohta vaadake seda tabelit.