Kuidas külmutada spagettikõrvitsat

Spaghetti squash on muutunud populaarseks pasta asendajaks, kuid selle valmistamine võib olla aeganõudev. Mugavuse huvides küpseta mitu spagetikõrvitsat ja kraapige viljaliha kiududeks. Seejärel saate kiud külmutada ja kergesti sulatada, et saada kiire ja toitev eine. Aja säästmiseks võite isegi spagetti squashi vormiroa valmistada ja külmutada kuni 6 kuud.

1
Lõika spagetikõrvits pooleks ja eemalda seemned. Loputage kõva spagetikõrvits ja asetage see lõikelauale. Seejärel lõigake kõrvits ettevaatlikult noaga pikuti pooleks. Võtke metalllusikas ja kraapige seemned välja. Võite seemned ära visata või röstida, kuni need on röstitud.

2
Asetage kõrvits plaadile ja küpsetage 375 °F (191 °C) juures 30–40 minutit. Laota spagetikõrvitsa pooled lamedate külgedega küpsetusplaadile. Asetage need eelsoojendatud ahju ja küpseta, kuni viljaliha on pehme. Et näha, kas kõrvits on piisavalt küpsenud, torgake kahvel või nuga viljaliha keskele. Kui see on valmis, peaksite saama selle hõlpsalt välja tõmmata.

3
Lase kõrvitsal jahtuda ja kraabi viljaliha kahvliga. Kandke ahjukindaid, et eemaldada küpsetusplaat koos spagetikõrvitsaga ahjust. Asetage kõrvits kõrvale, kuni see on piisavalt jahtunud, et seda hõlpsalt käsitseda. Seejärel lohistage kahvli piid pikisuunas üle viljaliha. Peaksite nägema, kuidas viljaliha tõmbub välja kiududeks, mis näevad välja nagu nuudlid.

4
Nõruta kiud kurnis üleöö. Aseta kurn suure kausi kohale ja kühvelda spagetikõrvitsa kiud kurni. Asetage kurn koos kausiga ööseks külmkappi, et niiskus kõrvitsast täielikult välja voolaks. Niiskuse eemaldamine enne selle külmutamist väldib kõrvitsa märjaks muutumist, kui seda hiljem uuesti soojendate.

5
Viige keedetud kõrvitsa kiud sügavkülmikusse sobivatesse kottidesse. Eemaldage kurn külmkapist ja kühveldage spagetikõrvits sügavkülma sobivatesse kottidesse. Kasutamise hõlbustamiseks kaaluge squashi jagamist väikesteks sügavkülmakottideks. Need sulavad kiiremini ja saate kasutada väiksemaid koguseid. Ärge unustage enne nende sulgemist kottidest kogu õhk välja suruda.

6
Säilitage külmutatud spagetikõrvitsat kuni 8 kuud. Märkige kottidele sees olev ja sügavkülma panemise kuupäev. Seejärel plaanige kõrvitsat kasutada 8 kuu jooksul. Proovige segada spagetikõrvitsatükid oma lemmiklihakastmesse või segage sulatatud kõrvitsatükid spiraalselt vormitud köögiviljadega.

7
Valmistage spageti squashi pajaroog. Mikrolaineahjus või röstige oma spagetikõrvitsat ja lohistage kahvliga viljaliha, et teha kiud. Seejärel ühendage kiud oma lemmikkastme ja köögiviljadega. Näiteks kombineeri kõrvitsat ricotta ja spinati või keedetud lihakastmega. Praegu pole pajarooga vaja küpsetada; pange see lihtsalt kokku. Oluline on küpsetada mis tahes liha, mille lisate pajarooga, et saaksite seda ohutult uuesti soojendada.

8
Laota pajaroog sügavkülmakindlale ahjupannile. Võite kasutada ühekordselt kasutatavaid sügavkülma panne või klaasist või metallist küpsetusnõusid. Proovige kasutada midagi madalat, et pajaroog soojeneks ühtlaselt. Pidage meeles, et kui külmutate klaaspanne, võtavad need teie sügavkülmikus palju ruumi. Kui kasutate klaasnõu, peate selle tõenäoliselt külmkapis sulatama, selle asemel, et pajaroog otse asetada. sügavkülmast ahju. Seda seetõttu, et drastilised temperatuurikõikumised võivad põhjustada klaasi purunemise.

9
Lase pajaroas jahtuda. Te ei tohiks kuuma pajarooga külmutada, sest see põhjustab sügavkülmas põletust. Selle asemel pange pajaroog külmkappi, kuni see jahtub, või laske sellel toatemperatuuril olla kuni 2 tundi. Kui paned kuuma toidu sügavkülma, tõstab see sügavkülmiku temperatuuri. See võib sulatada teisi sügavkülmikus olevaid toiduaineid.

10
Mähkige pajaroog sisse ja külmutage kuni 6 kuud. Kui spageti squashi pajaroog on jahtunud, asetage anumale paberist kaas. Kui te ei kasuta ühekordset pajarooga, mässige pajaroa ülaosa kilega ja seejärel alumiiniumfooliumilehega. Pange pajaroog sügavkülma ja hoidke seda kuni 6 kuud. Ärge unustage märkida vormi ülaosale, mis on tassis, ja selle sügavkülma panemise kuupäeva.

11
Kuumutage pajaroog 30–40 minutit temperatuuril 375 °F (191 °C). Kuumuta oma ahi ja eemalda spageti squashi vormiroog sügavkülmast. Jätke pajavormile fooliumikate ja asetage pajaroog kuuma ahju. Kuumutage pajaroog uuesti, kuni see on täielikult kuum. Kui katsite panni kile või paberkaanega, eemaldage see enne pajaroa ahju panemist.