Kuidas krabi küpsetada

Krabid teevad lihtsa ja elegantse õhtusöögi. Kuna restoranis einestades võib krabi olla kallis, proovige krabi kodus valmistada. Kui teil on aega vähe, võite paluda mereandide letis või turul oleval inimesel krabid enne koju viimist tappa (peate need lihtsalt kohe ära kasutama). Samuti võite oma krabid enne toiduvalmistamist humaanselt tappa. Kui teie krabid on küpsetamiseks valmis, otsustage, kas soovite neid aurutada, et säilitada nende magusat maitset. Kiireks küpsetamiseks võite krabi ka keeta. Krabidel läheb hästi ka grillil küpsetades.

1
Külmutage oma krabid. Asetage oma krabid mitmeks tunniks sügavkülma. Külm õhk tuimastab krabid ja paneb nad palju aeglasemalt ringi liikuma. See muudab krabide tapmise ajal käsitsemise lihtsamaks ja võib isegi nende valu vaigistada. Pidage meeles, et kui nad on valu suhtes tundlikkuse kaotanud, peaksite nad viivitamatult tapma, et nad ei taastuks ega tunneks uuesti valu. Kui teie krabid on suuremad, võtab nende külmumine kauem aega.

2
Kontrollige tundlikkuse märke. Saate aru, et teie krabi on piisavalt kaua külmunud, kui seda on lihtne käsitseda või töödelda. Krabid ei tohiks üldse oma jäsemeid liigutada ega reageerida, kui puudutate nende suuosa lähedal. Proovige koputada krabi kesta. Kui krabi silmad ei reageeri, on krabi desensibiliseeritud.

3
Torka krabi tapmiseks. Saate kiiresti läbistada krabi kaks närvikeskust, et krabi kohe ja valutult tappa. Asetage oma liikumatu krabi libisemiskindlale matile nii, et see oleks selili. Tõstke sabaklapp üles. Peaksite nägema auku, mis näeb välja nagu väike täpp. See asub otse närvikeskuse kohal. Võtke nuga (või tiib) ja torgake sellesse pisikesse auku 85° nurga all. Tehke seda uuesti eesmise närvikeskuse jaoks. Eesmine närvikeskus asub krabi esiosas madalas süvendis. Sisestage see teravik 60° nurga all. Kogu naelutamisprotsess peaks kestma vähem kui 10 sekundit. Seejärel saate krabi küpsetada mis tahes soovitud meetodil.

4
Kaaluge külmutatud krabi ostmist ja sulatamist. Kui te ei taha muretseda väga värske krabi küpsetamise või selle ise tapmise pärast, ostke külmutatud krabi jalad ja küünised. Need aurutatakse enne külmutamist, nii et peate need vaid uuesti üles soojendama. Külmutatud krabi sulatamiseks võite: asetada külmutatud krabi külmkappi ja lasta üleöö sulada. Asetada külmutatud krabi jaheda veega anumasse, mis on asetatud kraanikaussi või letile.

5
Pane potti vesi keema. Valige suur pott, mille põhjas mahub auruti. Sellel peaks olema ka tihedalt suletav kaas. Täitke pott umbes 1 tolli veega ja asetage auruti põhja. Katke pott kaanega ja ajage vesi keema. Kui teil pole aurutist, keerake pikk fooliumileht nööriks ja asetage see 8-kujuliseks keeratuna poti põhja.

6
Lisa potti krabid. Kasutage tangide abil krabi tagant üles korjamiseks nii, et üks tangivars on kõhul ja teine ​​seljal. Krabi jalad peaksid rippuma tangide käte mõlemal küljel. Asetage krabid auruti restile. Asetage krabi aurutile nii, et selle selg oleks teie poole suunatud.

7
Aurutage krabid. Kata pott kaanega ja lase vesi kõrgel kuumusel uuesti keema. Laske krabidel 1 minut aurutada. Peaksite alandama kuumust keskmisele kõrgele ja laskma krabil aurutada, kuni see on küpsenud (2 naela krabi puhul veel umbes 15 minutit). Küpsetusajaks võite arvutada umbes 7 minutit iga naela krabi kohta. aurutamine.

8
Eemaldage krabid. Tõstke krabid tangide abil potist välja. Asetage need kurni külma jooksva vee kohale või kastke jääveega kaussi, kuni need on jahtunud. Vältige krabide käsitsemist, kui need on veel kuumad, kuna krabide sees olev vesi võib keeda kuumalt. Olge krabide potist välja tõstmisel tilkuva kuuma veega ettevaatlik. Kaaluge krabide ülestõstmist, laske neil sekundiks tilkuda ja seejärel asetage need külma või jäävette.

9
Kontrollige oma poti suurust. Valige suur kaanega pott ja asetage krabid potti, et näha, kas need kõik sobivad. Kui teie krabid on põhjas, peaks poti ülaosas olema ikkagi 3 või 4 tolli ruumi. Pidage meeles, kui kaugele teie krabid tulevad. Eemaldage krabid ja pange need kõrvale, kuni valmistate vett.

10
Lase vesi keema. Täitke pott veega nii, et vesi oleks 2–3 tolli võrra kõrgemal kui krabid. Kata pott kaanega ja lase vesi kõrgel kuumusel keema. Kui vesi hakkab keema, märkate kaane alt välja auru. Veelgi suurema maitse saamiseks kaaluge krabide keetmist köögiviljapuljongis. Lihtsama maitse saamiseks võite vette lihtsalt lisada viilutatud sidruni.

11
Lisa krabid ja keeda. Laske krabid ettevaatlikult keeva vee potti. Katke potiga kaas ja seadke taimer 15 minutiks (kui küpsetate ühte või kahte 1/2 naelast krabi) või 20 minutiks (kui küpsetate suuremaid krabisid). Kui vesi hakkab uuesti keema, alandage kuumust, et vesi ainult podiseks. Peate küpsemise ajal jälgima, kuidas krabid keevad. Veenduge, et vesi oleks alati elava mulliga. Vältige krabide keetmist kogu küpsetusaja jooksul, kuna see võib muuta krabiliha sitkeks ja kumjaks.

12
Eemaldage krabid. Tõstke krabid potist välja tangidega. Asetage need kurn, nii et kuum vesi voolab krabidest välja ja kraanikaussi. Kui soovite oma krabid kiiresti riidesse panna, laske neil kurnis olles üle külma veega. Olge keeva vee ja keedetud krabide käsitsemisel ettevaatlik. Kasutage tangide hoidmiseks ahjukindaid (eriti kui tangid on metallist), kuna ka tangid võivad kuumeneda.

13
Valmistage grill ja krabi marinaad (kui kasutate). Kuumuta grill kõrgeks, kasutades otsest kuumust. Grill kuumenemise ajal löö krabikoore taignarulliga õrnalt, et need kergelt mõraneksid. See aitab marinaadil rohkem imbuda. Marinaadi valmistamiseks sega oliiviõli, sool ja küüslauk (kõik maitse järgi). Määri krabid marinaadiga. Marinaadi võid teha enne tähtaega (kuni 3 tundi enne grillimist). See annab krabidele rohkem maitset. Kui te ei soovi krabisid marineerida, lõigake vähemalt kuningkrabi koibade kestad ja katke need vähese õliga. See hoiab ära nende kleepumise grilli külge ja hõlbustab liha kättesaamist.

14
Grilli oma krabi. Asetage krabid otse oma grilli küpsetusrestile. Kui kardate end põletada, võite krabide grillile asetamiseks kasutada tange. Proovige asetada paksemad või terved krabid grilli kõige kuumemasse kohta (tavaliselt keskele). Kui kasutate külmutatud ja sulatatud eelaurutatud krabisid, grillige neid 4 minutit ja keerake seejärel tangide abil ümber. Grillige neid veel 4 minutit. Kui kasutate värskeid krabisid, mille just tapsite, grillige neid 10 minutit, seejärel pöörake ümber ja küpsetage veel 10 minutit.

15
Valmis.