Kuidas koorida kõrvitsat

Suvikõrvits on maitsev ja mitmekülgne suvikõrvits, mis on mõnes riigis pühadehooajal põhitoit. Selle sitke vilja lõikamine ja koorimine pole siiski lihtne; vajate kindlaid käsi, väga teravat nuga ja teravat köögiviljakoorijat. Väikese aja ja pühendumisega õnnestub kõrvitsa edukalt koorida.

1
Pese kõrvits. See tagab, et teie kõrvits on enne selle tarbimist vaba saasteainetest. Pesemisprotsess on lihtne. Laske kõrvitsat kraanivee all ja puhastage kindlasti kõik küljed. Ärge kasutage kõrvitsa pesemiseks mingit seepi.

2
Lõika kõrvitsalt otsad ära. Peaksite kõrvitsa mõlemast otsast lõikama umbes 1/4 tolli. Hea ja puhta lõike saamiseks kasutage teravat nuga. Hoidke kõrvitsat käes, et see lõikamise ajal püsiks.

3
Küpseta squash mikrolaineahjus. Suvikõrvitsa koorimine võib olla keeruline, kuna kõrvitsa nahk on nii paks. Suvikõrvitsa mikrolaineahjus küpsetamine võib aidata nahka pehmendada, muutes hiljem koorimisprotsessi lihtsamaks.Võtke kahvel ja torkake kõrvitsa pinnale augud. Asetage kõrvits mikrolaineahju mikrolaineahjukindlale taldrikule. Küpseta kõrvitsat mikrolaineahjus kolm ja pool minutit. Kui kõrvitsa nahk tundub endiselt paks, võite seda veel 30 sekundit mikrolaineahjus küpsetada.

4
Valige terav nuga ja koorija. Suvikõrvitsad võivad olla sitked, seega vali tugevad tööriistad. Valige suur terav nuga, nagu lihunikunoa, millegi väiksema, näiteks pihvina, asemel. Samuti peaks teil olema kvaliteetne juurviljakoorija, mis on loodud kõvade nahkade vastu võitlemiseks. On väga oluline, et teie nuga oleks terav. Tuim nuga võib lõikamise ajal käest välja libiseda, põhjustades vigastusi. Kui noa tera on tuhm, valige mõni muu nuga. Hiljuti teritatud või ostetud nuga sobiks hästi.

5
Kasutage tugevat lõikelauda. Teie kõrvits peaks kogu koorimise ajal paigal püsima. Seda tuleb kindlalt hoida vastu tugevat lõikelauda. Ühe käega suruge squash vastu lauda. Koorimiseks võite kasutada teist kätt.

6
Koori kõrvits pikuti. Käivitage koorija piki kõrvitsa pikkust. Liikuge ühest otsast teise, vajutades kõrvitsat piisavalt tugevalt alla, et nahk eemaldada. Kasutage pikki liigutusi. Pöörake kõrvitsat vastavalt vajadusele, et koorida kõik küljed. Pidage meeles, et kõrvitsat tuleks koorimise ajal paigal hoida. Kui olete lõpetanud, vaadake kõrvitsat üle. Kontrollige, kas kogu nahk on eemaldatud. Kui teil jäi mõni koht vahele, asetage squash lauale tagasi ja koorige nahk ära.

7
Lõika kõrvits pikuti. See tähendab, et peaksite kõrvitsa keskelt lõikama. Tehke pikk lõige, mis kulgeb kõrvitsa ülaosast alla. Olge lõikamisel ettevaatlik, kuidas kõrvitsat hoiate. Veenduge, et noa tera ei oleks suunatud teie kõrvitsat hoidva käe poole. Kui te libisete, võite lõpuks käe lõigata.

8
Koori seemned välja. Suvikõrvitsa seest leiate kaks ringikujulist pragu. Need lõhed täidetakse seemnetega, mis tuleks enne kõrvitsa söömist eemaldada. Võtke metallist lusikas ja kopeerige seemned ja ka viljaliha välja. Seemned ja viljaliha võivad olla kleepuvad või vesised. Ülejäänud jääkide eemaldamiseks peate võib-olla lusikaga kõrvitsa pinda kraapima.

9
Lõika kaks squashitükki pooleks. Lõika need pooleks laiuse, mitte pikkuse järgi. Suvikõrvitsatükkidest peaks jääma neli veidi ruudukujulist tükki. Kaks tükki on veidi väiksemad. Kaks tükki on ümaramad ja suuremad.

10
Lõika kõrvits kuubikuteks. Töötage ühe kõrvitsatükiga korraga. Lõika pikuti kuubik kuueks ühtlaseks viiluks. Need peaksid välja nägema umbes nagu porgandipulgad. Asetage viilud lõikelauale üksteise peale. Tehke virnastatud viilude pikkuses rida lõikeid, tehes lõikeid ligikaudu ühtlaste intervallidega. Teile peaks jääma hunnik mitut väikest squashikuubikut. Korrake seda protsessi ülejäänud kolme kõrvitsatükiga.