Kuidas koorida ja lõigata rutabaga

Rutabagad on suured lillaka koorega köögiviljad, mis meenutavad tekstuurilt ja maitselt kaalikat. Neid ümaraid juurvilju saab röstida, keeta või püreestada. Lihtsalt peske ja viilutage oma rutabaga. Seejärel eemalda koor ja lõika kuubikuteks. Vaid mõne minutiga võib teie rutabaga olla küpsetamiseks valmis.

1
Pese rutabaga. Täpselt nagu iga köögivilja puhul, tuleks ka rutabaga enne tükeldamist põhjalikult vees pesta. Eemaldage kindlasti mustus (kuna rutabaga on juurvili).

2
Eemaldage ülemine ja alumine osa ning lõigake rutabaga pooleks. Asetage rutabaga lõikelauale. Eemaldage terava noaga köögivilja kõva ülaosa ja kõva põhi. Visake need tükid ära. Seejärel lõigake kogu rutabaga pikuti pooleks.

3
Lõika mõlemad pooled ½ tolli (1,27 cm) poolringideks. Asetage üks pool rutabaga lamedale küljele ja lõigake see ettevaatlikult umbes ½ tolli (1,27 cm) poolringideks. Korrake seda protsessi teise poolega.

4
Eemaldage väliskest koorimisnoaga. Võtke üks viil rutabaga ja hoidke seda oma mittedomineerivas käes. Seejärel võtke välja lõikamisnuga ja hoidke seda domineerivas käes. Asetage noa serv vastu rutabaga, näoga enda poole ja avaldage pöidlaga survet. Libistage nuga mööda rutabaga viilu enda poole, eemaldades naha. Visake nahk ära ja korrake ülejäänud viiludega. Rutabaga väliskest on paks ja sitke. Sel põhjusel ei pruugi traditsiooniline juurviljakoorija töötada ja soovitatav on kasutada koorimisnuga.

5
Lõika iga tükk 1-tollisteks (2,54 cm) kuubikuteks. Kui nahk on eemaldatud, saate nüüd rutabaga tükeldada. Olenemata sellest, kas kavatsete seda köögivilja keeta, röstida või küpsetada, on teil tõenäoliselt vaja seda kuubikutena. Võtke terav nuga välja ja lõigake iga viil 1-tollisteks (2,54 cm) kuubikuteks. Korrake ülejäänud viiludega.

6
Kata kuubikud soolaga maitsestatud vees kuni kasutusvalmis. Asetage rutabaga kuubikud kaussi ja katke need veega. Piserdage vett veidi soolaga ja segage. See hoiab teie rutabaga värske, kuni olete selle kasutamiseks valmis.