Kuidas kookospähklit värvida

Värvilisest kookospähklist saab huvitava koogi- või küpsetiste katte. Värvi on lihtne muuta tavalisest valgest kookospähklist mis tahes muule valitud värvile. Kookose teiste värvidega värvimine võimaldab teil katsetada, kuidas muuta kookospähklist ükskõik milliseks kunstmurust või roosast haldjamaast – seda kõike oma järgmise koogi peal.

1
Mõõtke vajalik kogus kookospähklit. Kui kasutate kookospähklit söögiks või magustoiduks, vaadake retseptist soovitatud kogust. Kui summat pole määratud, tehke hea hinnang oletades.

2
Kallutage kookospähkel uuesti suletavasse kotti.

3
Lisa toiduvärv. Peate lisama ainult üks kuni kaks tilka toiduvärvi, et see leviks kiiresti läbi kookospähkli värvi. Lisage rohkem toiduvärvi tumedama värvi saamiseks alles siis, kui teate, mida esimesed paar tilka on värviliselt saavutanud.

4
Sulgege kott tihedalt.

5
Sõtku värv läbi kookospähkli. Asetage kott tasasele tööpinnale ning vajutage ja lükake kookospähkel koti sisse. See jaotab värvi läbi kookospähkli. Jätkake sõtkumist, kuni värv on ühtlaselt jaotunud.

6
Kasutage värvilist kookospähklit vastavalt vajadusele. Seda saab kasutada kohe või jätta selle kasutamiseks hiljem. Värvilise kookospähkli säilitamiseks asetage suletud kott kuni vajaduseni külmkappi (kontrollige, et tihend oleks õhukindel, et see ei kuivaks ja halb lõhn ei tungiks kookospähkli sisse). Kasutage mõne päeva jooksul pärast selle loomist.

7
Vala supilusikatäis vett sobiva suurusega laia suuga purki (kui sul on müüripurk, siis läheb ka kenasti). Teil on vaja ainult väikest kogust vett, umbes supilusikatäit, kuigi täpne kogus võib varieeruda sõltuvalt kasutatava kookospähkli kogusest. Lisage 1 kuni 2 tilka ühevärvilist toiduvärvi. Mida rohkem lisate, seda tumedam on värv, nii et tehke seda ettevaatlikult. Pane purgile kaas või kaas peale.

8
Raputage purki, et värv jaotuks läbi vee. Kontrollige, kas olete tulemuseks saadud värviga rahul. Kui värv on liiga hele, lisa rohkem toiduvärvi; kui see on liiga tume, lisage selle vedeldamiseks vett, seejärel visake liigne vesi enne kookospähkli lisamist ära.

9
Lisa kookospähkel värvilisele veele. Asetage kaas purgile tagasi ja loksutage, et kogu kookospähkel värviks. Kuna kookospähkel imab vett, imab see ka värvi ja imab värvainet.

10
Kuivatage kookospähkel. Kui purki on jäänud vedelikku, kurna kookospähkel teesõela või muu traatsõelaga välja ja visake üleliigne vesi ära. Seejärel asetage märg kookospähkel paberrätikule või pärgamendi- või vahapaberilehele kuivama. Kuiv on kuivanud, on see kasutamiseks valmis.

11
Korrake sama iga ülejäänud värviga. Värvimuutuste vahel peske purk kindlasti hoolikalt välja, et vältida kogemata värvide segunemist, ja kuivatage iga kookosevärv eraldi.

12
Hoidke igat värvi eraldi. Kui kogu kookospähkel on kuivanud, asetage iga uus värv oma kaussi või suletavasse kilekotti. Iga värvi eraldi hoidmine hoiab erinevad värvid erksana ja värskena, samas kui kõigi värvide hoidmine ühes konteineris võib võimaldada neil seguneda ja muutuda ebameeldivaks pruunikaks värviks.

13
Sega värvid vahetult enne kasutamist. Kui olete vikerkaarekookospähkli kasutamiseks valmis, lisage ühte kaussi võrdsed kogused igat värvi. Värvide ühtlaseks jaotamiseks sega käte või lusikaga. Nüüd on teil vikerkaarevärviline kookosesegu.

14
Kasutage värvilist kookospähklit. Erksad ja ahvatlevad värvid muudavad vikerkaare kookospähkli suurepäraseks kookide, küpsiste või muu toidu katteks. Lisage see koogile või kasutage mis tahes viisil, mis teile meeldib. Kui te kohe ei kasuta, asetage see suletavasse kotti ja hoidke külmkapis.