Kuidas koogivooderdust kasutada

Tassikoogikatted on iga pagari tööriistakomplekti oluline osa. Ilma vooderdisteta võivad koogikesed panni külge kinni jääda ja moodustada ebaühtlase kuju. Tassikoogikatete kasutamine on lihtne ja muudab teie koogikesi paremaks igaks juhuks. Esiteks valige oma vajadustele sobivad vooderdised. Saate valida vaha, fooliumi ja korduvkasutatavate silikoonide vahel. Otsige kaunistatud vooderdusi pidulikeks sündmusteks. Seejärel asetage koogivormi igasse pilusse vooder ja täitke see taignaga. Nüüd olete valmis koogikesi küpsetama.

1
Hankige vooderdised, mis sobivad teie koogiküpsetusplaadile. Tassikoogi vooderdised on erineva suurusega, nii et sobitage voodri suurus oma koogilehe taskutega. Kui vooder on liiga suur, ei mahu see teie lina sisse. Kui see on liiga väike, laienevad küljed ja teie koogikesed on liiga lamedad. Leidke vooder, mis sobib ideaalselt teie küpsetusplaadile. Standardsete koogivooderdiste läbimõõt on 2,25 tolli (5,7 × cm). Need sobivad tavalisele küpsetusplaadile. Kui valmistate minimuffineid või koogikesi, valige selle asemel 1-tolline (2,5 cm) või 3-4 tolli (1,9 cm) vooder. Kui te pole kindel, millised vooderdised sobib teie plaadile, mõõtke küpsetusplaadil oleva pilu läbimõõt. Seejärel leidke sellele läbimõõdule vastavad vooderdised. Vooderdiste läbimõõt on tavaliselt pakendil.

2
Hankige fooliumist koogikesi vooderdised, et rasva sõrmedest eemal hoida. Vahast ja paberist koogivooderdised sobivad enamiku küpsetustööde jaoks hästi, kuid need ei ole rasvakindlad. See tähendab, et koogikeste küpsemise ajal voolab rasv läbi paberi ja teie käed võivad koogikesi üles võttes libedaks minna. Rasvakindla variandi jaoks kasutage selle asemel fooliumvooderdusi. Nii foolium- kui ka pabervooderdised on saadaval nii supermarketites kui ka veebis. Spetsiaalsetes küpsetuspoodides on koogikeste vooderdiste jaoks suurem valik.

3
Korduvkasutatava valiku jaoks kasutage silikoonvooderdust. Kui soovite vähendada oma süsiniku jalajälge ja vältida koogivooderduste väljaviskamist pärast iga kasutamist, proovige selle asemel silikoonvooderdust. Need on korduvkasutatavad, nii et lihtsalt peske neid ja kasutage järgmisel küpsetamisel uuesti. Kontrollige alati silikoonvooderdiste ettenähtud küpsetustemperatuuri. Enamik silikoonvooderdusi talub kõrget kuumust, kuid kontrollige veel kord, et need ahjus ei sulaks. Ärge kasutage silikoonkatteid lahtise leegi kohal. Need sulavad. Lisaboonusena säästate ka raha, sest te ei pea iga kord küpsetamisel rohkem vooderdusi ostma.

4
Otsige pidulikuks sündmuseks dekoratiivseid vooderdusi. Kui soovite oma koogikestele lõbusamaks muuta, valige üks paljudest saadaolevatest kaunistatud koogivooderdustest. Need ulatuvad erinevatest värvidest kuni keerukate kujundusteni. Ostke ringi ja vaadake, kas mõni disain teile meeldib. Proovige sobitada vooder selle sündmusega. Kui korraldate Halloweeni peo, otsige oranže või kõrvitsatega vooderdusi. Olemas on ka pabervooderdised, mis on volditud erineva kujuga nagu tulbid. Kasutage neid edasiseks kaunistamiseks. Kui teil või mõnel teie külalisel on allergia toiduvärvide suhtes, ärge kasutage värvilisi vooderdusi. Värvaine võib koogile lekkida ja põhjustada allergilist reaktsiooni.

5
Kvaliteetse voodribrändi leidmiseks vaadake veebis arvustusi. Mitte kõik koogivooderdised pole kõrgeima kvaliteediga. Mõned võivad taigna külge kleepuda ja koogi lahti tõmmata, kui proovite seda välja tõmmata. Otsige veebist brändi, mille ostmist kaalute, ja vaadake, kas kellelgi on kleepimisega probleeme olnud. Kasutage toodet, millel on head arvustused ja vähesed inimesed ütlevad, et vooderdised on koogi külge kinni jäänud.

6
Asetage koogipanni igasse pilusse koogivooder. Veenduge, et igaüks neist toetuks koogivormi põhjale. Lükake iga vooder õrnalt alla, nii et see jääks hästi pannile. Enamikul pannidel on koogikeste jaoks 12 pesa. Kui valmistate rohkem, kasutage rohkem panne. Minikoogikeste valmistamise pannil on tõenäoliselt rohkem kui 12 pilu. Enne küpsetamise alustamist veenduge, et ostate piisavalt vooderdusi.

7
Pihustage nakkumatut toiduõli silikoonvooderdistesse, kui neid kasutate. Silikoonist koogivooderdised jäävad mõnikord taigna külge kinni. Enne taigna panemist määrige need väikese koguse keetmisspreiga. Pihustage lihtsalt iga vooder kiiresti õliga. Ärge laske õlil koguneda põhja.

8
Täitke iga koogivooder 2/3 ülevalt taignaga. Võtke lusikas või mõõtetops ja koguge tainas kokku. Seejärel valage taigen vooderdisse, kuni see ulatub umbes 2/3 tipust. See annab taignale ruumi paisuda. Kasutage igas vooderdis võrdses koguses, et kõik koogikesed küpseksid ühtlaselt läbi. Vooderdiste täitmiseks võite kasutada ka taignaga täidetud glasuurkotti. Mõned retseptid nõuavad taigna konkreetset mõõtmist. Kui kasutate sellist retsepti, kasutage selles soovitatud mõõtmist.

9
Küpseta oma koogikesi. Kui kogu tainas on pannil, ei jää muud üle kui koogikesi küpsetada! Pange pann eelsoojendatud ahju ja oodake, kuni need täielikult küpsevad. Seejärel võtke koogid välja, lisage glasuur ja serveerige. Kõige tavalisem koogikeste küpsetamise temperatuur on 177 °C (350 °F), kuid järgige retsepti, mida kasutate küpsetustemperatuuri määramiseks. Koogikestele kulub tavaliselt 15 °C. 20 minutit küpsetamiseks.