Kuidas kontrollida Interneti-saidi turvalisust

Olenemata sellest, kas olete koolis, tööl või kodus, soovite alati olla kindel, et sirvite Internetti turvaliselt. Tänapäeval võivad häkkerid ja petturid muuta näiliselt süütud lingid linkideks, mis võivad anda teie arvutiviirusi või pahavara, laadida alla soovimatuid programme või andmepüügi. Kuid ärge sattuge liiga paranoiliseks! Sellest artiklist saate teada, kuidas kontrollida veebisaitide ohutust ja kehtivust ning aidata kaitsta ennast ja oma arvutit võimalike ohtude eest.

1
Kasutage abistamiseks võrguturbetarkvara, laadige alla ja kasutage võimalusel võrguturbeteenust, nagu Norton või McAfee. Nad tuvastavad teie arvutit ähvardavad võimalikud ohud ja hoiatavad teid ebaturvaliste veebisaitide eest. Sellised teenused maksavad sageli raha, kuid see on investeeringut väärt, kuna te ei pea pidevalt kontrollima, kas kasutate turvalisi saite või mitte. Isegi kui te ei saa turvateenuseid kasutada, on tavaliselt tasuta URL-ide kontrollimine oma veebisaite kasutades lingi skanneri tööriista, nagu Norton’s Safe Web. Samuti saate skannida linke selliste teenustega nagu Securi.

2
Vaadake, kus leht Google’is kuvatakse. Kui kasutate veebisaidile jõudmiseks otsingumootorit, näiteks Google’it, märkige üles, kui kaugel see asub tulemuste lehe ülaosast. Üldiselt kuvatakse teie tulemuste lehe ülaossa usaldusväärsemad veebisaidid. Mida allapoole lähete, seda suurem on oht, et klõpsate ebaturvalisel saidil. Pidage meeles, et inimesed saavad maksta selle eest, et nende veebisait oleks tulemuste loendi tipus. Enamik häkkereid ja pettureid seda ei tee, kuid te ei usalda esimest tulemust automaatselt.

3
Täieliku URL-i kuvamiseks hõljutage kursorit lingi kohal. Häkkerid ja petturid muudavad sageli linkide teksti nii, et arvate, et klõpsate ühel veebisaidil, kui teid suunatakse tegelikult ebaturvalisele saidile. Kui hõljutate kursorit lingi kohal enne sellel klõpsamist, kuvatakse teie brauseri allnurgas täielik URL. (Saate seda testida, hõljutades kursorit selle artikli allikate loendis olevate linkide kohal.) Isegi kui kasutate võrguturbeteenust, on see hea ettevaatusabinõu uute, võõraste veebisaitide puhul.

4
Usalda oma sisetunnet. See võib tunduda rumal, kuid kui te ei pea linki ohutuks, siis ärge klõpsake sellel. Lõppude lõpuks ei sunni sind keegi. Kui URL tundub kahtlane või pettus, võib see olla ebaturvaline sait.

5
Kontrollige teavet autori/looja kohta. Kas on mõni koht, kust leiate looja kontaktteabe (nimi, e-posti aadress, telefoninumber jne)? Enimkasutatud turvalised saidid nagu Facebook või Selgitatud do. Kui olete pettuse või andmepüügiga tegeleval veebisaidil, ei jäta nad teile tõenäoliselt vahelejäämise kartuses võimalust nendeni jõuda. Kõik saidid on erinevad ja mõnel pettus- või andmepüügisaidil võib pettuse eesmärgil olla võltsitud kontaktteavet. neid usaldama. Kui saate seda ohutult teha, kontrollige veel kord, kas teave on õige.

6
Kontrollige veebisaiti kiiresti. Kas on probleeme grammatika või kirjavahemärkidega? Valesti kirjutatud sõnad? Mõnikord, kui petturitel või häkkeritel on kiire, unustavad nad neid asju kontrollida. Kommertsveebisaitidel, näiteks jaekauplustes või pankades, poleks selliseid lihtsaid vigu. Kas kuskil on ettevõtte logo? Kuidas oleks piltidega? Kui sait ei tundu professionaalne, siis tõenäoliselt see seda pole. Isegi kui sait on turvaline, ei taha te tõenäoliselt seal leiduvat teavet usaldada. Kui nad ei võtnud saidi tegemiseks aega, ei võtnud nad tõenäoliselt aega ka uurimiseks. Kas see nõuab teie isikuandmeid? Kas on kahtlaseid manuseid või tehinguid, mis on liiga head, et tõsi olla? Häkkerid ja petturid tahavad sageli meelitada teid isikuandmeid üle andma, nii et mõelge enne krediitkaardi numbrit nõudvate “konkursside” osalemist.

7
Kui te pole endiselt kindel, kontrollige põhjalikumalt. Kas tõelisi linke on segatud võltslinkidega? Mõnikord võib see märku anda pettusest, kuna teist veebisaiti matkivatel inimestel on sageli pettustega seotud veebisaitide linkide hulgas tõelised lingid privaatsuspoliitika või teenusetingimuste lehele. Nad teevad seda selleks, et muuta see “tõelisemaks”.