Kuidas kohvist loobuda

Meie kiires maailmas võivad paljud inimesed väita, et neil on kohvisõltuvus. Kuigi üks tass päevas ei kahjusta teie tervist, võib rohkem kui ühe tassi kohvi joomine päevas põhjustada maohaavandeid, unetust, seedehäireid, kõrvetisi ja ärritunud soole sündroomi. Samuti võite olla väsinud oma pidevast kohviisust ja soovite oma Java-sõltuvuse üle kontrolli saada. Kõigepealt peaksite valmistuma võõrutusnähtudeks, mis tulenevad kohvi dieedist väljajätmisest, ja kasutama oma isu rahuldamiseks asendusjooki. Seejärel saate astuda samme oma kohvivaba elustiili püsivaks säilitamiseks.

1
Loobuge kohvist järk-järgult. Kui jood iga päev palju kohvi, umbes kolm või enam tassi iga 24 tunni järel, võiksite teatud aja jooksul kohvist loobuda. Nii on teie kehal lihtsam vähema kohviga harjuda ja teie võõrutusnähud ei pruugi olla nii tõsised. FDA andmetel võivad täiskasvanud süüa kuni 400 mg kofeiini päevas, mis on umbes 4–5 tassi kohvi. Alustage sellest, et piirduge selle kogusega ja seejärel vähendage seda nii palju kui võimalik (näiteks ainult 2 või 3 tassi päevas ja seejärel 1 ja seejärel 0-ni).

2
Proovige sellest loobuda külmast kalkunist. Teise võimalusena võite teatud aja jooksul proovile panna külma kalkunit, näiteks nädala jooksul mitte kohvi. Pidage meeles, et külma kalkuniga kohvist loobumise esimese viie kuni seitsme päeva jooksul võivad teil esineda intensiivsed võõrutusnähud. Mõnikord võib külmast kalkunilihast loobumine olla paras väljakutse, eriti kui arvate, et olete kohvist sõltuvuses ja soovite sellest vabaneda. harjumus. Samuti võite koos sõbraga teha kohvivaba väljakutse, kus te nii külmetate kalkunit kui ka toetate üksteist võõrutusnähtude läbimisel.

3
Olge valmis selleks, et tunnete end aeglasena, udusena ega suuda keskenduda. Esimesel ühe kuni kahe kohvivaba päeva jooksul võite hommikul ärgates ja/või päeva keskel tunda end uduselt ja loiduna. Kui kipute jooma kolm või neli tassi kohvi päevas kindlatel kellaaegadel, võite sel ajal tunda unisust või tähelepanu hajumist. Need on kõik loomulikud, kui mitte ebameeldivad võõrutusnähud. Mõned inimesed kogevad kohvi ärajätmise ajal värisemist ja higistamist. Peaksite end nendeks sümptomiteks ette valmistama, et saaksite oma päeva üle elada.

4
Võitle võõrutuspeavalu veega. Võõrutuspeavalusid saab aidata, kui püsite kogu päeva jooksul hüdreeritud rohke veega. Proovige asendada kõik kohvitassid, mis teil terve päeva jooksul joodi, veetassidega. Kui teie peavalud on väljakannatamatud, võite võtta üle leti valuvaigistid. Järgige etiketil olevaid juhiseid ja võtke valuvaigistit ainult soovitatavas annuses.

5
Magage maha oma võõrutusnähud. Uni võib olla ka hea viis võõrutusnähtude, nagu letargia või peavalude, vastu võitlemiseks. Võite minna magama tavapärasest varem, eriti kohvist loobumise esimesel kuni kolmel päeval. Võite proovida mahtuda ka päeva jooksul 30-minutistesse uinakutesse, et keha saaks kohvipuudusest taastuda ja peavalud maha magada. Kui teil on võõrutusnähtude tõttu raskusi magama jäämisega, võite võtta melatoniini. Melatoniini saate käsimüügist kohalikus apteegis või retsepti alusel. Kui teil on terviseprobleeme, peaksite enne melatoniini võtmist nägema oma arsti.

6
Võtke migreenivastaseid ravimeid või pöörduge oma arsti poole. Kui teie kohvi ärajätmise peavalud muutuvad migreeniks, peaksite nende vastu võitlemiseks võtma ravimeid ja puhkama. Kui migreen muutub kurnavaks, võiksite pöörduda oma arsti poole ja hankida nende jaoks retseptiravimeid. Migreen on tüüpiline kohvi ärajätmise sümptom, kuna kofeiini puudumine muudab teie aju verevoolu ja elektrilist aktiivsust. Need peaksid kaduma pärast mõnepäevast kohvita olekut, kuna teie aju harjub kofeiini puudumisega ja kohaneb vastavalt.

7
Kasutage stressiga toimetulemiseks treeningut ja meditatsiooni. Kui kippusite kohvi kasutama selleks, et end kogu päeva jooksul üles hoida ja stressiga toime tulla, peate võib-olla leidma alternatiivseid viise stressi või ärrituvuse ületamiseks. Hommikuse kohvitassi võid asendada hommikujooksu või jalutuskäiguga, kus ärkad trenniga. Või võite võtta hommikuse joogatunni, mis aitab teil päevaks valmistuda, ilma kohvita. Kui tunnete kogu päeva stressi või ärrituvust, kuna te ei saa kohvi juua, võite proovida teha viieminutilise meditatsiooni. . Leidke vaikne ja hämar ala ja istuge mugavas istumisasendis. Sulgege silmad ja mõelge paigale, mis tähistab teie jaoks rahu ja lõõgastust. See võib olla liivarand, vaade mägedele või isegi teie magamistuba hommikul. Proovige viis minutit paigal istuda ja keskenduda oma rahulikule kohale. Võite kasutada ka treeningut ja meditatsiooni, et juhtida teie tähelepanu kohvist ja kohviihast eemale. Kui tunnete, et isu hakkab peale, võite proovida teha meditatsiooni või minna jalutama või joosta, et meel kohvist kõrvale juhtida.

8
Joo taimeteed. Üks populaarsemaid kohvi asendusjooke on taimetee. Saate valida kofeiini sisaldava taimetee (nt roheline tee) või kofeiinivaba taimetee (nt kummelitee). Taimeteed on mõnus juua hommikul ja kogu päeva jooksul, kuna need annavad midagi sooja ja rahustavat rüübamiseks, kuid on siiski kerged ega tekita üleliigset suminat. Tee on osutunud ka teie jaoks tervislikuks, kuna see on täis antioksüdante. Kui otsustate taimeteedele üle minna, uurige ja proovige mitut erinevat tüüpi teed, et leida oma maitsele sobivaim tee. Võite soovida hommikuks kerget teed, näiteks valget teed, ja pärastlõunal raskemat teed, näiteks rohelist või oolongi teed. Seejärel võite öösel magada hõlbustamiseks juua kergemat, kofeiinivaba teed.

9
Proovi kuuma vett. Kuigi kuum vesi võib tunduda kohvi kurva asendusena, võib see aidata teil kogu päeva jooksul vedelikku säilitada ja luua illusiooni, et rüüpate sooja tassi java. Võite lisada kuumale veele sidruni- või apelsiniviilu. andke sellele veidi maitset, kuid olge selle valikuga ettevaatlik, kui teil on happe refluks või maohaavandid, kuna tsitruselised võivad teie maohappesust süvendada.

10
Söö tumedat šokolaadi. Tume šokolaad sisaldab kofeiini ja võib olla hea valik, kui tunnete end uniselt või väsinuna ilma tassi kohvita. Võtke väike tükk tumedat šokolaadi, kui tunnete peavalu või energia langust, eriti kohvita jäämise alguses. Kui suudate seitse päeva ilma kohvita olla ja proovite säilitada kohvivaba elustiili, võite maiustada ka tükikese tumedat šokolaadi.

11
Luba endale kohvi lõhna tunda ja ole selle läheduses. Püüdke mitte piirata kohvikutes viibimist ega kohvitasside lõhna tundmist. Mõnikord võib värske tassi lõhn olla piisavalt lohutav, isegi kui see pole teie jaoks. Kohvil võivad olla sotsiaalsed omadused ja te võite jääda ilma kohtumisest sõpradega, et kohvikus vestelda. Peaksite siiski lubama endale võimaluse kohtuda sõpradega kohalikus Java-punktis, kuid asendage tavaline kohvitellimus taimetee või kuuma veega. Nii saate ikkagi sotsiaalset kasu kuuma joogi kõrvale rääkimisest ilma kohvi joomata.

12
Tehke asendusjoogi valmistamisest rituaal. Teine kohvi element, millest võite puudust tunda, on hommikuse esimese tassi valmistamise rituaal. Looge asendusjoogi valmistamisest rituaal, et see tunduks sama oluline ja oluline kui teie tass kohvi. Aja jooksul võite nautida asendusjooki rohkem, sest saate seda valmistada ja valmistada just nii, nagu teile meeldib. Kui teie asendusjook on tee, võiksite lugeda, kuidas teed õigesti valmistada. Samuti võid investeerida pruulimiskorvi, mille saad asetada teekannu või reisikruusi, et lahtisi teelehti korralikult leotada.

13
Pange tähele, kui värske ja rahulik te end kord tunnete. Paljud inimesed, kes on püsivalt rahulikud, erksad ja rahulolevad. Kui olete võõrutussümptomid üle elanud, võib teil olla väga vähe isu kohvi järele ja tunnete, et võiksite sellest täielikult loobuda. Võite otsustada kohvi tarbimist rohkem vähendada, kuid siiski aeg-ajalt seda nautida. See võib tähendada hommikuti tee joomist ja pärastlõunal ühte tassi kohvi või ühel päeval ainult tee joomist ja järgmisel päeval ühte tassi kohvi joomist. Teine võimalus on läbida oma kohviharjumus, kus juuakse igaks juhuks kohvi. kuus ja siis loobu sellest üheks kuuks. Järgmisel kuul võite taluvuse suurendamiseks järk-järgult rohkem kohvi juua. Aja jooksul harjub teie keha kofeiiniga ja võib muutuda kofeiini mõjude suhtes immuunseks, eriti kui kipute järjepidevalt kohvi jooma. Kui teete oma kohviharjumusi jalgrattaga, saate oma kehal säilitada tasakaalu ja tunda mõõdukalt kofeiini mõju.