Kuidas kofeiinist loobuda

Kofeiin võib aidata meil tunda end ärksamalt ja erksamalt, kuid liiga kaua liiga palju võib olla meie tervisele kahjulik. Kofeiinist loobumine keha taastamiseks ja kofeiini kõrgeimatest ja madalatest tasemetest eemaldumiseks võib olla keeruline, kuid enamik inimesi tunnetab kofeiinivaba elu eeliseid üsna kiiresti. Kui olete just liiga palju tarbinud, võite kofeiini oma süsteemist välja viia, kuid see on erinev sellest, kui kofeiinist lõplikult loobuda. Kofeiin on narkootikum ja nagu iga narkootikum, tuleb sõltuvusest vabanemiseks olla pühendunud oma tegevuskavale ning olla valmis võõrutusnähtudeks ja energiataseme tõsiseks languseks.

1
Ole vaimselt valmis. Kas teile meeldib kofeiini sisaldava joogi maitse ja energia, mida see teile annab? Enamik inimesi joob kofeiini ühel või mõlemal põhjusel, kuid liiga palju kofeiini võib teie süsteemi tõsiselt kahjustada. Kui rüüpad pidevalt oma valitud kofeiini sisaldavat jooki, on tõenäoliselt aeg aeglustada ja aidata kehal normaalsemasse olekusse naasta. Kuni 400 mg päevas on okei, kuid rohkem on liiga palju. Teadmiseks, 400 mg kofeiini on võrdne kogusega 4 või 5 tassis kohvis.

2
Mõelge eelistele. Kui jood rohkem kui 3 kofeiini sisaldavat jooki päevas, võib see teie tervist mõjutada. Mõõdukates annustes on kofeiin tervislik, kuid suuremad kogused võivad põhjustada tõsiseid probleeme. Mõned pikaajalise kofeiinitarbimise negatiivsed kõrvalmõjud on järgmised: ärevus, unetus, haavandid, peavalud, ärrituvus, pearinglus, lihaste värisemine, nõrkus, väsimus, ebaregulaarne südame löögisagedus, madal vererõhk, seedetrakti probleemid.

3
Valige asendusjook. Kui kofeiiniga joogid on teie päeva oluline osa, võite vajada asendamist. Joo rohkem vett, see on kõige tervislikum ja parim valik. Muutke asjad rohelise tee, puuviljaveega või gaseeritud veega, kuid hoiduge karastusjookidest, millest paljud on kofeiiniga.

4
Alustage kofeiini järkjärgulist loobumist. Kofeiinist loobumisel on kõige parem alustada väikesest. Allaneelatava koguse aeglane vähendamine võib teie võõrutusnähte minimeerida. Proovige esimesel nädalal oma kofeiini tarbimist poole võrra vähendada. Seejärel lõigake see teiseks nädalaks uuesti pooleks. Võite minna ka pool-kohvikule, seejärel kofeiinivabale ja seejärel täielikult kofeiinivabale joogile.

5
Jätke palju aega puhkamiseks ja taastumiseks. Kofeiinist loobumine võib teie vaimule ja kehale üsna stressi tekitada. Teil võivad tekkida võõrutusnähud, nagu ärevus või närvilisus ja peavalud. Võtke aega lõõgastumiseks ja tuletage endale meelde, et need sümptomid on ajutised.

6
Juua vett. Kofeiin on diureetikum, mis võib põhjustada vedelikukaotust ja dehüdratsiooni, eriti sooja ilmaga või intensiivselt treenides. Liiga palju kofeiini koos ebapiisava veetarbimisega võib kergesti põhjustada dehüdratsiooni, mis põhjustab palju terviseprobleeme. Jooge vett kogu päeva jooksul kindlasti hüdreeritud.

7
Muutke kofeiini joomine raskeks. Jaotage oma kofeiiniraha nädala alguses, nii et kui seda nädala alguses üle tarbite, pole teil nädala lõpus enam millegi peale tagasi kukkuda. Kui eraldate järjest vähem kofeiiniraha, vähendate järk-järgult oma tarbimist.

8
Ära tegele sellega üksi. Leia keegi, kes sinuga koos lõpetaks. Kui te ei leia sellist tuge, lubage kellelegi, keda armastate ja austate, et loobute kofeiini tarbimisest. Seega paneb kofeiini tarbimine mis tahes kujul teid oma lubadust murdma ja see annab teile uue stiimuli vankris püsimiseks. Isegi lihtsalt sõbrale ütlemine, et proovite kofeiinist loobuda, võib teid aidata. Proovige iga päev sõnumit saata või sõbrale helistada, et teda oma edusammudest teavitada.

9
Olge valmis võõrutusnähtudeks. Olenevalt sellest, kui palju kofeiini jõid, võib teie kehal olla oht saada šokk, kui vahetate igapäevase kofeiini tarbimise asemel kofeiinivabaks. Võimalikud on järgmised kofeiini ärajätunähud, mis võivad kesta paar päeva pärast kofeiini tarbimise lõpetamist: väsimus ja unisus, peavalud, ärrituvus, iiveldus, keskendumisraskused.

10
Puhka palju. Paljudele meist on kofeiin viis võidelda liiga vähese une ja päeva jooksul energiapuudusega. Veenduge, et olete kofeiinist loobumisel võimaldanud magada nii palju kui vajate igal ööl, see aitab teie kehal taastuda ja harjuda teie uue kofeiinivaba süsteemiga.

11
Piirake oma alkoholitarbimist. See koos rohke vee joomisega on eriti oluline esimestel päevadel, kui teie keha kohaneb. Alkohol võib teid dehüdreerida ja see on ka depressant. See tähendab, et joomine võib suurendada teie iha järgmisel päeval kofeiini järele.

12
Leidke positiivseid segajaid. Kuna teie keha tõmbab kofeiinist eemale, leidke viise, kuidas meelt eemal hoida. Mõelge juba ette, millal on teie kõige nõrgemad hetked (st hommikul, kui sõidate oma lemmikkohvikust läbi jne) ja kasutage mõnda mugavust, et need ajad üle elada. See võib olla kõik, mis teid lohutab ja aitab teil kofeiinist mõtted kõrvale juhtida. See võib olla täistopitud mänguasi, taskuvideomäng, parimale sõbrale helistamine või ristsõna lahendamine. Teil võib olla nii palju turvatekke, kui vaja, vaid veenduge, et teil oleks üks alati käepärast.

13
Kuulake oma lemmiktempolisi laule. Kui saate tööl muusikat kuulata, siis miks mitte panna kõlama mõned viisid, mis panevad teie südame tööle ja panevad teid tantsima? See on kindel viis pärastlõunase madalseisu ületamiseks. Lisaks võib treenimise ajal tempomuusika kuulamine isegi suurendada teie vastupidavust!

14
Liikuma. Uskuge või mitte, treenimine suurendab teie energiat ja võib olla teie jaoks tervislik alternatiiv, kui olete otsustanud kofeiinist loobuda. Proovige teha 20-minutilist kiiret jalutuskäiku, selle asemel, et tassi java jooki juua.

15
Kasutage loomulikku valgustust. Teie keha reageerib valguse muutustele loomulikult, nii et kui teie töö- või magamiskohas on ebaloomulikult pime, võib see valvel püsimise palju raskendada. Ja vastupidi, kui lülitate liiga palju tulesid põlema, ei suuda teie keha tuvastada, millal see on tõeliselt väsinud, ja te vajate kofeiinist loobumise ajal rohkem puhkust. Proovige hoida oma rulood või aknakatted lahti, et loomulik valgus annaks teile märku, millal on aeg ärgata ja magama minna. Lisaks võib loomulik valgus tõsta erksust, meeleolu ja produktiivsust!

16
Lõpeta lonkamine. Töölaua taga lonkamine ei tee teile erksuse kategoorias eeliseid. Ergonoomiliselt sõbralik istumine muudab teid erksamaks ja tööks valmis. Kaaluge töötamise ajal püsti tõusmist või tooge joogapall kontorisse istumiseks. Miks mitte lisada oma energiataseme tõstmiseks istumistreeningut?