Kuidas kloppida munavalgeid

Vahustatud või vahustatud munavalged annavad paljudele magustoitudele ja muudele retseptidele ainulaadse kerguse. Peate munavalged munadest ettevaatlikult eraldama, jälgides, et munakollased ei puruneks. Seejärel vahusta valged vahuks või moodustub piigid. Kuigi munavalgete õige konsistentsini saamine võib tunduda väljakutsena, muutub see lihtsamaks, kui õpid selgeks mõned lihtsad tehnikad.

1
Pange munade hoidmiseks välja 3 erinevat kaussi. 3 erineva kausi kasutamine aitab hoida munavalged munakollastest eraldi. Valige munavalgete kogumiseks klaas- või metallkauss. Seejärel valige munavalgete vahustamiseks sügav klaasist või metallist segamiskauss. Valige ka kolmas anum, kuhu munakollased mahuvad. Kui munavalgete hulka satub munakollane, võib see need rikkuda ja peate otsast alustama. Vältige munavalgete hoidmiseks plasti kasutamist. Plastik hoiab õli küljes, nii et isegi puhas plast võib teie munavalge rikkuda.

2
Murra esimene muna vastu tööpinda. Koputage esimene muna tööpinnale, kuid ärge valage muna kaussi. Hoidke muna püsti, et valge ja munakollane jääksid koore sisse. Tõmmake koorepooled õrnalt lahku. Samuti võite muna lahti murda, koputades seda vastu ühe kausi serva.

3
Aja munakollane koorepoolte vahele. Hoidke kestapooli varem valitud klaas- või metallkausi kohal. Muna eraldamiseks on mitu võimalust, kuid kõige lihtsam on munakollast edasi-tagasi nihutada. Tehke seda mitu korda, kuni suurem osa munavalgest on kaussi tilkunud. Veenduge, et munakollane ei oleks munavalgetega segunenud. Kui munakollane on purunenud, visake muna prügikasti ja peske kauss välja. Eemaldage ettevaatlikult kaussi kukkuvad kooretükid.

4
Valage munakollane oma kolmandasse kaussi. Hoidke kõik munakollased koos kolmandas konteineris, mille valisite varem. See võib olla valmistatud plastikust või muust materjalist. Kollast saab kasutada küpsetiste, pasta, majoneesi, kastmete ja liha sidumiseks. Kui kavatsete neid küpsetada, kontrollige munakollast kooretükkide suhtes. Kollased saate hoida külmkapis õhukindlas anumas. Valage anumasse veidi vett, et need ei kuivaks.

5
Tõsta munavalge oma segamisnõusse. Enne munavalge teisaldamist kontrollige, kas see on munakollane. Natuke munakollast võib rikkuda terve partii munavalgeid. Vala munavalge klaasist või metallist hoidikust välja. Seejärel korrake protsessi algusest peale ülejäänud munadega. Munavalge hoidmine eraldi kausis hoiab ära segamisnõu sisu määrdumise, kui munakollane puruneb.

6
Soojendage mune 30 minutiks toatemperatuurile. Munavalged muutuvad toatemperatuuril vedelamaks, mistõttu on neid kergem vahustada. Samuti võite märgata, et munavalgete hulk on suurem, kui lasete munadel soojeneda. Kui kasutate munaseparaatorit, võite lasta munadel enne purustamist soojeneda. Nii on valgeid kergem eraldada ja saate need kohe lahti lüüa.

7
Hoidke oma domineerivas käes metallist visplit. Kasutage ainult metallist õhupalli või traatvisplit, kuna plastvisplid võivad säilitada õlisid, mis rikuvad munavalget. Kõige paremini töötab ülekäepide. Hoidke visplit pöidla ja nimetissõrme vahel, keerates ülejäänud käe ümber käepideme. Kasutage kaussi paigal hoidmiseks oma teist kätt. Võite kasutada ka elektrilist mikserit või statsionaarset mikserit. Need seadmed suudavad munavalge suurepäraselt lahti lüüa, ilma et peaksite oma käsi väsitama.

8
Vahusta munad aeglaselt. Langetage vispel munavalgete hulka. Alustage randme liigutamist ringjate liigutustega üles ja alla. Aeglane tempo tähendab, et vispel teeb kausis vähem kui 4 ringi sekundis.

9
Vahusta 30 sekundit, kuni munavalgetele ilmuvad vahused mullid. Arvestage vahustamise ajal aega, seejärel kontrollige munavalge konsistentsi. Kui need on valmis, on need muutunud vahuks. Vaht on enamjaolt vedel, kuid see on erkvalge värvusega ja selles on palju õhumulle. Vahu vaatamiseks võite vispli kausist välja tõsta. Kui teie retsept nõuab jäigemaid ja tippudega munavalgeid , jätka munavalgete vahustamist suuremal kiirusel.

10
Vahusta munavalged vahuks. Enne kui saad munavalgetest piike teha, pead jõudma vahustaadiumisse. Vahusta munavalgeid aeglaselt 30 sekundit. Enne jätkamist kontrollige neid korraks vahutavate mullide suhtes. Iga etapini jõudmiseks munade kloppimiseks kuluv aeg võib iga kord veidi erineda.

11
Munavalge stabiliseerimiseks lisa hambakivi. Puista sisse veidi happelist ainet, kuni munavalged on veel veidi vedelad. Plaanige lisada kaussi umbes 1–8 tl (0,62 mL) muna kohta. Hambakoort saate osta enamikust toidupoodidest. Kui te seda ei leia, võite kasutada ka samaväärset kogust sidrunimahla või äädikat.Soola peetakse nüüd destabilisaatoriks, seega kasutage selle asemel alternatiivi.

12
Klopi mune keskmise kiirusega umbes 5 minutit. Pärast seda, kui munavalged muutuvad vahuks, peate tempot üles võtma. Liigutage visplit piisavalt kiiresti, et see liiguks kausi ümber umbes 4 korda sekundis. Vahustamise ajal muutuvad munavalged valgeks ja mahult suurenevad. Kui käsi väsib, võite käsi vahetada, kuid hoidke võimalikult ühtlast rütmi, et munavalged õhku ei kaotaks.

13
Kontrollige, kas munavalgetele ei moodustuvad visplile pehmed piigid. Tõsta visplit, tõmmates osa munavalgetest kausist välja. Otsige, kas visplile tekivad teravad künkad, seejärel keerake vispli tagurpidi hoides ümber. Kui teie retsept nõuab pehmeid piike, võite vahustamise kohe lõpetada. Kui munavalgetest piike ei moodustu, jätkake nende vahustamist, kuni need moodustuvad. Pehme tipuga munavalgetest saab valmistada kergeid, kohevaid pannkooke või vahvleid.

14
Lisage suhkrut järk-järgult, kui teie retsept seda nõuab. Magustoidu retseptid, nagu beseed, juhendavad teid suhkrut lisama. Lisage korraga umbes 1 USA spl (15 ml) suhkrut. Valage suhkur kausi servast alla, jätkates samal ajal munade vahustamist. Kui lisate suhkru munade vahutamise ajal, võib munavalge maht kaotada ja vahustamine võtab kauem aega. Suhkru valamine kausi keskele võib samuti võtta destabiliseerida munavalged.

15
Vahusta munavalged 5 minutit tugevaks vahuks. Käsi võib juba valutada, kuid jätka munavalgete vahustamist ühtlase, keskmise tempoga. Kui olete lõpetanud, peaksid valged olema erkvalged ja tahked. Tõstke visplit, et kontrollida, kas pole teravaid künkaid, mis ümber ei kuku..Kui munavalged on täielikult vahustatud, võite kaussi kallutada, ilma et need välja libiseksid. Kui vahustate mune liiga palju, hakkavad need kuivad ja tuhm hall värv. Need hõrenevad ja lekivad vedelikku. Kõva tipuga munavalget lisatakse sageli magustoitudesse, sealhulgas beseedesse ja koogitainasse.