Kuidas kibuvitsamarju tervise heaks kasutada

Kibuvitsamarjad võivad olla üks armsamaid looduslikke ravimeid, mida saate oma dieeti lisada. Need kaunid punased roositaime viljad sisaldavad antioksüdante, C-vitamiini ja tervislikke rasvhappeid. Õnneks on nende tervisega seotud eeliste saamiseks lihtne keeta potti kibuvitsamarja teed, võtta kibuvitsamarja toidulisandeid või kasutada kibuvitsamarjaõli.

1
Korja roosipõõsalt värskeid kibuvitsamarju. Kibuvitsamarjad on roosipõõsa seemnekaunad. Need tekivad pärast roosiõite õitsemist ja suremist. Ärge tehke oma roosipõõsast pea otsa, sest siis ei moodustu kibuvitsamarjad. Selle asemel oodake, kuni õis ise maha kukub, mis paljastab kibuvitsamarja. Seejärel tõmmake kibuvitsamarjad ära ja asetage need puhtasse kaussi. Kibuvitsamarjad on valmis, kui need on punased või oranžid. Ärge kasutage kibuvitsamarja, mis näeb välja kõdunenud või mida on kahjustanud linnud või putukad. Kuigi saate kibuvitsamarju korjata kohe, kui need on teie roosipõõsale moodustunud, maitsevad need kõige paremini, kui koristate need pärast esimest külma. Selle põhjuseks on asjaolu, et külm suurendab kibuvitsamarjade magusust. Kui teil ei ole kibuvitsapõõsast, paluge koristada kibuvitsamarjad kelleltki tuttavalt, kellel on kibuvitsapõõsas. Teise võimalusena otsige roosipõõsaid loodusest. Parim on kasutada kibuvitsamarju, mida ei ole pestitsiididega töödeldud.

2
Pange 12 värsket kibuvitsamarja potti 2–1–2 tassi (590 ml) veega. Loputage kibuvitsamarjad enne potti panemist ja katke külma veega. Vesi peaks kibuvitsamarjad täielikult katma. Kui soovid tugevama maitsega teed, lisa 3 kibuvitsamarja.

3
Lase vesi 3–5 minutit keema. Lülitage põleti kõrgele ja pange potile kaas. Kui näete kaane alt auru väljumas, kandke kaane eemaldamiseks ahjukindaid. Seejärel seadke taimer ja laske teel keeda kuni 5 minutit. Vesi peaks kibuvitsamarjade keemisel muutuma roosakaks.

4
Lülitage põleti välja ja püreestage iga kibuvitsamarjad vees. Võite kasutada kartulipudru või kahvli tagaosa, et suruda igale pehmendatud kibuvitsamarjale, et need lahti tuleks. See annab teie teele rohkem maitset. Olge ettevaatlik, et kibuvitsamarju purustades ei pritsiks kuuma vett nahale.

5
Hauta teed 20 minutit. Hoidke põleti välja lülitatud ja jätke purustatud kibuvitsamarjad kuuma vette tõmbuma. Tee jahtub tõmbudes, nii et peate kuumuse paar minutit madalaks keerama, enne kui olete valmis seda nautima.

6
Kurna tee läbi filtri ja vala tassidesse. Asetage kohvifilter peene võrguga sõela ja asetage see teekannu kohale. Valage kibuvitsamarja tee aeglaselt filtrisse, et see seemned ja kuivained kinni saaks. Seejärel visake filter ära ja valage oma kaunis tee serveerimistopsidesse. Soovi korral võite teed maitsestada mee, suhkru või sidruniga. Kuna selles tees ei ole kofeiini, mis teeb sellest tehniliselt tisaani või infusiooni, võite juua. seda kogu päeva jooksul.

7
Vältige kibuvitsa toidulisandite võtmist, kui olete rase või toidate last rinnaga. Kuigi kibuvitsamarju peetakse üldiselt ohutuks, on vaja rohkem uuringuid, et tõestada, kas see on raseduse ajal ohutu või mitte. Kui olete rase või toidate last rinnaga, ärge võtke kibuvitsamarjade toidulisandeid ega pulbreid. Hea on süüa toite, mis sisaldavad kibuvitsamarju, kuna need sisaldavad taime vaid väikeses koguses.

8
Võtke iga päev kibuvitsamarja toidulisandit, et saada oma dieeti rohkem C-vitamiini. Kibuvitsamarjad sisaldavad palju antioksüdante ja C-vitamiini, mida saad kibuvitsakapsli või tableti võtmisest. Enamik toidulisandeid sisaldab 550 mg kibuvitsamarju ja tõenäoliselt peate võtma 1 kapsli 3 korda päevas või vastavalt tootja juhistele. C-vitamiin on suurepärane teie immuunsüsteemi jaoks ja on looduslik antioksüdant. Kibuvitsamarjade toidulisandeid võite näha sildiga ” rosa canina.”

9
Luude tugevdamiseks lisage oma dieeti kibuvitsamarjapulbrit. Uuringud näitavad, et 1–2 teelusikatäit (5–10 g) kibuvitsamarja pulbri võtmine päevas võib takistada luude hõrenemist ja aidata teie luudel toota rohkem kollageeni, et need oleksid tugevamad. Kibuvitsamarjapulbri kasutamiseks segage see: Jogurti või smuuti sisseVette või mahla jäätiseGranola hulka

10
Kasutage artriidi valu ja põletiku leevendamiseks kibuvitsaõli. Kui teil on osteoartriit või reumatoidartriit, võib kibuvitsamarjade võtmine leevendada valu ja põletikku ilma haavandite tekke riskita. Ostke või valmistage ise kibuvitsamarjaõli ja hõõruge mündisuurune kogus nahka või liigeseid. Kui valmistate ise kibuvitsamarjaõli, peate seda hoidma külmkapis, kuna see ei sisalda säilitusaineid.

11
Küpsetage koos kibuvitsamarjadega, et saada oma dieeti rohkem kibuvitsamarju. Kui mõte toidulisandi võtmisest või kibuvitsamarja tee joomisest sind ei köida, proovi kibuvitsamoosi teha! Võite valmistada ka siirupit, mida valada küpsetistele või lisada kibuvitsamarju muffinitele ja leivale. Kui soovite, et teie kibuvitsamarjad oleksid loomulikult magusamad, otsige retsepte, mis sisaldavad õunu või rosinaid.