Kuidas keeta teed teekannuga

Õige tee keetmine on kunstivorm. Paljudel kultuuridel üle maailma on oma traditsioonilised teepruulimismeetodid, kuid see on raba standardversioon uutele tulijatele, et imestada, et hea tee on.

1
Keeda poti jaoks piisavalt vett, et see täidaks kaane allapoole.

2
Sel ajal, kui vesi keeb, pange potti tassitäis kuuma vett ja loksutage seda enne väljapoole kallutamist. See soojendab poti ja aitab teel kiiremini keeda.

3
Lisa tee potti. Vana reegel oli üks poti jaoks ja üks iga inimese jaoks. Kui kasutate teelehti, mõõtke lehed teelusikaga välja. Vastasel juhul kasutage iga inimese jaoks teekotti. Tänapäeval joome teed mõnevõrra nõrgemalt. Katsetage ja avastage oma eelistused.

4
Lisage keev vesi – Kasutage alati värskelt keevat vett, et saada parim pruulimine. Ümberkeedetud vee kasutamine annab pruulile omapärase elutu maitse.

5
Laske potil pruulimiseks üks kuni kuus minutit seista, olenevalt maitsest.

6
Valage see sisse. Lisage maitse järgi piima ja suhkrut. Lehtede kasutamisel ärge unustage panna tasside kohale kurn – teelehed maitsevad halvasti!

7
Pane poti kohale tasside vahele tee-mugav tee, et tee oleks soe. Ärge laske sellel liiga kaua seista, vastasel juhul maitseb tee väga tugevalt. Karastatud teejoojatele meeldib see tugev mõrkjas maitse, mis tuleneb vabanenud tanniinidest, kuid enamik teejoojaid eelistab värske joogi peenust.

8
Valmis.