Kuidas keeta haput õlut

Veekeetja hapnemine on protsess, mis võimaldab õllepruulijatel järjekindlalt partii partii järel vahustada täiusliku hapukuse tasemega. Erinevalt traditsioonilistest hapnemismeetoditest, mis võivad kesta kuid või isegi aastaid, saab veekeetja hapnemise lõpetada vaid 24 tunniga. Alustades põhivirdest, lisage puhast laktobatsilli tüvi ja andke bakteritele piisavalt aega, et hakata vedelikus sisalduvaid suhkruid lagundama. Kui see saavutab soovitud pH-taseme, jääb teile roog, mis on kerge, karge ja värskendavalt vürtsikas.

1
Täitke oma keedukann veega. Alustage värskelt puhastatud veega, veendudes, et see on täiesti puhas, selge ja lõhnatu. Hea rusikareegel on joosta umbes 1,5 liitrit (1,41 liitrit) vett iga naela linnase kohta, mida kavatsete kasutada. Teie vee pH tasakaal ja mineraalide sisaldus võivad mõjutada valmis joogi maitset, seega proovige leida hea neutraalne allikas. Täieliku aruande saamiseks oma linna veevarustuse sisu kohta võite võtta ühendust kohaliku omavalitsuse ametnikega.

2
Kuumutage vesi temperatuurini 165 °F (74 °C). Lülitage veekeetja all olev põleti sisse ja laske sellel soojeneda. Kui kasutataval veekeetjal pole otsest soojusallikat, keetke vesi enne mahuti täitmist ja laske sellel sobiva temperatuurini jahtuda. Linnaseekstrakt, mida te kasutate virde valmistamiseks, kergemini lahustub kõrgemal temperatuuril. Virre on meskist järele jäänud vedelik, mis sisaldab hapnemise alustamiseks vajalikke suhkruid.

3
Lisa linnaseekstrakt. Segage pulbristatud linnased aeglaselt, eemaldades kindlasti pinnale tekkivad suured taignased tükid. Jätkake segu segamist, kuni linnased on täielikult lahustunud ja jaotunud ühtlaselt kogu tuuni ulatuses. Enamiku kodupruulite stardikomplektide koostises on linnaseekstrakt. Põhiline linnaseekstrakt on lihtsaim viis hapu keetmiseks mõeldud virde valmistamiseks. Oma õllepruulimisoskustena võite aga alustada katsetamist muude meski valmistamise meetoditega, näiteks oma spetsiaalsete terade jahvatamine.

4
Laske virdel tund aega seista. Kui virre puhkab, hakkab linnaseekstrakt vabastama oma looduslikke suhkruid. Segage segu aeg-ajalt selle aja jooksul, vastasel juhul hoidke seda kaetuna. Et kontrollida, kas teie virdel on olnud piisavalt aega linnastest suhkrute imendumiseks, tehke usaldusväärse joodi test. Jahutage umbes üks kord virret ja lisage paar tilka joodi. Kui vedelik muutub tumelillaks, pole see veel päris valmis. Kui värvus ei muutu, tähendab see, et suurem osa tärklistest on juba lahustunud. Kui eelistate tugevamat pruulimist, kleepige veel 15–30 minutit.

5
Hoidke virre ühtlasel temperatuuril. Pärast linnaseekstrakti lisamist peaks vee temperatuur jääma vahemikku 148–154 °F (64–68 °C). Kui virre jahtub liiga palju, keerake korraks kuumust või lisage väike kogus keevat vett, kuni see saavutab veel kord soovitud temperatuuri. Püüdke mitte lasta virde temperatuuril langeda alla umbes 85 °F (30 °C) . Nii tehes võib tekkida vesine virre ilma erilise maitseta. Hoidke veekeetja isoleeritud, kasutades lõuendit, tekke või muid sarnaseid esemeid.

6
Keeda virret vähemalt 5 minutit. Kiire eelkeetmine aitab virret steriliseerida, hävitades halvad bakterid, ensüümid ja muud soovimatud ained. Ravimata jätmisel võivad need kõrvalsaadused mõjutada õlle lõppmaitset või isegi haigeks teha. See esimene keetmine võib kesta kuni 10–15 minutit, olenevalt toodetava partii suurusest. Veenduge, et steriliseerida ka kõik muud virdega kokku puutunud riistad.

7
Jahutage virre temperatuurini umbes 100 °F (37 °C). Keerake põleti vaiksemaks või vabastage veekeetja osaliselt, et kuumus välja pääseks. Lactobacillus bakterid eelistavad sooja keskkonda, seega veenduge, et olete enne kultuuride kasutuselevõttu alandanud virde külalislahke temperatuurini. Virret ei ole vaja hoida täpselt 100 °C juures. Lactobacillus võib areneda kuni 85 °C (30 °C) juures. C). Madalama temperatuuri korral võtab hapnemisprotsess aga kauem aega.

8
Viige virde pH tasemele 4,5. Lisage veekeetjasse paar tilka toidukõlblikku piim- või fosforhapet ja segage, seejärel kasutage happesuse kontrollimiseks pH-meetrit. Algtaseme happesusest alustamine loob võimalikult soodsad käärimistingimused ja aitab bakteritel palju kiiremini oma tööd teha. Virde pH tasakaalustamine takistab teistel bakteritüvedel võimust võtmast ning õlle joomise ohtlikuks või ebameeldivaks muutmist. Samuti kaitseb see pärmis leiduvaid valke, mis tähendab, et teie õlu on rikkaliku pea ja kehaga. Pihushoitav tilgutitööriist annab teile suurema kontrolli ja takistab teil korraga liiga palju hapet lisada.

9
Viige virdesse laktobatsill. Valage kultuurid otse veekeetjasse, seejärel segage hoolikalt ja katke. Õllepartii edukaks hapendamiseks peate iga milliliitri virde kohta lisama ligikaudu 10 miljonit laktobatsillirakku. Vaadake tähelepanelikult pakendil märgitud mõõtmisi, et täpselt arvutada, kui palju te töötava virdekoguse jaoks vajate.Enamik õllemeistritest soovitab kasutada puhaskultuuri, kuna need annavad tavaliselt ühtlasemaid ja prognoositavamaid tulemusi.Puhtkultuurid Bakteriaalseid lisandeid, nagu lactobacillus, müüakse kodupruuli poodides sageli väikestes viaalides. Kui teil on probleeme nende leidmisega, võib üks kasulik alternatiiv olla puhaste kultuuride otsimine toidulisandite kujul.

10
Oodake, kuni hapnemisprotsess toimub. Enamikul juhtudel võtab see aega 24–48 tundi. Loomulikult mõjutab teie partii suurus üldist hapnemisaega. Tulge tagasi ja kontrollige virde edenemist iga 8–12 tunni järel. Virre istudes toituvad laktobatsillid vedelikus sisalduvatest suhkrutest, tekitades jääkproduktina piimhapet. See piimhape annab hapudele õlledele iseloomulikud noodid.

11
Testige meski happesust. Parim viis selleks on kasutada usaldusväärset pH-meetrit. Otsite pH väärtust umbes 3,6 või kõrgemat, et korrata kergelt hapukaid stiile, nagu Berliner Weisse, Gose ja enamik saisons. Happesuse tase 3,3-le lähemal teeb õlled, mille maitsed meenutavad noori lambikaid ja traditsioonilisi hapusid. Mida madalam on pH, seda happelisem (ja seega hapum) õlu on. Kui teil pole pH-meetrit, saate kontrollige virde hapukust vanal moel, maitstes seda, lihtsalt veenduge, et teie kasutatav tööriist on mikroobivaba.

12
Keeda virret 60-90 minutit. Kui olete saavutanud soovitud hapukuse, võite virde tavapäraselt keeta. Teist, pikemat keetmist on vaja järelejäänud bakterite stabiliseerimiseks, et maitse ja keha oleks pehmem. Siinkohal võite vabalt lisada valitud humalat ja muid lisandeid. Pidulikuma maitsega joogi saamiseks proovige lisada erinevaid värskete puuviljade või maitsvate vürtside kombinatsioone.

13
Käärimisprotsessi lõpuleviimiseks lisage pärm. Temperatuuri alandamiseks jahutage vett veekeetja ümber, seejärel raputage valitud pärm õiges vahekorras ja segage. Seejärel viige virre kääritusnõusse, sulgege see ja laske ootamismängul alata. Jätkake katsetamist, kuni saavutate täiusliku maitse ja happesuse tasakaalu. Õlle valmistamine on nagu keemia, see nõuab palju katse-eksitusi.

14
Laske virdel 1-2 nädalat käärida. Mõne päeva pärast on teil partii maitsvat omatehtud õlut, mis on täpselt õige koguse hapukusega. Selle aja jooksul hoidke oma virre kindlasti jahedas ja pimedas. Keldrid ja garaažid sobivad ideaalselt kodupruulite hoidmiseks, kuni need on käärimise lõpetanud. Kasutage oma tundeid asjatundjana, et aidata teil otsustada, millal on teatud partii kääritamiseks piisavalt aega olnud. Mida kauem lasete sellel puhata, seda enam väljenduvad teravad ja kirbedad maitsed. Veekeetja hapnemine sobib suurepäraselt õlletootjatele, kes soovivad nautida kõrge happesusega õlle tõmblust, kuid ei taha kulutada lugematuid kuid toorkultuure oodates. terad oma maagiat tööle panema.