Kuidas kasutada ravimtaimi süvaveenide tromboosi (DVT) vältimiseks

Süvaveenide tromboos (DVT) on verehüüve, mis paikneb teie sügavamates veenides, sageli teie jalgades või kätes. Maitsetaimed, nagu küüslauk, roheline tee, kurkum ja hõlmikpuu, ning elustiili muutused võivad aidata teil DVT-d vältida. Enne taimsete ravimite kasutamist pidage siiski nõu oma arstiga. Lisaks pöörduge kohe arsti poole, kui teil on DVT või kopsuemboolia sümptomid.

1
Kolesterooli, vererõhu ja glükoosisisalduse säilitamiseks sööge küüslauku ja sibulat. Küüslauk ja sibul võivad aidata DVT-d ära hoida mitmel viisil, sealhulgas kolesteroolitaseme alandamine, vererõhu alandamine ja tervisliku veresuhkru taseme edendamine. Nende eeliste saamiseks lisage küüslauku ja sibulat retseptidesse või kasutage neid kaunistusena. Ohutu kogus sibulat ja küüslauku on need, mida tavaliselt toiduvalmistamiseks kasutaksite, seega nautige neid ühe või mitme toidukorra ajal päeva jooksul.

2
Rüüpa rohelist teed antioksüdantide saamiseks ja verehüüvete vältimiseks. Roheline tee on kõrge antioksüdantide sisaldusega ja sellel on ka vähivastased omadused. On näidatud, et roheline tee aitab vältida mutatsioone ja kasvaja teket. Rohelisel teel on ka trombotsüütidevastased omadused ja see võib vähendada vere hüübimist. Roheline tee on ohutu kogustes, mida tavaliselt toidus kasutatakse, nii et jooge kogu päeva jooksul rohelist teed. Levinud soovitus on juua 3–4 tassi päevas. Pidage meeles, et roheline tee sisaldab kofeiini. Selle asemel võite juua kofeiinivaba rohelist teed, et saada sama kasu.

3
Lisage toidule ingverit, et vähendada trombide tekkeriski. Ingver vähendab trombotsüütide agregatsiooni, mis võib aidata vältida trombide teket. Võite lisada retseptidesse värsket ingverit, juua seda teena või otsida toidulisandit, kui te ei ole selle maitse fänn. Proovige süüa umbes kaks kuni neli grammi (üks kuni kaks teelusikatäit) värsket ingverit päevas. Rääkige esmalt oma arstiga, kui võtate retsepti alusel väljastatavaid verevedeldajaid.

4
Põletiku leevendamiseks vürtsitage toitu kurkumiga. Kurkumil, tuntud ka kui kurkumiin, on antioksüdantsed omadused ja see vähendab trombotsüütide agregatsiooni. Võite lisada toidule karripulbrit (mis sisaldab kurkumit) või isegi proovida lisada toidule värsket kurkumit. Kui kasutate verevedeldajaid, rääkige sellest kindlasti oma arstile. Tavaline soovitatav päevane kogus on umbes 1,5–3 grammi kurkumit päevas (umbes pool kuni üks teelusikatäis).

5
Vere hüübimise vähendamiseks võtke ginkgo biloba toidulisandit. Ginkgo biloba pärsib vere hüübimist ja vähendab verehüüvetega kaasneva valgu D-dimeeri taset. Hõlmikpuu võib kasutada ka teena.nt võtta 120mg kaks korda päevas kuni kuue aasta jooksul. Rääkige esmalt oma arstiga, kui kasutate verevedeldajaid.

6
Proovige Pau d’arco teed, et vältida trombotsüütide kokkukleepumist. Pau d’arco on traditsiooniline Lõuna-Ameerika ravimtaim, mis vähendab trombotsüütide agregatsiooni. Seda ürti peetakse ohutuks, kui seda kasutatakse teena. Otsige Pau d’arcot veebist või vaadake oma kohalikku ürdipoodi. Jooge üks kuni kaks tassi päevas. Rääkige esmalt oma arstiga, eriti kui te võtate verevedeldajaid. Ärge kasutage Pau d’arcot, kui olete rase või toidate last rinnaga.

7
Vereringe parandamiseks proovige gotu kola. Gotu kola, tuntud ka kui centella asiatica, on traditsioonilises hiina meditsiinis kasutatud sajandeid. Hiljutised uuringud on näidanud, et gotu kola võib olla ohutu ja tõhus vereringe parandamisel ja venoosse puudulikkuse sümptomite vähendamisel. Gotu kola võtmine võib samuti aidata teil vältida DVT-d üle kolme tunni kestvate lennukilendude ajal. Proovige võtta 30 mg kaks korda päevas. Rääkige esmalt oma arstiga, kui te võtate muid ravimeid.

8
Kasutage lihuniku luuda võimaliku ennetava ravina. Lihuniku luud, tuntud ka kui Ruscus aculeatus, võib samuti aidata ravida venoosset puudulikkust ja vähendada DVT riski. Võite seda võtta eraldi või kombineerida C-vitamiini ja hesperidiiniga, mis on tsitrusviljadest saadud aine. Lihunikuharja, C-vitamiini ja hesperidiini kapslid sisaldavad 30–150 mg lihaharja. Soovitatav annus on kaks kuni kolm kapslit päevas. Rääkige esmalt oma arstiga, kui te võtate muid ravimeid.

9
Treenige iga päev vähemalt 30 minutit. Üks põhjus, miks inimestel tekib DVT, on see, et nad on voodihaigetel või ei saa muul viisil liikuda. Selle tulemusena tekivad nende jalgades verekogumid ja trombid. Regulaarne igapäevane treening, näiteks kiired ja sagedased jalutuskäigud kogu päeva jooksul, on suurepärane viis DVT tekkeriski vähendamiseks.

10
Jalade DVT vältimiseks kandke kompressioonsukki. Kompressioonsukki soovitatakse sageli neile, kellel on risk DVT tekkeks. Need sukad suruvad teie jalgu kokku, mis aitab parandada vereringet ja vältida DVT-d. Peate kompressioonvoolikut kandma iga päev kindlaksmääratud aja jooksul vastavalt arsti soovitustele. Kui teil on risk DVT tekkeks ja teil ei ole juhendatud kompressioonvoolikut kandma, küsige oma arstilt selle hankimise kohta.

11
Jätkake oma ravimitega, kui te mõnda võtate. Kui kasutate verd vedeldavaid ravimeid, on oluline järgida arsti juhiseid ja võtta neid iga päev, kuni teil on käsk nende võtmine lõpetada. Ärge proovige oma ravimeid ravimtaimedega asendada. Kui kavatsete ravimtaimi täiendada ja te võtate ravimeid, pidage kindlasti nõu oma arstiga, et veenduda koostoimete puudumises. Mõned ravimtaimed võivad suurendada või vähendada teatud ravimite, eriti verevedeldajate, efektiivsust.

12
Küsi abi suitsetamisest loobumiseks. Suitsetamine suurendab nii DVT kui ka paljude teiste tõsiste tervisehäirete riski, mistõttu on oluline suitsetamisest kohe loobuda. Kui olete suitsetaja, küsige suitsetamisest loobumiseks abi oma arstilt. Teie arst võib teile välja kirjutada ravimeid, mis võivad aidata, ja on olemas suitsetamisest loobumise programme, mis võivad samuti aidata teil suitsetamisest loobuda.

13
Kontrollige oma vererõhku. Kõrge vererõhk on veel üks levinud DVT riskitegur. Selle riskiteguri vähendamiseks hoidke oma vererõhku kontrolli all. Järgige oma arsti soovitusi ja kontrollige regulaarselt oma vererõhku. Levinud soovituste hulka kuuluvad madala naatriumisisaldusega dieedi järgimine, regulaarne treenimine ja ravimite võtmine.

14
Tehke kindlaks oma riskitegurid, et saaksite võtta ennetavaid meetmeid. Enamikul inimestel on mingil hetkel DVT risk, kuid mõnedel inimestel on krooniliste haiguste ja elustiili tegurite tõttu palju suurem risk. Kui olete ohus, tehke oma arstiga koostööd, et kõrvaldada kõik ennetatavad riskitegurid, nagu suitsetamine või liigse kehakaalu kandmine. Seejärel rääkige nendega, mida saate oma allesjäänud riskifaktoritega teha. Siin on DVT riskifaktorid: haiglaravi infektsioon Vähk üle 75-aastane Hiljutine üle kolme päeva voodis olnud episood Kõrge vererõhk DiabeetSigareti suitsetamine Kõrge kolesteroolitase Geneetilised riskitegurid, nagu hüübimisfaktori puudulikkus, Pikaajaline istumine, nt lennukis Rasvumine Hiljutine operatsioon

15
Enne ravimtaimede kasutamist kodusel ravil pidage nõu oma arstiga. Kuigi ürte on üldiselt ohutu kasutada, ei sobi need kõigile. Lisaks ei tööta need erinevate inimeste jaoks ühtemoodi. Enne taimsete ravimite kasutamist pidage nõu oma arstiga. Veenduge, et ravimtaimed, mida kavatsete võtta, oleksid tarbimiseks ohutud. Võite olla mõne ürdi suhtes allergiline ja ravimtaimed võivad segada teie kasutatavaid ravimeid või halvendada olemasolevaid haigusi. Teie arst aitab teil taimseid ravimeid ohutult kasutada. Rääkige oma arstile, et loodate DVT-d ära hoida. Nad võivad teile soovitada täiendavaid muudatusi, mis põhinevad teie individuaalsel terviseprofiilil.

16
Pöörduge otsekohe oma arsti poole, kui teil tekivad DVT sümptomid. Kuigi ennetusmeetmed aitavad, ei ole mingit garantiid, et need toimivad. Kui teil tekib DVT, vajate kiiret arstiabi, et aidata teil taastuda. Vastasel juhul võib teie verehüüve muutuda eluohtlikuks. Ärge muretsege, kuid pöörduge viivitamatult arsti poole, kui teil on järgmised sümptomid: turse ühes jalas või ühes käes; valu jalas või käsivarres; punane või värvimuutus; soojustunne piirkonna ümber; – piirkonna ümber.

17
Kopsuemboolia nähtude korral pöörduge kiirabi poole. Mõnel juhul võib DVT tromb vabaneda ja liikuda teie kopsudesse, mis põhjustab kopsuemboolia. See on erakorraline meditsiiniline seisund, mis nõuab viivitamatut arstiabi. Püüdke mitte muretseda, sest ravi on saadaval. Külastage kiirabi, kui teil on järgmised sümptomid: äkiline õhupuudus; valu rinnus, mis süveneb hingamise või köhimise ajal; kiire südametegevus; peapööritus või pearinglus; vere köhimine.

18
Oodake, et arst teeb DVT diagnoosimiseks pildi- ja vereanalüüse. Laske oma arstil teha verehüübe kujutise loomiseks ultraheli, venograafia röntgen, MRI või CT-skaneerimine. Lisaks tehke lihtne vereanalüüs, et kontrollida D-dimeeri, mis on verehüüvete ajal esinev valk. Need testid on lihtsad ja valutud, kuigi võite kogeda väikest ebamugavust. Tulemuste põhjal saab teie arst kinnitada, kas teil on SVT. Arst võtab arvesse ka teie sümptomeid ja nende esinemise aega. Mõnel juhul võite vajada täiendavaid analüüse, kui arst kahtlustab, et te seda tegelikult ei tee. teil on verehüüve või DVT.

19
Küsige oma arstilt ravivõimaluste kohta. Kui teil on DVT, aitab arst teil koostada raviplaani trombi lõhustamiseks ja selle kopsudesse jõudmise vältimiseks. Võimalik, et saate oma DVT-d ravida ainult ravimitega. Arst võib siiski soovitada väikest protseduuri, kui teie tromb on suur või võib teie kopsudesse rännata. Rääkige oma arstiga, et saada lisateavet järgmiste ravivõimaluste kohta: verevedeldajad, mis lõhustavad aeglaselt teie hüübimist ja ennetavad uute tekkimist; verehüüvete eemaldajad, mida manustatakse suurte trombide korral IV kaudu. Filtrid, mis lähevad teie veeni, et takistada trombide liikumist teie kopsudesse. .Kompressioonsukad turse ja hüübimise vältimiseks.