Kuidas kasutada püha basiilikut

Püha basiilik, mida nimetatakse ka tulsiks, on Ayurveda või alternatiivmeditsiinis traditsiooniliselt kasutatav ravimtaim. See võib olla võimeline ravima teatud füüsilisi ja emotsionaalseid terviseseisundeid, kui seda kasutatakse koos retseptiravimitega. Kui soovite püha basiilikut toidulisandina võtta, võib selle terapeutilist kasu suurendada, teades, kuidas ja miks seda alla neelata, minimeerides samal ajal võimalikke kõrvalmõjusid. Kui olete õppinud, kuidas püha basiilikut ohutult võtta, saate teada selle ainulaadsetest tervisega seotud eelistest.

1
Leevendage kerget stressi või ärevust püha basiilikuga. Püha basiilikut kasutatakse peamiselt kroonilise või äkilise stressi ja ärevuse vähendamiseks. Suukaudsel manustamisel võib sellel olla rahustav toime, mis on ainulaadne ürdi antioksüdantsetele ühenditele. Püha basiilik võib aidata teie vererõhku alandada, kui see on stressi või ärevuse tõttu kõrge. Püha basiilik võib ka stabiliseerida teie kortisooli taset, neerupealiste hormooni, mis võib põhjustada krooniline stress ja agitatsioon ning ajutiselt võimendada teie vaimset tunnetust.

2
Ravige põletikulisi nahahaigusi püha basiilikuga. Naha vastu hõõrudes leevendab püha basiilik väidetavalt rõngasussist, mürgitammest ja muudest nahahaigustest põhjustatud põletikku. Selle lehed rahustavad samaaegselt nahka, pakkudes samal ajal antibakteriaalseid, seenevastaseid ja antibiootilisi omadusi. Püha basiilik võib ravida ka tsüstilist aknet, kui seda kasutatakse pikka aega.

3
Proovige püha basiilikut kaalulangetamise lisandina. Osaliselt oma lõõgastavate omaduste tõttu kasutatakse püha basiilikut alternatiivmeditsiinis liigsöömisharjumuste vähendamiseks ja üldise kaalulanguse toetamiseks. Võtke iga päev toidulisandit või teed, et kontrollida näljatunnet ja kaalulangusega seotud emotsionaalseid kõrvalmõjusid.

4
Hammaste tervise parandamiseks neelake püha basiilikut. Suuvees või hambapastas manustatuna võib püha basiilik ära hoida hambaaukude, hambakatu ja hambakivi teket. Väidetavalt parandavad selle kokkutõmbavad omadused ka teie igemete tervist ja hoiavad ära igemete taandumise või igemepõletiku tekke. Lisaks suu kaudu manustatavale kasule võib püha basiilik värskendada ka hingeõhku. Püha basiilik võib samuti aidata vältida närimistubakast põhjustatud suuvähki. teatud uuringutele.

5
Võtke püha basiilik selle antioksüdantsete omaduste tõttu. Püha basiilik sisaldab võimsaid antioksüdante, mis võivad tugevdada teie immuunsüsteemi ja ennetada teatud haigusi. Aja jooksul manustatud basiilikulisandid võivad olla võimelised ära hoidma või vähendama järgmiste terviseseisundite sümptomeid: kõrge veresuhkru tase, gripp ja külmetushaigused, teatud tüüpi vähid, insultid, kiiritusmürgitus

6
Kergete haigusseisundite raviks jooge tass püha basiiliku teed. Püha basiiliku tee on suurepärane kerge, aeg-ajalt tekkiva emotsionaalse stressi leevendamiseks või väikestes annustes selle tervisele kasulike mõjude saamiseks. Võtke tass, kui tunnete end närviliselt või ülekoormatuna, et saada leevendust mitme tunni jooksul. Püha basiiliku tee (mõnikord märgistatakse kui Tulsi tee) leiate paljudest alternatiivsetest tervisepoodidest. Soovi korral võite püha basiiliku lehti ka ise vees leotada.

7
Võtke püha basiiliku kapslid nende tugevuse jaoks. Püha basiiliku kapslid või tabletid on kontsentreeritud ja pakuvad tugevamat annust kui teed. Ostke püha basiiliku kapsleid veebist või mõnest tervisetoidupoest ja võtke seda koos toidu või veega, et aidata teie kehal seda kiiresti omastada. Tänu oma tugevale toimele ja lõõgastavatele toidulisanditele saab basiilikukapsleid kasutada looduslike unetoidulisanditena. Ärge kunagi võtke rohkem kui pakendi soovitatav annus korraga.

8
Järsud püha basiiliku lehed ravimsupi valmistamiseks. Püha basiilikusupp on tõhus viis selle kasu saamiseks tervisele, kui teile ei meeldi tee maitse. Püha basiilik sobib eriti hästi shiitake, maitake ja reishi seente või astragaluse, codonopsise või takjajuurega suppides.

9
Proovige püha basiiliku ekstrakti, et seda mis tahes joogiga alla neelata. Kui te ei soovi püha basiilikut teena võtta, võite võtta kontsentreeritud ekstrakti koos teiste jookidega. Ostke püha basiiliku ekstrakti veebist või tervisetoidupoest ja lisage mitu tilka veele või mõnele muule joogile, olenevalt oma eelistusest. Samuti võite püha basiiliku ekstrakti hõõruda vastu nahka, et leevendada nahaärritust või põletikku. Ekstrakti kasutamine on ideaalne. Püha basiiliku võtmise viis, kui te ei soovi kapslit võtta, kuid teile ei meeldi ürdi eriline maitse.

10
Ärge kunagi võtke rohkem kui ühte annust korraga. Kui võtate püha basiilikut kapsli või ekstraktina, vältige soovitatust suuremate annuste allaneelamist. Kuigi basiilikut on ohutu alla neelata, võib liigne söömine tugevdada selle väheseid kõrvalmõjusid. Püha basiiliku võtmine tee või supi kõrvale põhjustab üldiselt kõige vähem kõrvaltoimeid, kuna seda võetakse väiksemas annuses.

11
Ärge närige basiiliku lehti kauem kui mitu minutit. Kuigi püha basiilik võib väikestes annustes parandada teie suu tervist, võib see aja jooksul emaili ära süüa. Püha basiiliku närimise asemel proovige seda võtta teena või kasutada püha basiiliku hambapastat. Ayurveda traditsioonides on püha basiiliku närimine traditsiooniliselt rüvetamise vorm.

12
Pöörduge arsti poole, kui teil tekib krooniline unisus või hüübimisprobleemid. Mõnel juhul võib püha basiilik põhjustada äärmist uimasust ja takistada teie vere hüübimist pärast vigastust. Enne basiiliku võtmist leppige kokku visiit arsti juurde, et teha kindlaks, kas sellest saadav kasu kaalub üles võimalikud kõrvalmõjud. Ärge võtke püha basiilikut koos krambivastaste, rahustite või verehüübimise ravimitega, kuna need võivad süvendada basiiliku kõrvaltoimeid. Kõrged basiilikuannused võivad põhjustada meeste madalat spermatosoidide arvu ja viljatust.

13
Kasutage püha basiilikut koos meditsiinilise raviga, mitte selle asemel. Kuigi püha basiiliku kasulikkust on kliiniliselt uuritud, ei ole see alternatiiv retseptiravimitele. Kasutage püha basiilikut teiste ravimite lisandina ja konsulteerige enne selle lisamist oma elustiilile arsti või dietoloogiga. Ärge võtke kontsentreeritud basiilikukapsleid ega ekstrakte raseduse ajal. Püha basiiliku kõrvaltoimeid lapseootel naistel ei ole uuritud ja see võib põhjustada sünnidefekte. Konsulteerige naturopaatilise arstiga, et otsustada, kas püha basiilik oleks teie retseptiravimitele parim lisand.

14
Vältige püha basiiliku võtmist vahetult enne või pärast operatsiooni. Kuna püha basiilik võib aeglustada vere hüübimist, võib see suurendada verejooksu riski operatsiooni ajal või pärast seda. Lõpetage basiiliku võtmine vähemalt 2 nädalat enne operatsiooni, et vältida suuremaid tüsistusi. Rääkige oma arstiga, enne kui võtate pärast operatsiooni uuesti basiilikut. Ärge võtke basiilikut, kui proovite rasestuda, kuna see võib ajutiselt vähendada viljakust.