Kuidas kasutada ahjukindlaid klaasist küpsetusnõusid

Paljud inimesed on mures Pyrexi või Anchor Hocking klaasist küpsetusnõuga küpsetamise pärast, kuna need võivad puruneda. Kuigi purunemine võib toimuda, on see väga ebatõenäoline, eriti kui järgite igal etiketil olevaid tootja juhiseid. Samuti peaksite vältima klaasnõude kriimustamist või lõhenemist ning kindlasti valmistage, puhastage ja säilitage klaasist küpsetusnõusid korralikult.

1
Enne kasutamist lugege läbi kõik juhised. Enne eseme kasutamist on oluline hoolikalt läbi lugeda kõik klaasist küpsetusnõuga kaasas olevad juhised ja ohutusnõuanded. Need juhised peaksid selgelt kirjeldama, kuidas rooga õigesti kasutada. Järgige kindlasti neid juhiseid, et vältida klaasi purunemist väärkasutuse tõttu.

2
Kasutage ahjus või mikrolaineahjus küpsetamiseks ainult klaasist küpsetusnõusid. Klaasist küpsetusnõud on spetsiaalselt ette nähtud kasutamiseks ainult ahjus ja mikrolaineahjus. Vale kasutamise korral võivad klaasist küpsetusnõud puruneda ning põhjustada segadust ja/või vigastusi ümbritsevatele inimestele. Ärge kasutage neid küpsetusnõusid praadimiseks või pliidil küpsetamiseks. Samuti peaksite vältima klaasist küpsetusnõude kasutamist grillil, rösterahjul või grillil küpsetamisel.

3
Kuumuta ahi enne klaasnõude kasutamist. Ahjus küpsetamisel oodake enne toidu ahju panemist, kuni ahi on täielikult eelsoojenenud. See aitab tagada küpsetusaja täpsuse. Anchori küpsetusnõusid kasutades ärge küpsetage ahjus temperatuuril üle 218 °C (425 °F).

4
Vältige klaasist küpsetusnõudele termilise šoki tekitamist. Termošokk tekib siis, kui klaasist küpsetusnõud läbivad olulise ja äkilise temperatuurimuutuse ning see võib põhjustada nõud pragunemist või mõranemist. Siin on mõned asjad, mida ahjukindlast klaasist küpsetusnõusid kasutades meeles pidada: Ärge lisage kuumale pannile külmi vedelikke. Ärge pange kuumi klaasnõusid nõudevette. Ärge asetage kuuma nõusid otse tööpinnale. Selle asemel asetage ahjukindale, potihoidjale või rätikule. Ärge liigutage klaasnõusid sügavkülmast otse ahju.

5
Vältige klaasist küpsetusnõu kasutamist, kui need on mõranenud, mõranenud, kriimustatud või katkised. Kui teie klaasist küpsetusnõus on märgatav kriimustus või kild, võib see kuumutamisel laieneda ja puruneda. Visake ära kõik pragunenud küpsetusnõud. Samuti peaksite vältima maha kukkunud või toiduvalmistamisriistade poolt tugevalt löögi saanud küpsetiste kasutamist. See küpsetusnõu võib ebaõige kasutamise tõttu nõrgeneda ja tõenäoliselt puruneb.

6
Lisage köögiviljade küpsetamisel klaasist küpsetusnõusse vedelikku. Kui küpsetate köögivilju oma klaasist küpsetusnõus, kasutage mõnda vedelikku, näiteks vett või köögiviljapuljongit, et köögiviljad ei jääks panni põhja külge. Lisage vedelik enne kuumutamist. Hilisem vedeliku lisamine võib põhjustada termilise šoki.

7
Hoidke toitu klaasist küpsetusnõus. Teie klaasist küpsetusnõusid saab kasutada nii toidu hoidmiseks kui ka toidu valmistamiseks. Nõu saab hoida sügavkülmas või külmkapis. Näiteks kui küpsetate lasanjet oma klaasist küpsetusnõus ja soovite seda hiljem sügavkülmutada, võite hoida lasanjet klaasist küpsetusnõus ja sulgeda see plastkaanega enne sügavkülma panemist.

8
Sulatage roog enne ahjus küpsetamist. Kui otsustate kasutada oma klaasist küpsetusnõusid toiduainete säilitamiseks sügavkülmikus, peate enne ahjus või mikrolaineahjus uuesti soojendamist veenduma, et olete roa täielikult üles sulanud. Nõu sulatamata jätmine võib põhjustada termilise šoki, mis võib nõuda praguneda või purustada.

9
Plastikust kaaned on mõeldud ainult ladustamiseks ja kasutamiseks mikrolaineahjus. Paljud klaasist küpsetusnõud on plastkaanega. Neid kaasi ei tohi kasutada tavalistes ahjudes. Selle asemel saab neid kasutada toidu säilitamiseks sügavkülmas või külmikus või toidu soojendamiseks mikrolaineahjus. Enne plastkaane mikrolaineahju või nõudepesumasinasse panemist lugege juhiseid. Kui peate ahjus küpsemise ajal toidu katma, kasutage fooliumit.

10
Puhastage klaasist küpsetusnõusid mitte-kriimustavate padjanditega. Aja jooksul võivad klaasnõude kriimustused põhjustada klaasi pragusid ja purunemist. Puhastage klaasist küpsetusnõusid, kasutades kriimustuste vältimiseks mittekriimustavaid nailonpatju või käsnasid. Toidu pinnalt tugevasti küpsenud ainete eemaldamiseks leotage nõu enne küürimist soojas vees. See aitab toitu lahti saada ja muudab nõude puhastamise palju lihtsamaks.

11
Proovige puhastada nõudepesuvahendi ja söögisoodaga. Klaasist küpsetusnõudelt rasvaplekkide eemaldamiseks piserdage panni põhja söögisoodat vähese nõudepesuvahendiga. Laske nõudel 15 minutit soojas vees liguneda, enne kui hakkate seda kriimuvaba padjaga nühkima.

12
Käsitsege klaasist küpsetusnõusid ettevaatlikult. Klaasist küpsetusnõudega puhastamisel, ladustamisel või küpsetamisel veenduge, et käsitsete toodet ettevaatlikult. Vältige klaasi kriimustamist metallriistadega, nõude maha kukkumist ega teiste pottide ja pannide vastu löömist. Klaasnõud võivad aja jooksul praguneda, seega käsitsege oma esemeid ettevaatlikult. Nii saate oma küpsetusnõusid aastaid nautida.