Kuidas kastet paksendada

Kastmele mõeldes mõtlete paksule ja maitsvale materjalile. Keegi ei ihka vesist kastet. Kahjuks osutuvad mõned kastmete retseptid sageli nii. Olenemata sellest, kas korraldate õhtusööki või valmistate seda lihtsalt endale, on mõned viisid, kuidas vedelat kastet parandada.

1
Osta jahu või maisitärklist. Mõlemad tooted saate osta kohalikust toidupoest. Jahu või maisitärklis aitavad paksendada mis tahes kastet ja kaste pole erand. Niikaua kui saate vältida tükkide teket, on see valik kiireim viis kastme paksendamiseks.

2
Sega maisitärklis või jahu vähese veega. Vett tuleks panna veidi rohkem kui maisitärklist või jahu. Siin pole täpseid mõõte, sest kõik sõltub teie kastme kogusest. See ei ole täppisteadus, nii et peate seda silma peal hoidma, kuid tassi kastme kohta peaksite kasutama umbes kaks supilusikatäit maisitärklist. Veenduge, et teete selle segu eraldi kausis. Sega korralikult ühtlaseks.

3
Lisa kastmele vesi ja jahu või maisitärklise segu. Ärge valage seda korraga sisse, tehke seda väga järk-järgult. Valage veidi, segage ja seejärel valage veel. Jätkake seda protsessi, kuni kogu segu on kastmes. Nüüd segage kastet veel korralikult, et vabaneda maisitärklise tükkidest, mis võivad seal veel olla.

4
Kui kaste pakseneb, eemaldage segu kuumuseallikast. Kui kaste omandab viskoosse välimuse, on see tõenäoliselt kasutamiseks valmis. Võid ka lusikaga maitsta, kas on saavutanud soovitud paksuse. Kõik sõltub teie isiklikust maitsest. Lihtsalt ära lase põleda. Nüüd olete valmis oma kastet serveerima!

5
Valige rasv, mis täiendab kastet. Roux on rasvast ja jahust valmistatud paksendatud segu. See meetod on aeganõudvam kui vee ja jahu meetod, kuid tükkide tekkimise oht on minimaalne. Tavaliselt peaksite valima rasva nagu või, lihapanni rasvajäägid või sobiva õli, näiteks oliiviõli. Tavaliselt on vahekorras umbes pool rasva, pool jahu, kuigi väike lisajahu ei tee paha.

6
Sulata või või rasv raskes potis. Tahad, et kastrul oleks tugev, et saaksid seal segada, ilma et pann laiali liiguks. Hoidke pliiti umbes keskmisel kuumusel ja keerake see alla, kui tunnete või põlemise lõhna. See sõltub sellest, millist tüüpi pliit teil on.

7
Sulatatud võile või rasvale lisa sama raskusega sõelutud jahu. Sega korralikult puulusikaga pidevalt segades. Pidev segamine aitab vältida tükkide teket. Kui segu hakkab veidi vahutama, tõsta see kastmesse. Segu vahutamiseks peaks kuluma umbes viis minutit.

8
Sega kaste segusse. Segage seda hoolikalt, sest soovite, et segu seguneks täielikult kastmega. Vastasel juhul võite riskida, et kaste maitseb veidi imelikult. Jätkake segamist, kuni kaste pakseneb – nii saate teada, et segu on lisatud. Kui kaste ei ole ikka veel teie maitse järgi piisavalt paks, võite protsessi alati korrata teise roux’ga.

9
Lisage 2 tl noolejuurt iga supilusikatäie jahu või maisitärklise kohta, mida kastmeretseptis nõutakse. Noolejuur on troopiliste puuviljade risoomidest ekstraheeritud tärklis. See on peen pulber ja toimib tõesti hästi viimase hetke kastmepaksendajana. Noolejuur tuleb lisada vähesele külmale vedelikule ja enne kuumale kastmele lisamist pastaks blenderdada.

10
Segage noolejuurt pidevalt, ajades samal ajal kastet keemiseni. Noolejuure ilu seisneb selles, et see jääb selgeks, mis võib olla oluline heledama kastme puhul. Te ei sega eriti kõvasti, lihtsalt hoidke noolejuurt liikumas, kuni kaste keeb.

11
Eemaldage kaste kohe pärast keemistemperatuuri saavutamist. Iga edasine keetmine võib avaldada vastupidist mõju ja õhuke noolejuurt. Niipea, kui näete kastmes mullikesi, eemaldage kaste täielikult kuumalt pliidiplaadilt. Ära lihtsalt lülita pliiti välja ja lase kastmel sinna peale istuda – see keeb edasi!

12
Lase kastmel jahtuda ja serveeri siis. Loodetavasti on see saavutanud soovitud järjepidevuse. Enne kastme serveerimist oodake kümme kuni viisteist, et see saaks jahtuda sobiva temperatuurini. Lõppude lõpuks soovite maitset maitsta.