Kuidas kärpida rooskapsast

Üks on rooskapsa puhul selge, sa kas armastad neid või vihkad neid. Kui aga olete nõus neid proovima, on need väga mitmekülgsed ja võivad olla maitsvaks lisandiks igale toidule. Noaga ning natukese aja ja vaevaga saate rooskapsast lihtsalt kärpida. Nad on suurepärane taimetoitlane valguallikas, rikas C- ja K-vitamiini poolest ning on madala kalorsusega.

1
Tõmmake ära kõik kuivanud, pruuniks tõmbunud või plekkidega väliskihid. Need lehed on kaotanud oma värske maitse ja võivad olla saastunud bakterite ja muude mikroorganismidega, mida te ei soovi süüa. Mõned poed võivad müüa varre külge kinnitatud rooskapsaid. Kui teil on see, korjake esmalt idud varre küljest lahti, seejärel visake vars ära või kompostige. Ärge korjake neid enne, kui olete valmis neid kasutama, sest rooskapsas säilib varrel kauem värskena.

2
Kasutage kööginoa, et varred hoolikalt maha lõigata. Suunake idanemiskoha varre ja lehepõhja kokkupuutepunkt. Püüdke idanditel võimalikult palju allesjäänud vart ära lõigata, sest neid võib olla raske süüa. Kui teil on see, võiksite täpsemaks kärpimiseks kasutada koorimisnuga. Kui lehed lahti tulevad, saate kasutage neid ikka, kui need on rohelised ja plekkideta.

3
Peske idud külma veega, et eemaldada mustus. Isegi pärast soovimatute väliskihtide eemaldamist peaksite veenduma, et ülejäänud lehed on puhtad. Ohutuse tagamiseks kontrollige iga idu eraldi. Kui olete ostnud eelpestud rooskapsaid, on teie otsustada, kas soovite neid täiendavalt pesta või mitte. Lihtsalt hoidke kindlasti eemal kõik ristsaastumise allikad, nagu toored lihatooted ja muud pesemata ja kuumtöötlemata köögiviljad.

4
Lõika idandite põhja X-täht. See on kasulik, kui soovite neid tervelt küpsetada. Suuremate võrsete puhul peaks lõige olema sügavam. See aitab kuumusel tõhusamalt südamikuni jõuda ja neid kiiremini küpsetada.

5
Lõika suuremad idud pooleks või neljaks. Lõika vertikaalselt, idanemise ülaosast põhjani läbi südamiku. See jaotab südamiku iga tükki vahel, nii et lehed jäävad koos. Kui teil on erineva suurusega idandeid, tagab see, et teie idud küpsevad ühtlaselt, olenemata sellest, kumb teie eelistatud küpsetusviis on. Väiksemaid võrseid võid tervena hoida.

6
Kiireks küpsetamiseks viiluta idud õhukeselt ribadeks. Nende pooleks lõikamine ja lõigatud pool allapoole asetamine muudab nende viilutamise lihtsamaks. Mida lühemad või õhemad on tükid, seda kiiremini need küpsevad. See sobib selliste meetodite jaoks nagu pannil praadimine.

7
Viska lehed kapsasalatisse või salatisse. Koorige lehed eraldi. Loputage neid külma veega ja kuivatage enne eelistatud köögiviljade ja lemmikkastmega segamist. Samuti võite lehti eelnevalt blanšeerida, keetes neid vähem kui 2 minutit ja leotades neid jäävees.

8
Rösti idud ahjus. Tõsta need küpsetusnõusse vähese oliiviõliga ja maitsesta soolaga. Laske neil pruunistada ja muutuda pehmeks.

9
Pruunista idud pannil või vokkpannil. Lihtsalt prae õli ja maitsvate maitseainetega. Võite proovida lisada ka muid koostisosi, nagu sibul ja peekon.