Kuidas kapsast aurutada

Kapsa aurutamine on lihtne ja kiire ning see meetod võimaldab köögiviljal säilitada palju vitamiine ja toitaineid. Kapsast võib aurutada tükeldatult või viiludeks ning pliidil või mikrolaineahjus. Jätkake lugemist, et iga meetodi kohta rohkem teada saada.

1
Valige värske, krõbe kapsas. Sõltumata konkreetsest sordist on värske kapsa lehed krõbedad, ilma tähiste ja pruunistumise tunnusteta. Lahtiseid välislehti ei tohiks olla palju ning vars ei tohiks välja näha kuiv ega pragunenud. Rohelise kapsa välislehed peaksid olema tumerohelised ja sisemised kahvaturohelised. Kapsa pea peaks olema ümmargune. Valgel kapsal on väga heledad välislehed, mille veenide ümber on valged laigud. Sellel on tugevad lehed, mis on tihedalt ümber pea. Punase kapsa välislehed peaksid olema sitked ja punakaslilla värvusega. Kapsa pea peaks olema ümmargune. Savoy kapsal on kortsus lehed ja see koosneb üsna lahtistest lehtedest, mille värvus varieerub tumedast heleroheliseni. Kapsa pea peaks olema ümmargune. Napa kapsas on pigem kõrge kui ümmargune ja sellel on üldiselt kahvaturohelised lehed. Bok choy’l on kõrged valged tumeroheliste lehtedega varred.

2
Eemaldatud kahjustatud lehed. Need lehed peaksid olema piisavalt lahtised, et neid saaks oma kätega maha koorida. Kahjustatud lehtede hulka kuuluvad kõik, mis on värvi muutnud või närbunud. Ümmarguste kapsapeade puhul, nagu roheline kapsas, punane kapsas ja savoiakapsas, tuleks eemaldada ka kõige paksemad välimised lehed.

3
Lõika kapsas pooleks või neljaks. Hoidke kapsast ühe käega paigal. Võtke teise kätte suur terav nuga ja lõigake kapsas läbi varre otsa pooleks. Soovi korral lõigake kapsas veel neljandikku, lõigates mõlemad pooled pikuti uuesti pooleks. Kui kapsas pooleks jäetakse, läheb kapsa küpsemine kauem aega, kuid muidu on seda sama lihtne valmistada kui neljaks lõigatud kapsast. Kui näete putukate märke või ussid kapsa sees, siis ei pea kogu asja välja viskama. Selle asemel leotage kapsapead 20 minutiks tugevalt soolaga maitsestatud vees. Lõika kahjustatud osad ära ja valmista nagu tavaliselt.

4
Eemaldage südamik. Karedate varretükkide eemaldamiseks lõigake iga poole või veerandi põhjast kiilukujulised osad. Varred tuleb viltu välja lõigata. Pange tähele, et pikkade lahtiste lehtedega kapsa puhul, nagu napakapsas ja bok choy, lehed tuleks jätta puutumata ja varrel.

5
Soovi korral tükeldage kapsas. Kui soovite kapsa enne aurutamist tükeldada, viilutage iga veerand õhukesteks tükkideks ja eraldage kihid käsitsi. Teise võimalusena võite kapsa purustada, libistades neljaks lõigatud pead üle terava mandoliini. Kui rebite napakapsast või bok choy’d, viilutage kapsas. kapsas pigem risti kui pikuti ja eralda kihid.

6
Pese kapsas. Asetage kapsas kurni ja loputage jaheda jooksva vee all. Asetage kurn puhaste paberrätikute peale ja laske enne jätkamist paar minutit nõrguda.

7
Pane pott vett keema. Samal ajal paigaldage potti auruti, pannes tähele, et korvi põhi ei peaks veega kokku puutuma. Aurupott peaks olema veega täidetud ainult umbes 1/4 ulatuses, kui mitte vähem. Pärast poti asetamist pliidile , kuumutage seda kõrgel kuumusel, et kiiresti keema minna. Soovi korral võite vette lisada soola, mis lisab kapsale küpsemise ajal peent maitset. Ärge tehke seda, kui plaanite kapsast otse soolata. Auruti korvi põhi ei tohi kunagi puutuda kokku keeva veega. Kui keev vesi ulatub läbi korvi põhja, võib aurutamise asemel hoopis kapsa alumise osa keeta. Kui auruti korvi pole, võiks selle asemel kasutada metallist või traatvõrgust kurni. Lihtsalt veenduge, et kurn saaks toetuda poti servale, ilma et see sisse kukuks ega takistaks kaane peale sattumist.

8
Asetage ettevalmistatud kapsas auruti korvi. Laotage kapsas ühtlase kihina. Hakitud kapsa aurutamisel peate veenduma, et kapsas jaotuks ühtlaselt kogu auruti korvi põhjas. Veerandi või poole aurutamisel asetage tükid nii, et need puutuksid kokku ja oleksid vastamisi. varre pool allapoole. Iga tükk peaks olema võrdselt avatud korvi põhjaga.

9
Maitsesta soola ja pipraga. Puista lehtedele soovi korral soola ja pipart, et kapsale küpsemise ajal maitset anda.Kasuta umbes 1 tl (5 ml) soola ja 1/2 tl (2,5 ml) jahvatatud musta pipart või lisa rohkem või vähem maitseainetest vastavalt teie maitsele.Selles etapis ei tohiks te kapsale lisada õli ega kastmeid. Lisada tuleks ainult kuivi maitseaineid, näiteks soola ja pipart.

10
Kata ja küpseta pehmeks-krõbedaks. Täpne aeg, mille jooksul kapsast aurutatakse, sõltub kapsa tüübist ja sellest, kui peeneks see enne korvi panemist lõigati. Ühtlase küpsetamise edendamiseks võite poole küpsetamise ajal viilud või pooled ümber pöörata. aega. Peale selle ei tohiks aga poti kaant tõsta. Seda tehes eraldub kapsa küpsetamiseks vajalik aur. Üldiselt küpseta hakitud kapsast 5–8 minutit. Napa kapsas, savoia kapsas ja bok choy võivad aga küpseda vaid 3–5 minutiga. Üldjuhul tuleks veerandi küpsetada 10–12 minutit. Kõrged kapsad nagu napa kapsas ja bok choy kipuvad viimistlema lühema otsaga. Savoia kapsas valmib kõigest 5 minutiga ja kuni 10 minutiga. Punane kapsas võib võtta mõne minuti kauem aega kui teistel sortidel. Kapsapoolikute aurutamisel lisage veeranditatud küpsetusajale veel 1 või 2 minutit.

11
Serveeri kuumalt. Eemaldage auruti korv potist ja laske enne serveerimist paar minutit puhastel paberrätikutel nõrguda. Soovi korral võite kapsale puistata veel soola ja pipart või nirista peale sulavõid või oliiviõli. Viska korralikult, kuid õrnalt katteks. Tugevama maitse saamiseks nirista kapsale 2–3 spl (30–45 ml) õunasiidri äädikat ja viska kapsale katteks. See sobib eriti hästi napakapsa ja punase kapsaga.

12
Asetage kapsas mikrolaineahjukindlasse nõusse. Paigalda kapsas nii, et see oleks tassi sees ühtlaste kihtidena. Rebitud kapsa aurutamisel jälgi, et kapsas oleks ühtlaselt jaotunud kogu roa põhjas. See ei pea olema ühes tasapinnalises kihis, kuid kapsa kihid peaksid olema ühtlased, et soodustada ühtlast küpsetamist.Pange tähele, et hakitud kapsast ei soovitata mikrolaineahjus aurutada, kuna alumine kiht keedetakse lõpuks aurutamise asemel.Kui veerandid aurutatakse või pooled, asetage tükid nii, et need puutuksid kokku ja oleksid vars allapoole. Ärge virna ega kihiti kiilusid.

13
Lisage 2–3 spl (30–45 ml) vett. Nõu põhjas olev veetase peaks olema väga madal. Hakitud kapsa keetmisel kasutage iga 2 tassi (500 ml) hakitud kapsa kohta ligikaudu 1/4 tassi (60 ml) vett. Suurenenud vesi võib pooleldi keema ja pooleldi aurutada, kuid kui te veekogust ei suurenda, ei küpse kapsas tõenäoliselt ühtlaselt. Maitse ergutamiseks võiks vee asemel kasutada puljongit. Köögiviljapuljong on parim valik, kuid mahe kanapuljong võib sama hästi toimida.

14
Katke lõdvalt. Kui tassil on mikrolaineahjus ohutu kaas, kasutage seda. Kui ei, kasutage mikrolaineahjus kasutatavat plastikümbrist. Ärge katke tihedalt kinni. Kui tassil on kaas, mida saate kasutada, asetage kaas kergelt viltu, et vältida liigse rõhu tekkimist, või avage õhutusventiilid. Ärge torgake plastikümbrist läbi. Selle asemel katke plastikümbris lihtsalt üle nii, et see haakuks nõude ülaosaga, kuid mitte külgede ümber. Kui teil pole kaant ega kilet, võite nõude katta, asetades tagurpidi mikrolaineahjukindla plaadi üle selle.

15
Mikrolaineahjus kuni pehme-krõbe. Täpne aeg sõltub teie mikrolaineahju võimsusest, kapsatükkide suurusest ja kasutatavast kapsast. Viilude jaoks küpseta mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 5–6 minutit. Bok choy aurutamise korral vähendage seda aega 4–5 minutini. Hakitud kapsa puhul küpseta mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 5 minutit. Peatage poolel teel, segage seda kiiresti kahvli või lusikaga ja jätkake küpsetamist.

16
Serveeri kuumalt. Lase kapsal kurnis või puhastel paberrätikutel nõrguda ja serveeri veel soojalt. Soovi korral puista aurukapsast soola ja pipraga või nirista peale sulavõid või oliiviõli. Viska korralikult, kuid õrnalt katteks. Tugevama maitse saamiseks nirista kapsale 2–3 spl (30–45 ml) õunasiidri äädikat ja viska kapsale katteks. See sobib eriti hästi napakapsa ja punase kapsaga.