Kuidas kaalikat säilitada

Naeris õitseb kohtades, kus muud köögiviljad kasvada ei saa, ja nad on viimasel ajal tagasi tulnud kõiges, alates kodustest retseptidest kuni peene söögini. Sarnaselt teiste köögiviljadega on kaalika säilitamiseks palju võimalusi, sealhulgas külmkapis, sügavkülmas või avamaal, kuid nagu paljud juurviljad, mädaneb ka kaalikas palju kiiremini, kui rohelised lehed jäetakse külge või kui need enne ladustamist tükeldatakse.

1
Haki naeris lehtede aluse lähedalt juurest ära. Kaalika säilitamine koos roheliste külge paneb need palju kiiremini mädanema kui rohelise eemaldamisel. Kaalikalehtede eemaldamisel lõigake võimalikult lehe põhja lähedalt, kust see naerisest välja tuleb. Naeris on hea hoida, sest seda saab süüa eraldi, lisada salatile või lisada kaalikasse. köögiviljapuljongi koostisosa.

2
Mustuse ja pestitsiidide eemaldamiseks peske naeris külma vee all. Valage köögiviljadele külma vett, et vabaneda liigsest mustusest, pestitsiididest ja suurtest putukatest. Lõigake ära kõik allesjäänud naerijuured, mis on kinnitunud lehtede põhja, seejärel raputage liigne vesi lehtedelt maha. Ärge kasutage kuuma vett, kuna see võib mõjutada kaalika maitset ja rikkuda tekstuuri.

3
Leotage rohelisi 5 minutit soolases vees, seejärel peske uuesti. Asetage kaalikas vanni ja täitke see nii palju vett, et need kataks pealsed. Seejärel lisage 2 spl (34 g) soola ja segage lahust, kuni sool lahustub. Laske naeris 5 minutit leotada, et hävitada lehtedele jäänud väikesed putukad või pisikud, seejärel loputage neid kraanivee all, et soolane vesi ära uhtuda. Põhimõtteliselt loote siin soolalahuse, mis tapab mikroobe ja aitab hoida rohelisi laos värskena. Kui väldite soola, peske rohelised külma veega, et need soolasest veest täielikult loputada. Väikeste organismide hävitamiseks on vaja soolalahust, kuid hea loputusega saate kogu soolast lahti saada.

4
Hoia rohelisi suletavates kilekottides külmkapis kuni 5 päeva. Asetage rohelised suletavatesse kilekottidesse ja asetage need siis külmiku köögiviljakrõpsusahtlisse. Ühes kotis saate hoida mitut rohelist, kuid olge ettevaatlik, et te ei pakkiks neid üle, vastasel juhul võite lehtedel muljuda. Kaalikas säilib külmkapis vähem kui nädal, enne kui need halvaks lähevad, nii et kasutage neid kiiresti!

5
Sorteerige muljutud või kahjustatud naeris parimatest. Sorteerige naeris ja leidke need, mis on muljutud, lahti lõigatud või muul viisil kahjustatud. Need naeris ei kesta ladustamisel kuigi kaua, nii et asetage need küljele ja kasutage neid järgmise paari päeva jooksul. Haki kahjustatud kaalikas, lõigake ära muljutud või viilutatud osa, ja kasutage neid hautises või puljongis, et lisada mõru. magus maitse.

6
Mustusest vabanemiseks peske naerijuuri paar sekundit külma vee all. Laske naerijuured mõneks sekundiks mustusest ja pestitsiididest pesemiseks külma vee alla. Vältige sooja või kuuma vee kasutamist, kuna naeris imendub see kergemini ja see võib muuta viljaliha käsnaks ja isuäratavaks. Kaalikaid ei soovitata pesta, kui soovite kaalikat säilitada kauem kui 2 nädalat, kuid kui kavatsete seda kasutada selle aja jooksul aitab see neid värskena hoida. Kui soovite, et naeris säiliks kauem, hoidke neid külmkapist väljas anumas.

7
Asetage juured eraldi kilekottidesse, mis on mähitud niiske lapiga. Mässige juured niiske lapi sisse ja hoidke neid eraldi kilekottides, kuna juurte puudutamisel mädanemisprotsess kiireneb. Kasutage kilekotte, mis on piisavalt suured, et kaalikas mahutada, ilma et oleks palju ruumi, et suurendada juurte värskust. Kontrollige lõplikult, kas peal on lehti või varsi, kui neid on, ja lõigake need ära nii lähedalt juuri enne ladustamist, sest lehed panevad naeris väga kiiresti mädanema.

8
Hoidke naerijuuri oma külmiku krõbedamaks sahtlis kuni 2 nädalat. Eraldi külmkapis hoides peaks kaalikas püsima värske ja küpsemisvalmis kuni 2 nädalat. Hoidke neid köögiviljakrõpsusahtlis, et hoida neid niiskemas keskkonnas, mis säilitab tõhusamalt juure viljaliha ja tekstuuri. Kui teie külmik on võimeline, seadke õhuniiskus kuni 95 protsendini ja temperatuur 32–40 °C-ni. F (0–4 °C), et luua tingimused, mis võimaldavad naeris püsida kuni 6 kuud!

9
Täitke suur plastmahuti poolenisti niiske liiva või saepuruga. Mahuti peaks olema piisavalt suur, et mahutada mugavalt kõik naeris ja palju lisaruumi. Täitke see poolenisti niiske liiva või saepuruga, kuna see annab naerijuurtele isolatsioonimaterjali. Turbasammal on veel üks hea valik isoleermaterjaliks, kuid värskes, töötlemata samblas võib esineda väikseid putukaid, mis võivad teie naeris kahjustada.

10
Asetage juured tagurpidi isoleermaterjali, nii et need ei puutuks kokku. Ärge peske juuri enne konteinerisse panemist, kuna see kiirendab mädanemisprotsessi. Asetage juured isoleermaterjali ülalt alla, kattes need täielikult. Hoidke neid üksteisest 5,1 cm (2 tolli) kaugusel ja korrake seda, kuni kogu anum on täis. Oluline on hoida naerijuured eraldatud 2 tolli (5,1 cm) isolatsioonimaterjali kihiga, kuna naeris mädaneb palju kiiremini, kui nad puudutavad.

11
Säilitage naeris jahedas, hästi ventileeritavas kohas kuni 6 kuud. Asetage kaas lõdvalt anuma peale, et õhk saaks sisse ja välja ringelda. Seejärel viige konteiner pimedasse, jahedasse ja hästi ventileeritavasse kohta, näiteks garaaži või aiamaja. Hoidke konteiner maapinnast eemal, et vältida saastumist väikeste putukatega. Nendes tingimustes peaksid need vastu pidama kuni 6 kuuks, eriti sügis- ja talvehooajal, kuna õhk on loomulikult külmem ja tuulisem. See on seadme moderniseeritud versioon. viis, kuidas keskaegsed eurooplased hoidsid kaalikat talvel hästi, lootes igal aastal ellujäämiseks oma naerivarude.

12
Peske ja koorige iga naeris pärast roheliste eemaldamist. Lõika kaalika lehed ära, seejärel peske iga juur külma vee all, et vabaneda pestitsiididest ja mustusest, mis võivad külmumisprotsessi mõjutada. Koorige naha väljalaskekiht oma kätega ära. Kui teete esmalt väga madala sisselõike, võib olla lihtsam nahka hästi hoida.

13
Potis vee keetmise ajal lõika kaalikas väikesteks kuubikuteks. Täitke pott tavalise kraaniveega ja ajage see pliidiplaadi kõrgeimal kuumusastmel kiiresti keema. Seejärel lõigake kokanoaga naerijuured 0,5 tolli (1,3 cm) kuubikuteks ja asetage need küljele. Lihtne viis seda teha on teha iga 0,5 tolli (1,3 cm) pikkusi lõike, keerata naeris 90 kraadi, seejärel lõigake kuubikud eelmiste jaotustükkide suhtes täisnurga all iga 0,5 tolli (1,3 cm) järel.

14
Blanšeerige kuubikuid 2 minutit, seejärel laske neil enne vee tühjendamist jahtuda. Kastke kuubikud mitte rohkem kui 2 minutiks keevasse vette, et need pehmeneksid ja kaalikas külmutamiseks valmis saaks. 2 minuti pärast kurna potist vesi välja ja tilguta kuubikud külma vette, et need kiiresti maha jahutada. Tühjendage külm vesi veel umbes 2 minuti pärast. Blanšeerimisprotsess aitab kaalikat säilitada, kuna see pehmendab nahka ja niisutab juuri, muutes need sügavkülmast pehmeks ja valmis küpsetamiseks.

15
Külmutage naeris taassuletavates anumates kuni 1 aasta. Selle asemel, et hoida neid külmkapis või väljas, pole vahet, kas kaalikas sügavkülmas kokku puutuvad. Pakkige kuubikud suletavasse plastmahutisse ja jätke sügavkülmiku põlemise vältimiseks umbes 0,5 tolli (1,3 cm) vaba ruumi. Seejärel pange anum lihtsalt sügavkülma! Kuubikud säilivad sügavkülmikus sellisel viisil hoides kuni aasta, kuid kontrollige neid aeg-ajalt, et otsida riknemist või sügavkülma põlemist.