Kuidas juua armanjakit

Viinamarjadest destilleeritud Prantsuse brändil Armagnac on teiste brändide hämmastavalt keerukad ja mitmekesised maitsed, samas kui see on palju vähem tuntud. Kui õpite, mida otsida ja valite oma maitsele sobiva armanjaki, valite õige klaasi ja mõne tasuta toidu, kui lasete endal aroomi ja maitset nautida, võib armanjaki joomine olla uskumatult meeldejääv ja huvitav joogikogemus.

1
Kontrollige, kas teie Armagnac on pärit Prantsusmaalt Gasconyst. Oluline on veenduda, et teie valitud Armagnac pärineb konkreetsetest kohtadest või terroiridest, mis seda teevad. Armanjakit destilleeritakse eranditult Edela-Prantsusmaal Gascony piirkonnas ja te soovite veenduda, et iga valitud pudeli etiketil on see. Mõned muud nimed, mida otsida, on Bas-Armagnac, Armagnac-Ténarèze ja Haut-Armagnac. Haut-Armagnac ja Armagnac-Ténarèze toodavad imetletud kvaliteetseid brändisid, kuid Bas-Armagnac on tuntud oma poolest. kõrgeima kvaliteediga armagnacsi tootmine.

2
Otsige 2–4 aastat vana pudelit, kui soovite õrnema maitsega armanjakit. Puuviljamaitsed on nooremate armagnacside eesotsas. Silt, millel on 3 tärni või initsiaalid V.S. tähistab vähemalt 2 aastat vana armanjakit. V.S.O.P. tähendab, et see on olnud vähemalt 4-aastane.

3
Otsige 6–10 aastat vana pudelit, kui soovite sügavama maitsega armanjakit. Vanemate armagnacside maitsed on erinevad, kuid tõenäoliselt märkate tugevamaid ja maisemaid maitseid. Sildid X.O. ja Hors D’âge tähendavad, et see on olnud vastavalt vähemalt 6 ja 10 aastat vana.

4
Otsige vanaaegset armanjakit, kui soovite midagi kallist. Aastakäiguga armagnac on märgistatud konkreetse aastaga, mis tähistab pigem puuviljakoristusaastat kui vaadilaagerdusaega. Nende pudelite hind on sadu või isegi tuhandeid dollareid, kuid neid oleks kindlasti eriline kogeda. Pidage meeles, et aastakäiguta armagnac võib olla sama hea ja te ei pea ostma kõige kallimat sorti!

5
Magusama maitse saamiseks valige kahvatum armagnac. Kui soovite siltide lugemist vältida, siis tea, et noorem Armagnac on lühema vananemise tõttu kahvatum. Sellel on puuviljane maitse ja võite tunda ploomi, aprikoosi või küdoonia noote. Rikkalikumate maitsete saamiseks valige tumedam armanjak. Vanem armagnac on tumedamat värvi ja maitseb rohkem iirise, šokolaadi või karamelli järele. Vanimates armagnacsides on vürtside noote nagu kaneel ja pipar.

6
Valige tulbikujuline brändiklaas. Nendel klaasidel on ümar varrega põhi ja need on ülaosa poole kitsenevad. Seda tüüpi klaasi kasutamine koondab brändi maitsed ja hoiab ära tugeva alkoholilõhna, mis võib tulla õhupallikujuliste brändinuusukitega. Kui seda on lihtsam leida, võite alati kasutada nuusutajat; lihtsalt proovige vältida oma nina otse klaasi torkamist, kui tunnete likööri lõhna, nagu veini puhul.

7
Vala ja serveeri jook eelnevalt. Proovige armanjakit serveerida 15–30 minutit enne selle joomist. See on koht, kus ette planeerimine on kasulik.

8
Serveerige armanjakit koos toiduga, kui soovite toidu maitseid täiendada. Armagnac koos toidukorraga võib tuua esile teie toitude või muude jookide aroomid ja maitsed. See võib olla täisväärtuslik eine koos mitme klaasi armanjakiga, mida on maitstud läbivalt, või võite lihtsalt nautida väikest klaasi suupiste või tassi kohvi kõrvale.

9
Serveeri armanjakit pärast sööki, kui soovid traditsioonilist seedimist. Arvatakse, et brändi joomine pärast sööki soodustab seedimist. Kuigi see ei pruugi seda tegelikult teha, on klaas armanjakit ilmselt ikkagi mõnus pärast head sööki. See on väga traditsiooniline viis armanjaki nautimiseks.

10
Pane nooremat, kahvatumat armanjakit kergete või lihtsate toitude juurde. Siia kuuluvad juustud, lihalõigud, suitsukala või sidrunitordid. Otsige toite, mis täiendavad kergeid ja puuviljaseid maitseid, mida leiate lühemalt laagerdunud armanjakist. Proovige sinihallitusjuustu, nagu Fourme või Roquefort. Foie gras, kuigi rikkalik, sobib hästi ka kahvatuma armanjakiga. Proovige noort armanjakit vaniljejäätisega. . Võid kastmeks isegi veidi üle valada.

11
Pane vanemaid tumedamaid armagnakke rikkalike liharoogade ja magustoitudega. Kuna vanemal armanjakil on tugevamad ja sügavamad maitsed, peaksite otsima toite, mis on selle korvamiseks piisavalt magusad või rikkalikud. Võite proovida järgmist: tavaline tume šokolaad. Röstitud part või kanašokolaadi magustoidud, nagu mousse või kook, suhkrustatud apelsinid, muud magusad puuviljamagustoidud, nagu pirni charlotte või tarte Tatin.

12
Siduge armanjakit kohviga, kui naudite ka kohvi. Kohv sobib suurepäraselt iga armanjakiga. Soovite valida kohvi, mille aroom sobib teie armanjaki aroomiga. Proovige katsetada oma lemmikkohviga ja minge sealt edasi. Konkreetse soovituse saamiseks proovige tassi Ameerika stiilis valmistatud musta kohvi.

13
Kui suitsetate sigareid, ühendage armagnac sigariga. Sigarid sobivad suurepäraselt brändiga ja armagnac pole erand. Proovige valida kontrastsete, mitte sobivate maitsetega sigar. Näiteks võib mahlakama armanjaki sobitada vürtsikama sigariga. Kui suitsetate sigarette, võite proovida mõnda neist oma armanjakiga.

14
Jooge armanjakit eraldi. Alati on võimalus juua armagnacit koos mitte millegagi. Saate hõlpsasti aroomi ja maitseid iseseisvalt nautida.

15
Veenduge, et teie Armagnac on toatemperatuuril. Armagnaci aroomide vabastamiseks sobib kõige paremini soe või toatemperatuur. Pidage siiski meeles, et teised armagnakid võivad nõuda jahutatud temperatuuri. Võimalik, et peate uurima seda, mida peate kindlasti teadma. Kui eelistate kindlat temperatuuri, võite proovida armagnaci üldise optimaalse joogitemperatuurina 66 °F või 19 °C.

16
Nuusutage oma armanjakit enne joomist. Nagu teiste likööride puhul, on oluline enne maitsmist kogeda mis tahes armanjaki aroomi. Kui kasutate nuusuklaasi, hoidke kaussi nurga all peopesas ja laske oma käel vedelikku õrnalt soojendada, vabastades lõhna õhku. Teise võimalusena hoidke klaasi rinna kõrgusel ja laske aroomil ninna ulatuda. Armanjaki põhilise aroomi saamiseks ilma tugeva alkoholilõhnata on nipp seda kätele tupsutades, et alkohol kuumeneb ja aurustub, jättes maha. ainult brändi spetsiifilise lõhna taga. Ärge keerake oma klaasi üle! Parim on armagnac õrnalt klaasis veeretada, ilma vedelikku purustamata.

17
Rüüpa oma armanjakit aeglaselt. Kui olete valmis esimest korda armagnacit maitsma, on kindlasti kõige parem minna aeglaselt ja nautida seda kogemust. Võtke väikesed lonksud ja veeretage vedelik üle keele. Nii saate täieliku maitseelamuse.