Kuidas istutada suhkruõunu

Võib-olla on teile tuttav magusatest puuviljadest pärit suhkruõunapuu, mis on lõunapoolsetes piirkondades populaarne paljudes puuviljasalatites, magustoitudes ja jookides. Õunad on tükilised ja väljast rohelised, magusa, valge, vanillikaste meenutava viljalihaga. Suhkruõunapuu istutamine on üsna lihtne, kuid vajate päikeselist kohta ja hästi kuivendavat mulda.

1
Hankige suhkru õunaseemned. Suhkruõunaseemneid saate oma kohalikust aianduskeskusest või kui teil on puuga sõber, saate seemneid õunte viljalihast. Seemneid saate tellida ka Interneti-jaemüüjalt. Kui saate seemneid suhkruõuna viljalihast, peate pärast seemnete viljalihast eemaldamist enne istutamist ootama nädal. Nad ei idane eriti hästi, kui paned need kohe mulda. Lõika oma suhkruõuna viljad lahti ja tõmba välja suured mustad seemned. Pange need seemneümbrikusse ja oodake nädal enne istutamist. Kui ostsite suhkruõunaseemned aianduskeskusest, ei pea te enne istutamist ootama.

2
Idanemise kiirendamiseks leotage seemneid. Kuigi idanemine võib kesta kolmkümmend päeva, saate seemneid leotades protsessi kiirendada. Mähi oma seemned paberrätikusse. Leota seemneid vähese veega. Asetage seemned koos paberrätikuga lukuga kotti. Laske oma seemnetel kolm päeva leotada ja seejärel istutage need. Teise võimalusena võite seemneid koorida. Lihvige seemneid kergelt. Seejärel leotage neid kakskümmend neli tundi soojas vees. Nii saate kiirendada seemnete ettevalmistamise protsessi ja parandada idanemisaega.

3
Leidke seemikute alustamiseks päikeseline koht. Kuna suhkruõun on troopiline puu, soovite oma seemikute alustamiseks päikeselist kohta. Külvialuse võiksite panna lõunapoolse akna ette, et seemned saaksid palju soojust ja valgust. Kui teil pole lõunapoolset akent, peate paigaldama kasvuvalgustid.

4
Pange istutusmuld külvialusele. Teil on vaja vähemalt kahe-kolme tolli sügavust ja äravooluavadega külvialust, mille saate hankida aianduskeskusest. Täitke külvialus aiakeskuse värske poimullaga, mitte oma aia mullaga. Enne seemnete istutamist võiksite mulda pisut niisutada. Suhkruõunapuud saavad enamiku mullatüüpide puhul hästi hakkama, kui neil on hea drenaaž. Nad ei talu vettimist, seega vältige selles etapis potimulla märjaks saamist. See peaks olema niiske, kuid mitte leotama.

5
Pange seemned mulda. Istutage seemned oma külvialusele kahe või kolme sentimeetri sügavusele. Nende vahe peaks olema poolteist sentimeetrit. Taimed peaksid idanema kolmekümne päeva jooksul. Teise võimalusena võite osta puukoolist poogitud suhkruõunapuu. Kui seemikud on küpsed, võite need õue siirdada.

6
Kastke oma suhkruõuna seemikud. Pihustage külvialusele pihustit, et muld oleks niiske, kuid mitte leotav. Kuna suhkruõunad ei talu vettimist, on parem lasta mullal kastmiste vahel veidi kuivada. Niiskuse taseme kontrollimiseks võite sõrme ühe tolli pinnasesse pista. Kui see tundub ühe tolli sügavusel kuiv, võite seemikuid pihustada. Võite kasutada ventilaatorit, et tagada õhu liikumine seemikute kohal, mis aitab vältida haigusi. Veekogumise või üleujutusstressi sümptomite hulka kuuluvad kollane värv lehed, kasvupeetus, närbumine ja pruunistumine, samuti langenud lehed.

7
Pöörake külvisalust piisava valguse tagamiseks. Iga paari päeva tagant peaksite külvisalust ümber pöörama, et kõik taimed saaksid nautida lõunapoolse akna eeliseid. Kui kasvatate valgusti all, peaksite seadma taimeri viieteistkümneks tunniks päevas ja laskma seemikutel ülejäänud päeva pimedas puhata. Kui kasutate kasvuvalgusteid, peate need üles tõstma. seemikud kasvavad.

8
Siirdage soojas kliimas õue. Peaksite oma suhkruõunapuu istutama troopilisse või troopilisele kliimasse. Kuna suhkruõunad taluvad teatud määral põuda, võite selle istutada kuivemasse kliimasse. Jahedamaid temperatuure ei taluta, seega vältige selle istutamist õue kohtadesse, kus talvel või öösel on külm. See talub USDA tsoone 11–12. Madalaim temperatuurivahemik, mida ta talub, on 40–50 Fahrenheiti (4–10 Celsiuse järgi) .Kui temperatuur langeb alla 0 Celsiuse (32 Fahrenheiti), taim sureb.

9
Istutage suhkruõuna seemikud kevadel ümber. Saate oma suhkruõunapuu siirdada kevadel või siis, kui temperatuur jõuab vahemikku 73–94 Fahrenheiti (23–24 Celsiuse järgi). Peaksite leidma koha, kus on tuulekaitse, palju päikest ja kus ei tekiks vett.

10
Valige piirkond, kus on täis päikest. Suhkruõun on troopiline taim, mis kasvab hästi Lõuna-Ameerikas, Aasias ja Aafrikas, seega naudib päikest! Istutage see päikesepaistelisse kohta, mis on hästi kaitstud tuule eest. Asukoht peaks olema päikesepaisteline vähemalt kaheksakümmend protsenti ajast. Veenduge, et see saaks päevas vähemalt kuus tundi päikesevalgust, kuigi see toimib paremini kaheksa tunniga. või enama.

11
Veenduge, et pinnas saaks hea drenaaži. Valige oma suhkruõunapuu jaoks rikkalik, hästi kuivendav pinnas. Võite istutada selle liiva-, lubjakivi- või raskesse liivsavimullasse, kuna see talub mitmesuguseid mullatüüpe. Siiski tuleks vältida vettinud pinnast ja tagada piisav drenaaž.

12
Kaevake auk ja istutage seemik ümber. Kuna suhkruõunapuude juurestik on madal, tuleks istutusauk teha kaks korda laiemaks kui istiku juurepall. Augu sügavus peaks vastama juurepalli suurusele. Asetage juurepall istutusauku, katke ja kastke seemik. Kui istutate rohkem kui ühe, asetage need üksteisest viie meetri kaugusele. Suhkruõunapuu võite istutada ka suurde potti.

13
Haiguste vältimiseks istutage see kaaslaste taimede lähedusse. Kahjurite vältimiseks, pinnase väetamiseks ja suhkruõunapuu tolmeldamise tagamiseks võite kasutada “kaasistutust”. Soovite istutada oma suhkruõunapuu tähtvilja- ja mangopuude lähedusse. Suhkruõunapuu alla soovite istutada lilli ja maitsetaimed, mis meelitavad ligi kasulikke putukaid ja tõrjuvad kahjureid. Valige oma suhkruõunapuu alla kaks või kolm järgmistest kaaslastest taimedest: murulauk Saialill KüüslaukSidrunmeliss Sinep Nasturtsiumid Tansy Yarrow

14
Kastke oma suhkruõunapuud üks kord iga 12–15 päeva järel. Kastke oma puud harva, kuid põhjalikult. Suhkruõuntel on mõõdukas kastmisvajadus ja nad taluvad põuda, kuigi nad kaotavad lehti, kui põud on väga suur. Kui sajab palju vihma, peaksite kastmise lõpetama. Ideaalis sajab aastas 750–1200 sademeid. mm.

15
Esimestel aastatel andke täisväetist. Puu käiku saamiseks peaksite kasutama täisväetist. Juurestiku arengu parandamiseks kasutage orgaanilist väetist. Hilisematel aastatel saagikuse parandamiseks võite kasutada väetist 3-10-10. Kui teil on noor puu, peaksite seda kasvuperioodil väetama iga kuue kuni kaheksa nädala tagant.Pärast kolmandat kasvuaastat tuleks väetise kasutuskorda vähendada.Esimesel kasvuaastal tuleks anda väetist viis. kuni kuus korda.Teisel ja kolmandal kasvuaastal tuleks väetist anda kolm kuni kuus korda.

16
Lõika kevadel. Suhkruõunapuule kuju andmiseks võiksite seda kevadel kärpida. Leiad, et see kasvatab palju oksi, mis võivad muutuda üsna kohmakaks. Soovite puule kuju andmiseks pügada ja eemaldada kõik vanad viljad.Kasutage surnud okste lõikamiseks kääre.Eemaldage oksad, mis kasvavad maa poole.Kümne aasta pärast saate teha uuenduspügamist. uus elu teie suhkruõunapuule.