Kuidas istutada aloe verat

Aloe vera on populaarne ja seda on lihtne kasvatada eeldusel, et mõistate vee ja päikese taset, mis jäljendab kuuma kliimat, milles see taim õitseb. Sukulendile ebatavaliselt ei saa aaloetaime kasvatada lehtedest, vaid tavaliselt paljundatakse seda. nooremate kloontaimede eraldamisega täiskasvanud taime aluselt või liigesejuuresüsteemist. Neid noori taimi tuleb hoolikalt töödelda, nagu paljundamist käsitlevas jaotises üksikasjalikult selgitatud.

1
Tea, millal siirdada. Aaloe taimedel on suhteliselt lühikesed juured ja rasked lehed, nii et need viiakse tavaliselt raskemasse potti, kui nad muutuvad raskeks ja kukuvad ümber. Kui Aloe veral hakkab juurte kasvamiseks ruumi väheks jääma, võib see hakata tootma “poegi”, keda saab oma potti viia (vt. Paljundamine). Kui olete rohkem huvitatud täiskasvanud taime kasvatamisest kui uute taimede kasvatamisest, siirdage see suuremasse potti enne, kui juured hakkavad ümber konteineri seinte tiirlema. Kui soovite ümber istutada vanema taime juurel kasvavat noort taime, vaadake selle asemel jaotist Paljundamine.

2
Andke taimele piisavalt päikesevalgust ja soojust. Aloe vera taimed eelistavad 8–10 tundi päikesevalgust päevas. Kuigi nad kasvavad kõige paremini soojal või kuumal temperatuuril, suudavad nad uinunud olekus üle elada jahedamad aastaajad. Siiski võivad nad kannatada, kui puutuvad kokku temperatuuriga alla 25 °F (-4 °C). Vastupidavustsoonid 9, 10 ja 11 sobivad kõige paremini Aloe vera aastaringseks õues hoidmiseks. Kui elate mõnes teises tsoonis, võiksite hoida oma Aloe verat suurema osa aastast õues ja viia see enne külma tuppa. Päikeselisemad aknad on lääne- või lõunapoolsed, kui elate põhjapoolkeral, või need aknad, mis on suunatud läände. või põhja poole, kui elate lõunapoolkeral. Vaatamata taime kohandustele, mis võimaldavad tal kuumades tingimustes areneda, on taime siiski võimalik põletada. Kui lehed hakkavad pruuniks minema, viige see heleda varjundiga alale.

3
Istutage aloe vera hästi kuivendavasse pinnasesse. Aloe vera taimed on kohandatud ellujäämiseks kuivades tingimustes ja võivad mädaneda, kui istutada mulda, mis kogub seisvat vett. Kasutage kaktuse istutussegu või looge oma segu, kasutades võrdsetes osades mulda, liiva ja kruusa. Kui istutate Aloe vera konteinerisse, veenduge, et konteineri põhjas oleks auk, millest vesi voolab läbi.

4
Istutamisel katke juurepall, kuid ärge laske lehtedel mulda puudutada. Asetage Aloe vera juurepall just mullapinna alla. Kui mõni paksudest rohelistest lehtedest on osaliselt maetud või puudutab mulda, võivad need mädaneda.

5
Katke pinnase pind kruusa või veerisega (valikuline). Asetage aaloe taime aluse ümber kiht väikeseid kive, et hoida mulda paigal ja vähendada aurustumist. See ei ole teie aaloe taime õitsenguks vajalik, nii et kui eelistate välimust, võite jätta pinnase paljaks. Valged kivid peegeldavad päikesest soojust taime juurtele, mis võib olla hea mõte, kui te ei ela. kuumas kliimas.

6
Ärge kastke esimestel päevadel pärast istutamist. Enne kastmise alustamist andke aaloetaimel paar päeva aega, et parandada istutamise käigus kahjustada saanud juured. Kahjustatud juurte kastmine suurendab juuremädaniku tekkimise võimalust. Aaloe taimed hoiavad oma lehtedes palju vett ja selle aja veepuudus ei tohiks neid kahjustada. Kui soovite olla eriti ohutu, kastke seda esimesel või kahel kastmiskorral kergelt. Igapäevase hoolduse kastmisjuhiste saamiseks vaadake jaotist Igapäevase hoolduse pakkumine.

7
Kastke kasvuperioodil alati, kui muld on kuiv. Suvel või igal ajal, mil ilm on soe ja päikeseline, kasvavad aaloetaimed kõige kiiremini regulaarse kastmise korral. Siiski on aaloetaimi palju lihtsam üle kasta kui kuivatada, seega ärge kastke enne, kui muld on 7,5 cm (3 tolli) sügavuselt kuivanud.

8
Kastke külmal aastaajal harva. Aaloe taimed jäävad sageli talvel või siis, kui ilmad on pikemat aega külmad. Kui te ei hoia neid aastaringselt köetavas ruumis, peaksite neid sel perioodil kastma ainult üks või kaks korda kuus.

9
Väetada kord aastas või mitte kunagi. Aloe taimed ei vaja väetist ja liigne kasutamine võib taime kahjustada või põhjustada selle ebatervisliku kasvu. Kui soovite kasvu soodustada, kasutage madala lämmastiku-, kõrge fosfori- ja madala kaaliumisisaldusega väetist, näiteks 10:40:10 või 15:30:15. Kandke üks kord aastas hiliskevadel, kasvuperioodi alguses.

10
Puhastage umbrohi hoolikalt. Aaloe taime ümbritsev pinnas peaks olema muru ja umbrohuvaba. Eemaldage need regulaarselt, kui taim on õues, kuid tehke seda ettevaatlikult. Kuna hea aaloemuld on kobe ja liivane, on jõulise umbrohutõmbamisega lihtne juuri kahjustada.

11
Kui lehed näevad tasased ja madalad, suurendage päikesevalgust. Kui lehed kasvavad tasaseks ja madalaks, suurendage päikesevalgust. Aloe vera lehed peaksid kasvama üles või väljapoole nurga all, päikesevalguse poole. Kui need on maapinnast madalad või kasvavad tasaselt väljapoole, ei saa taim tõenäoliselt piisavalt päikest. Viige see päikeselisemasse piirkonda. Kui see on siseruumides, kaaluge selle hoidmist päevavalgustundidel õues.

12
Kui lehed muutuvad pruuniks, vähendage päikesevalgust. Kui lehed muutuvad pruuniks, vähendage päikesevalgust. Kuigi aaloe on päikese käes tugevam kui enamik taimi, on siiski võimalik lehti põletada. Kui aaloe taim muutub pruuniks, viige see varajasel pärastlõunal varju saanud alale.

13
Suurendage vett, kui lehed tunduvad õhukesed/käharad. Kui lehed on õhukesed ja kõverad, suurendage vett. Paksud lihavad lehed hoiavad vett, mida taim põua ajal kasutab. Kui lehed näevad õhukesed või kõverduvad, kastke aaloe taime sagedamini. Olge ettevaatlik, et mitte üle kompenseerida: vesi peaks kiiresti läbi mulla voolama, et vältida juuremädaniku teket, mida on raske peatada.

14
Lõpetage kastmine, kui lehed muutuvad kollaseks või lagunevad. Koltunud või “sulavad” lehed kannatavad liigse vee tõttu. Lõpetage kastmine järgmiseks nädalaks (või puhkehooajal kaheks nädalaks) täielikult ja pärast jätkamist kastke harvemini. Võite eemaldada taimelt kõik värvimuutunud lehed, ilma et see kahjustaks, kuigi kõige parem on kasutada desinfitseeritud nuga.

15
Laske oma täiskasvanud aaloetaimel konteineri täitmiseks kasvada. Kuigi igal tervel aaloetaimel on võimalus toota nooremaid taimi ehk “poegi”, juhtub see kõige tõenäolisemalt siis, kui täiskasvanud taim on jõudnud oma konteineri piiridesse.

16
Oodake, kuni noored taimed ilmuvad. Teie Aloe vera taim peaks hakkama tootma “poegi”, mis on omaette kloonid, mis jagavad osa emataime juurestikust ja võivad olla kinnitatud ka alusele. Mõnikord kasvavad need välja konteineri äravooluavast või isegi naaberkonteinerite juurtest! Pojad on tavaliselt heledamad kui täiskasvanud taime lehed ja esmakordsel tärkamisel ei ole neil samasuguseid ogalisi leheservi täiskasvanud.

17
Laske noortel taimedel kasvada piisava suurusega. Noored taimed saavad kõige paremini hakkama, kui ootate, kuni nad on veidi suuremad ja piisavalt küpsed, et neil oleks paar oma juuri. Kuigi see suurus varieerub olenevalt alamliikidest ja üksikutest taimedest, on hea rusikareegel, et noor taim peaks olema vähemalt 7,5 cm (3 tolli) ja eelistatavalt 5 tolli (12,5 cm) pikk. Kui konteineris on piisavalt ruumi, oodake, kuni noor taim on 1/5 täiskasvanud taime suurusest ja sellel on mitu komplekti “tõelisi lehti”, mis näevad välja nagu täiskasvanud.

18
Noore taime eemaldamiseks kasutage teravat ja puhast nuga. Nakatumise võimaluse vähendamiseks desinfitseerige esmalt oma nuga. Eemaldage poegade juure mustus, et näha, kas see on emataime külge kinnitatud. Kui see on nii, lõigake see ära ja hoidke noor taim kindlasti juurte küljes, kui neid on. Oma juurte olemasolu suurendab edu tõenäosust, kuid neid ei pruugi olla lihtne leida enne kutsika eemaldamist.

19
Jätke lõigatud taimed paariks päevaks õhku. Selle asemel, et uus aaloe kohe istutada, võiksite lasta taimel noaga lõigatud kohale kalluse moodustada. Taime lõikepinna asetamine otse vastu mulda suurendab nakatumise tõenäosust.

20
Istuta oma konteinerisse ja toeta. Asetage noor taim hästi kuivendavale pinnasele, ilma lehti matmata. Kuna juurestik on tõenäoliselt väike (või isegi olematu), peate võib-olla toetama taime veerisekihiga ja toetama selle teise objekti vastu. Juurestik peaks mõne nädala jooksul kasvama piisavalt suureks, et taime toetada. Täpsemat teavet leiate jaotisest Istutamine, mis kehtib nii noorte kui ka küpsete taimede kohta.

21
Udutage üks kord iga paari päeva tagant, kui taimel pole juuri. Ärge kastke taime enne, kui juured on sisse kasvanud. Enne kastmist oodake vähemalt paar nädalat, kuni kutsikas oma juured välja kasvatab. Selle asemel udutage taime pihustuspudeliga kord kolme päeva jooksul.

22
Kastke mõõdukalt pärast juurte juurdumist. Aaloe taimed võivad ilma veeta kaua vastu pidada ja kui kastate taime enne, kui selle juured on piisavalt ulatuslikud, võib vesi koguneda ja taime mädaneda. Kui kutsikal on juba oma juurestik, võite selle asemel juured hanguda, kasta teda korra ja jättes 2–3 nädalaks varju.

23
Hoolitsege täiskasvanuna, et see säiliks värskena. Kui taim on konteineris ja juured kasvanud, võib seda käsitleda täiskasvanud taimena. Järgige juhiseid jaotises Igapäevase hoolduse pakkumine.