Kuidas hoida jäätist jahutis sulamast

Pole midagi paremat kui minna randa või parki jahutiga, mis on täis hõrgutisi. Kui on palav päev, võiksite jäätist kaasa võtta, aga kuidas saate selle sulamise peatada? Õnneks on mõned näpunäited, mis aitavad teie jäätisel kauem vastu pidada.

1
Ostke umbes 10–20 naela (4,5–9,1 kg) 40-liitrise (38 l) jääkasti eest. Kuivjääd saate osta enamikust toidupoodidest umbes 1,00–3,00 USD naela (0,45 kg) eest. Kuivjää aurustub umbes 5–10 naela (2,3–4,5 kg) päevas, nii et kui jõuate sellega liiga kaugele ette, ei jää seda järele. Kuivjää tuleb tavaliselt 10 2 tolli (25,4–5,1 cm) ruudud, mis kaaluvad umbes 10 naela (4,5 kg). Teil on vaja ühte ruutu iga 15 tolli (38 × cm) jahedama pikkuse kohta. Kuivjää saate ise valmistada, pihustades 2–3 sekundiks padjapüüri sisse CO2 tulekustuti. Kui proovite seda ise, kandke kindaid, suletud jalanõusid ja muid kaitsevahendeid.

2
Valige isoleeritud õhutusavaga jahuti. Kuna kuivjää tekitab auru, veenduge, et teie jahutil oleks õhuava või ventiil, mis võimaldab gaasil välja pääseda. Kui teie jahuti on täiesti õhukindel, põhjustab aur rõhu kogunemist, mis võib põhjustada plahvatuse. Kui teie jahutil ei ole ventiili, jätke ülemine osa veidi lahti. Kuivjää säilitamiseks on tavalised plast- ja vahtpolüstürooljahutid. .

3
Kuiva jääga tegelemiseks kasutage pakse kindaid. Kuiv jää võib teie käsi kõrvetada, kuigi temperatuuril 78 °C on põletused tegelikult tõsised külmakahjustused. Igal juhul ärge laske oma paljal nahal kätega kokku puutuda. kuivjää plokk, kui võtate jäätise jahutist välja!

4
Asetage jäätis jahuti põhjale. Kuna külm õhk vajub alla, töötab kuivjää kõige paremini siis, kui see asetatakse jahedas hoidmiseks vajalike esemete peale. Kui see on võimalik, pange kuivjää jahuti muude esemete peale.

5
Mähi oma kuivjää rätikusse ja aseta jahedasse. See isoleerib kuivjää ja hoiab seda kauem jahedana. Samuti aitab see kaitsta jahutis olevaid asju kuiva jää kahjustamise eest.

6
Hoidke jooke ja muid suupisteid eraldi jahutis, et need ei külmuks. Kuiv jää on piisavalt võimas, et külmutada kõik selle all. Jookide ja suupistete hoidmine jäätisest eraldi jahutis aitab tagada, et need ei külmuks ning pikendab ka kuiva jää eluiga.

7
Täitke jahuti kogu lisaruum. Kui jahutis on tühi ruum, aurustub kuivjää kiiremini. Kui teil pole jahutisse asetamiseks piisavalt toitu, võite jahuti täita tavalise jääga või kasutada täiteaineid, nagu rätikud või kortsunud ajaleht. Või ostke lihtsalt rohkem jäätist! Pärast jahuti täitmist sulgege kaas kindlalt.

8
Kui võtate jäätise teele kaasa, hoidke jahutit pagasiruumis. Kuivjää aurustumisel muutub see süsinikdioksiidiks. Väikeses suletud ruumis, näiteks sõidukis, võib süsihappegaasi kogunemine põhjustada peapööritust ja isegi minestamist. Kui teie pagasiruumis pole ruumi, veeretage kindlasti aknad alla või seadke konditsioneer värske õhu väljast ringlemiseks.

9
Hoidke jahutit otsese päikesevalguse eest. Kuivjää püsib kauem külmana, kui hoiate seda varjus.

10
Kui olete lõpetanud, jätke kuivjää toatemperatuurile. Kuivjää puhastamine on imelihtne! Kui olete jäätise valmistanud, avage jahuti ja jätke see hästi ventileeritavasse kohta. Kuivjää muutub süsinikdioksiidiks ja hajub lihtsalt õhku. Ärge visake kuiva jääd kunagi kanalisatsiooni, kraanikaussi, tualetti ega prügikasti. See võib torusid külmuda ja lõhkuda ning kuivjää liiga kiiresti paisudes võib isegi plahvatuse põhjustada.

11
Valige kvaliteetne isoleeritud jahuti. Kõik jahutid pole võrdsed! Erinevad kaubamärgid kasutavad oma isolatsioonimeetodeid. Kvaliteetne jahuti brändilt nagu Yeti või Coleman hoiab teie jäätist sulamast palju tõhusamalt kui ühekordselt kasutatav vahtpolüstürooljahuti.

12
Enne täitmist jahutage jahutit. Kindlasti ei taha te oma jäätist sooja jahutisse lisada. Tooge oma jahuti sisse, et see jahtuks. Vajadusel valage jahutisse ämber jääd selle jahutamiseks. Kui olete jäätise pakkimiseks valmis, valage jää välja ja täitke jahuti uuesti värske jääga.

13
Pange jäätis oma jahuti põhja. Kõige külmemaks jäävad jahuti põhjas olevad esemed. Esemed, mis ei pea külmutama, võivad minna jahuti ülaosale. Ärge pange jäätisega külmikusse midagi sooja, sest see peab jääma võimalikult külmaks!

14
Sulamisprotsessi aeglustamiseks külmutage suur jääplokk. Suurema jäätüki loomiseks kasutage suurt panni või pajarooga. Mida suurem on jäätükk, seda kauem see külmunub ja seda kauem võtab teie jäätise sulamine aega!

15
Sulamisprotsessi aeglustamiseks lisage jääle kiht kivisoola. Kivisool aitab aeglustada jää sulamiskiirust. Tegelikult kasutati kivisoola vanaaegse jäätise valmistamisel! Puista peotäis või kaks kivisoola otse jää peale.

16
Suurema isolatsiooni saamiseks pange jäätis jahutisse sügavkülmakottidesse. Korduvkasutatavaid termosügavkülmikukotte kasutatakse sageli toidupoodides, et hoida kuumad toidud kuumad ja külmad toidud külmas. Proovige asetada oma jäätisenõu ühte neist kottidest, seejärel asetage kott jahutisse ja ümbritsege jääga.

17
Täitke jahuti tühi ruum. Kui ruum on tühi, sulab jahuti jää kiiremini. Vajadusel pakkige jahuti rätikutega, et see täielikult täita.

18
Hoidke jahuti nii palju kui võimalik kinni. Mida rohkem jahutit avate, seda kiiremini sulab sees olev jää. Võib-olla soovite oma jooke hoida eraldi jahutis, kuna inimesed peavad tavaliselt neid sagedamini haarama.

19
Püüdke hoida jahutit otsese päikesevalguse eest. See võib olla raske, kui asute varjulises kohas, kuid proovige panna jahuti tooli taha või vihmavarju alla, et see jahe oleks.