Kuidas hinnata kasutatud mööblit

Ideaalse mööbli müügihinna leidmine võib olla keeruline. Te ei saa täpselt turuhinnaga müüa ja te ei taha minema minna, teades, et oleksite võinud rohkem raha teenida. Lisaks võib kasutatud mööbli väärtuse leidmine aidata teil otsustada, kas seda tasub üldse müüa või mitte. Kuigi mööbli hinna määramine on tänu tohutule hulgale tükkidele kurikuulsalt keeruline, kehtivad mõned üldised kaubandusreeglid.

1
Maksimaalse raha teenimiseks peske, puhastage ja poleerige mööblit. Puhast mööblit on lõpmata lihtsam müüa ja konkurentsivõimelise hinnaga määrata. Eemaldage kõik plekid, poleerige servad ja kaaluge pleekinud mööbli odavat peitsimist või värvimist. Uus värvi- või peitsikiht maksab vaid 20 dollarit, kuid see võib muuta kasutatud laua täiesti uueks, kui seda korralikult peale kanda. Kui teil on võimalik teha väikesi parandusi, pange need kohe sisse. See langetab ebaproportsionaalselt müügihinda, kui eeldate, et ostja teeb parandused. Katsetage vana elektroonikat, et veenduda, et need ikka töötavad.

2
Vaadake sarnase mööbli hindu Internetis. Minge veebi ja vaadake mõnda praegust stiili. Vaadake uusi tükke, et näha, kuidas teie oma sobib. Näiteks müüakse suurt ruudulist diivanit oluliselt odavamalt kui tavalist, vähemalt seni, kuni ruuduline diivan tuleb tagasi. Minge Craigslistissa ja Ebaysse ning kontrollige, mille eest teised sarnaseid esemeid müüvad. ​​Internetist hõlpsasti leitavad mööbli hindamisjuhendid annavad teile enamiku mööbli hinnavahemikud. Otsige omaga võimalikult sarnaseid esemeid. Kui teate tootjat, mudelit või kasutatud materjale, otsige sarnaste omadustega mööblit. Kui te ei tea, kui palju seda tükki algselt müüdi, on see parim koht alustamiseks.

3
Müüa enamus mööblit 70-80% algsest müügihinnast. Lihtsaim viis hinna leidmiseks on vähendada 20% selle hinnast, mille eest ostsite. Seda peetakse tööstusharu standardiks ja see on mõistlik juhis kvaliteetse kasutatud mööbli jaoks. Pange tähele, et see on vaid lähtepunkt. Saate hinda kohandada sõltuvalt paljudest muudest teguritest, nagu allpool kirjeldatud. Oletagem näiteks, et ostsite mitu aastat tagasi 500 dollari eest kummuti ja soovite sellest lahti saada: kummut on heas seisukorras ega ole väga vana. Otsustate, et 80% on õiglane. Korrutage 500 $ 80% või 0,8-ga. (500 x 0,8 = 400) 400 dollarit on teie kummuti küsitav alghind.

4
Võrrelge seisukorda praegu seisuga, kui ostsite selle. Millal lahutate 30% ja millal ainult 20%? Suurim tegur on seisund. Kui see on peaaegu täpselt sellises seisukorras, nagu ostsite, saate selle müüa vaid 20% odavamalt kui mööbli ostmisel. Kuid kui sellel on kriimustusi, kriimustusi, kõikumist või muid probleeme, võiksite kalduda 30% või enama poole. Üldiselt, mida kauem olete seda omanud, seda vähem saate seda müüa. Kui ostsite ilusa raamaturiiuli 1000 dollari eest ja see on suurepärases seisukorras, saate selle tõenäoliselt müüa 800 dollari eest. Kui raamaturiiul on pleekinud, vanem , puuduvad riiulid või sellel on märke ja kiipe, võiksite hinnata selle 6–700 dollarile lähemale.

5
Lahutage veel 5% iga 1-2 aasta tagant, mil olete mööblit kasutanud. Näiteks kümme aastat vana kirjutuslaud võib müüa ainult 50% hinnaga, mille ostsite. Mööbel, nagu autod ja majad, kaotab vananedes väärtust. Välja arvatud juhul, kui konstruktsioon on uskumatu või mööbel on antiikmööbel (vanem kui 1970. aasta ja heas seisukorras), saate iga aasta pärast seda, kui olete seda kasutanud.

6
Pöörake tähelepanu ehitusele ja materjalidele. Hea puidutöö tundmiseks ei pea sa olema puidutööline. Kvaliteetne mööbel tundub vastupidav – see talub raskust, ei kõiguta ja liigesed on kõik laulnud. Kui see pole nii, valmistuge müüma oma mööblit oluliselt odavamalt kui selle ostmisel. Kuid kui mööbel tundub tugev ja ehitatud kestma, võite seda müüa peaaegu ostnud hinnaga. Odav mööbel, nagu IKEA kaubamärgiga tooted, müüakse sageli palju alla oma ostuhinna, sageli mitte rohkem kui 20-100 dollarit. Selle põhjuseks on asjaolu, et seda ei ole valmistatud teisaldamiseks ja edasimüümiseks ning see on valmistatud odavatest materjalidest. Kui näete puitlaastplaati – kihilisi karedaid puitlehti, siis on tõenäoline, et teil on odav mööbel.

7
Antiikmööblit hindab professionaal. Antiikesemed on sageli väärt palju rohkem kui nende algne hind. Kui te pole antiikesemete ekspert või soovite palju uurida sarnaste esemete, varasemate müügihindade ja restaureerimisvõimaluste kohta, peaksite võtma ühendust eksperdiga. Enamikus antiigipoodides on hindajad, kes annavad teile ausa arvamuse teie potentsiaalse müügihinna kohta. Võimalusel tooge hindajale mööbli aasta, mark ja mudel või vähemalt selle päritolu.

8
Olge valmis läbirääkimisi pidama. Väga harva ei saa te võimalust hinna üle arutada. Kui see juhtub, veenduge enne läbirääkimiste alustamist, et teate mitut asja. Strateegia kavandamine enne läbirääkimiste algust on parim viis hea hinna saamiseks: madalaim võimalik hind. Seadke see kohe, et te ei peaks kohapeal mõtlema. Eelistatud hind. Mille eest soovite seda müüa, lähtudes väärtusest ja soovist sellest lahti saada. Küsitav hind. See võib olla identne teie eelistatud hinnaga. Küll aga võid määrata hinna veidi kõrgemaks kui vaja lootuses, et keegi tahab mööblit halvasti.Kolimiskulud. Kes läheb mööbli peale ja teisaldama? Veenduge, et sellega tegeletaks enne müüki.

9
Küsige sõpradelt ja pereliikmetelt, kas nad ostaksid mööbli pakutud hinna eest. Kui olete hinnas kokku leppinud, küsige mõnelt inimeselt, kas see on mõistlik. Kui mõned teie tuttavad maksaksid selle eest selle hinnaga, siis tõenäoliselt saate selle selle hinnaga müüa. Kui olete täiesti eksinud, on see hea viis õiglase hinna määramiseks. Pidage meeles, et te ei soovi saada nende arvamust selle kohta, kas mööbel meeldib või mitte, vaid soovite lihtsalt teada, kas hind on nende arvates mõistlik .Kui olete endiselt ummikus, on mitu veebisaiti, nagu Splitwise Furniture Calculator ja Blue Book Furniture, mis arvutavad teie eest potentsiaalsed hinnad. Pange tähele, et need on vaid hinnangud.

10
Enne pakkumise tegemist otsige sarnast mööblit. Kui te pole juba hinnakujundusproff (sel juhul te tõenäoliselt seda artiklit ei vaja), ei tohiks te ostu sooritada ilma 4–5 sarnast mööblitükki võrdlemata. Pange tähele hinnaerinevusi ja küsige müüjalt võimalike erinevuste kohta. Kui ostate näiteks magamistoakomplekti, uurige end magamistoakomplekti keskmiste kulude osas. Alustuseks vaadake tavamööbli keskmisi hinnavahemikke: Voodi: 50–300 dollarit Riietus: 20–100 dollarit Laud: 25–200 dollarit Söögitoa komplekt: 150–1000 dollarit Laud: 50–150 dollarit Diivan: 35–200 dollarit Tugitool: 25–150 dollarit.

11
Küsige mööbli vanuse ja ajaloo kohta. Kas see on vajanud remonti? Kui vana see on? Kas on probleeme, mida kommenteerida? Enamik müüjaid ei ütle teile, et nende mööbel on kohutav, kuid saate heade küsimustega aimu nende hinnakujundusest. Kui keegi ütleb teile, et “see on kallis, sest see on antiikne”, veenduge, et teate, millal see on valmistatud. Kui nad ei saa teile öelda või kui see on valmistatud pärast 1970. aastat, pole see antiik. Võtke ükskõik milline hind soolateraga.

12
Kontrollige kindlat konstruktsiooni. Soovite tihedaid, tihedaid liigeseid ja ilma kõigutamisteta. Tükk peaks teie raskuse all tunduma tahke, eriti toolid, diivanid ja lauad. Usaldage selles oma instinkte – kui see ei tundu kindel ja hästi ehitatud, siis ärge kulutage sellele palju raha. Kui sellel on mõned plekid või kriimud, võiksite küsida 25–30 dollarit küsitavast hinnast vähem. Ärge ostke mööblit, kui see on odavalt ehitatud – on tõenäoline, et peate lihtsalt ostma teise. mõned aastad.

13
Suurepäraste pakkumiste jaoks otsige “kinnituspealseid”. Kui otsite suurepärast kirjutuslauda, ​​ei pea te kulutama 500 dollarit täiusliku eseme peale. Kui konstruktsioon on hea ja teile meeldib kuju, kuid pind on kriimustatud, pleekinud või kole, võite saada hea laua eest hea hinna. Värvipurk ehk puidupeits on odav. Kui olete nõus veetma pärastlõuna mööblitüki viimistlemiseks, võite sageli säästa mitusada dollarit.

14
Enne müüjaga ühenduse võtmist määrake hind, mida olete nõus maksma. Lõppkokkuvõttes on mööblitükk väärt seda hinda, mille eest see müüakse. Seega, kui teile mõni tükk väga meeldib ja olete hea potentsiaalse hinna leidmiseks ringi ostnud, tehke pakkumine. Kui saate oma pakkumist toetada sarnaste mööblihindade tõenditega, on veelgi parem. Pakkumist tehes pidage meeles: teadke, kui kõrgele olete nõus minema. Seadistage see kohe, et saaksite minema kõndida, kui hind liiga kõrgeks läheb. Te ei soovi seda otsust teha kohapeal. Tehke oma eelistatud hind selgeks. See ei puuduta taktikat ega strateegiat. Olge nõuet esitades aus ja otsekohene, et saada soovitud hind – “Ma oleksin nõus selle laua eest maksma 200 dollarit.” Olge paindlik. Kui te ei kavatse oma hinnast loobuda, ärge vaevustage läbirääkimisi pidama. Te ei tohiks kunagi maksta rohkem, kui olete eelnevalt otsustanud, kuid peaksite saama müüjaga koostööd teha.

15
Enne ostmist arvuta transpordi- ja kolimiskulud. Veenduge, et teate, kuidas te mööbli müüjalt kätte saate ja kuidas see teie hinda mõjutab. Enne müügi lõpetamist tehke kindlaks, kes vastutab mööbli teisaldamise eest. Pidage meeles, et kui see on pleekinud või vajab remonti, peate võib-olla mööbli ümber polsterdama või peitma. Kaaluge seda ostuhinna osa ja andke müüjale teada.