Kuidas grillida kanatiibu

Kanatiivad on tohutult maitsev, kohandatav ja lihtne õhtusöögiidee endale või kogu perele. Kuigi neid saab küpsetada ahjus või friteerida, võib kanatiibade grillimine lahtisel leegil söestumisega lisada veel ühe suitsuse maitse. Teades, kuidas oma tiibadesse kõige rohkem maitset anda ja kuidas neid õigesti küpsetada, saate suure taldriku kanatiibu, mille nimel inimesed võitlevad.

1
Proovi tavalist kleepuvat marinaadi. Sega kokku 1–4 tassi (59–mL) heledat sojakastet, 1–3 tassi (79 mL) tumedat sojakastet, 3 supilusikatäit (44 mL) äädikat, 1–2 tassi (120 mL) oliiviõli , 2 tl (5 g) sibulapulbrit, 2 tl (2 g) kuivatatud pune, 1 tl (6 g) koššersoola, 1 tl (3 g) küüslaugupulbrit, 1 tl (0,5 g) kuivatatud peterselli, 1 tl (2 g) ) musta pipart, 1/4 tl (0,5 g) kuivatatud tüümiani, 1/4 tl (0,5 g) kuivatatud basiilikut 1/2 tl (1 g) cayenne’i pipraga. Sojakaste ja äädikapõhi teeb see on juba tahke marinaad, nii et võite vabalt kohandada teisi vürtse ja vahekordi, et need sobiksid teie tiibadesse soovitud maitsetega. Pole vale vastust, kui arvate, et see maitseb suurepäraselt! Kanatiibade marineerimine enne grillimist võimaldab teie valitud maitsetel jõuda kuni luuni, muutes tiibade maitse uskumatuks.

2
Valmista klassikaline pühvlikastme marinaad, kui eelistad vürtsikamaid tiibu. Segage 1–4 tassi (59 mL) sulatatud võid, 1–3 tassi (79 mL) kuuma kastet, 2 spl (15 g) paprikat, 1 tl (6 g) koššersoola ja 1/2 tl (1 g) ) musta pipart kaussi ja segage hoolikalt. Kui soovite, et tiivad oleksid veelgi tulisemad, lisage sellele retseptile rohkem pühvlikastet. Kui vajate seda veel kuumemalt, lisage enne segamist kaussi 1 tl (2 g) Cayenne’i pipart.

3
Proovige värskemat ürdimarinaadi Vahemere maitsega tiibadele. Sega kokku 6 hakitud küüslauguküünt, 1/3 tassi (15 g) peeneks hakitud värsket pune ja rosmariini, 1–3 tassi (79 ml) oliiviõli, 1 tl (6 g) soola ja 1 tl (2 g) must pipar kaussi ja sega kokku.

4
Pange oma tiivad konteinerisse või lukuga kotti. Lihtsaim viis kanatiibu marineerimiseks on suures lukuga kotis või suletavas anumas. Viige oma tiivad kummalegi neist, jättes tiibadele piisavalt ruumi, kui neid raputamise korral veidi ringi liikuda. Tõmblukuga kott võimaldab teil veenduda, et iga kanatiiv on täielikult marinaadiga kaetud, kuid seda saab kasutada ühekordselt. Iga suur konteiner töötab, kuid võib muuta tiibade katmise pisut keerulisemaks. Kui teil pole tiibade hoidmiseks piisavalt suurt anumat või kotti, jagage need võrdselt kahe vahel. Jagage marinaad ka tiibade vahel ühtlaselt.

5
Kata oma tiivad marinaadiga ja sulge anum. Valage valitud marinaad kanatiibadele, kattes nii palju kui võimalik. Sulgege kott või anum tihedalt ja raputage kergelt tiibu, et need kõik marinaadis kataks. Võimalik, et peate konteineri uuesti avama ja kasutama oma käsi, et marinaad üle iga tiiva tõmmata. Pärast seda peske kindlasti käed põhjalikult. Kanatiibade marinaad toimib pärast valmimist sama hästi kui dipikaste. Dipikastmena kasutamiseks hoidke tagasi umbes 1–4 tassi (59 mL) marinaadi. Kui see on liiga õhuke, küpseta seda kastrulis madalal kuumusel, et seda veidi vähendada.

6
Marineerige oma tiibu külmkapis vähemalt 4 tundi. Marineerimisel on pikem aeg peaaegu alati parem. Pane tiivad külmkappi ja jäta vähemalt 4 tunniks marineeruma. Maitse lisamiseks jätke tiivad kuni 24 tunniks marineerima. Valmistage tiivad ette ja hoidke neid külmikus marineerimas, kuni olete valmis küpsetama.

7
Pintselda grillresti õliga, et tiivad sellele külge ei jääks. Kasta kondiitripintsel või paberrätik toiduõlisse ja pintselda grillrest kergelt alla. See hoiab ära tiibade kleepumise grilli külge ega rebenemist, kui proovite neid eemaldada. Kui õlitate kuuma grilli, määrige paberrätik toiduõliga ja kasutage pinna katmiseks pika varrega tange. Kasutage mis tahes toiduõli sul on käepärast. Päevalill, rapsi- ja oliiviõli sobivad kõik suurepäraselt.

8
Eelsoojendage oma grill keskmiselt kõrgele kuumusele. Kui olete valmis tiibade küpsetamist alustama, veenduge, et teie grill on kuumutatud keskmiselt kõrgele kuumusele umbes 204 °F (400 °F). Kuumus peaks olema piisavalt kõrge, et kana väljast pruunistuda, mitte seda aeglaselt küpsetada. Kui te pole kindel, kas teil on grillile sobiv kuumus, asetage käsi umbes 6 tolli kõrgusele pinnast. Kui suudate seda seal hoida umbes 5 sekundit, peaks kuumus olema umbes õige.

9
Laota tiivad ühtlaselt üle grilli. Võtke iga tiib marinaadist välja ja asetage see üle grilli, olge ettevaatlik, et mitte põletada. Veenduge, et tiivad oleksid kuumuse peale ühtlaselt jaotunud ega kattuks, kuna see võib muuta iga tiiva küpsemise kiirust. Pange tähele, millised tiivad paned esimesena grillile, sest neil on küpsetamiseks kõige rohkem aega. Kui tiivad on valmis, eemaldage need grillilt samas järjekorras, kui need alla panite, et mõlemal tiival oleks küpsemiseks sama palju aega.

10
Pruunista tiibu ühelt poolt 10 minutit. Jätke tiivad grillile, et nende ühel küljel tekiks värvus ja kerge söestumine. Kontrollige tiibu iga paari minuti järel, et need ei põleks ega kleepuks grilli külge. Praegu ei pea te muretsema tiibade täieliku küpsetamise pärast. Enne nende ümberpööramist keskenduge sellele, et ühel küljel oleks hea värv.

11
Pöörake tiivad ümber ja katke grill 10 minutiks. Pöörake tangide või spaatliga kõik tiivad nii, et pruunistatud krõbe pool oleks ülespoole. Asetage kate tagasi grillile ja jätke tiivad veel 10 minutiks seisma, et need saaksid läbi küpseda. Katte pannes grillile kinni kuumuse ja see aitab kana täielikult küpseda. Kui olete mures Kui näpitsad jäävad küpsetamise ajal kana külge, määrige nende otsad vähese toiduõliga, enne kui proovite kana nendega käsitseda.

12
Kontrollige, kas tiivad on täielikult küpsenud. Enne kõigi tiibade grillilt eemaldamist veenduge, et need on läbi küpsenud ega ole seest roosad. Rebige kahvliga lahti üks paksematest või suurematest tiibadest, et kontrollida, kas need on valmis. Kui te pole kindel, jätke tiivad veel mõneks minutiks küpsema. Kui teil on kiirloetav termomeeter, saate kontrollida mõne tiiva sisetemperatuuri. Kui see on kuskil üle 165 °F (74 °C), peaksid tiivad olema täielikult küpsed.

13
Võta tiivad grillilt ja serveeri kohe. Kasutage tangide abil küpsenud tiivad grillilt maha ja tõstke need serveerimistaldrikule. Grillitiibade söestumine maitseb kõige paremini siis, kui need on otse tulelt eemaldatud. Serveeri koos mõne poekastmega või dipikastmeks alles jäänud marinaadiga. Kui kasutad dipikastmena marinaadijääke, siis ÄRGE kasutage seda, mis on kokku puutunud toore kanalihaga. See võib olla ohtlik ja põhjustada haigusi. Asetage kanatiivad külmkappi 2 tunni jooksul pärast serveerimist. Pärast jahutamist säilivad need umbes 4 päeva, enne kui need tuleb välja visata.