Kuidas Gammonit keeta

Gammon ei ole toit, mida peaksite tegema ainult jõulude ajal. Saate seda hõlpsalt valmistada igal aastaajal. Pärast küpsetamist saate seda mõne päeva jooksul kasutada võileibade või muude einete jaoks. Gammoni kodus valmistamiseks võite seda keeta toonikuvees või kraanivees koos sibula, sidruni ja musta pipra seguga.

1
Keeda oma gammonit 10 minutit. Pane oma gammon suurde kastrulisse. Lisage pannile kraanivett, kuni gammon on täielikult kaetud. Asetage kastrul pliidile ja laske keema tõusta. Laske keeda 10 minutit. Asetage pannile kaas, et kuumust kinni hoida. Kallutage katet nii, et osa auru või õhku pääseks pannilt välja. Kate hoiab pannil kuumust ja tagab, et gammon on kogu aeg korralikult keenud.

2
Tõsta pann 10 minuti pärast pliidilt ja eemalda vesi. 10 minuti pärast keevas vees on teie gammon hästi küpsenud. Eemaldage pannilt kate ja asetage see küljele. Kasutage panni külgede hoidmiseks ahjukindaid. Valage vesi aeglaselt äravoolu või kraanikaussi. Samuti võite kasutada katet, et hoida gammonit pannil ja vesi tühjendada. Kallutage seda nii, et gammon ei saaks välja kukkuda, ja jätke vesi pannilt välja voolama.

3
Kata gammon pannil toonikuveega. Avage pudel ja valage toonikuvesi otse gammoni peal olevasse pannile. Lisa pannile nii palju toonikut vett, et gammon oleks täielikult kaetud.

4
Keeda vesi ja hauta seejärel 1–3 tundi. Kui vesi pannil hakkab uuesti mullitama, keerake pliidi kuumus madalamale. Laske gammonil pannil 1 tund podiseda, kui see on väikese suurusega. Kui teil on väga palju gammonit, laske sellel umbes 3 tundi podiseda. Mida suurem on gammon, seda kauem saate seda podiseda. Väike gammon kaalub 200–400 grammi (7,1–14,1 untsi). Suur gammon kaalub üle 700 grammi (25 untsi).

5
Serveeri oma gammon. Kui teie gammon on hautamise lõpetanud, on see serveerimiseks valmis. Serveeri gammon kuumalt kartuli, lillkapsa või muude külgedega. Võite ka lasta gammonil külmas jahtuda ja teha sellega järgmisteks päevadeks võileibu. Kui soovite gammonit veel üheks päevaks säilitada, asetage see võimalikult kiiresti pärast sööki külmikusse anumasse. Tarbige gammon 3 päeva jooksul pärast külmikusse panemist.

6
Kaaluge oma gammon kaalul. Asetage oma gammon oma köögis olevatele kaaludele. Kirjutage gammoni kaal paberile. Kui ostsite gammoni lihunikust ja küsisite teatud summat, pole seda vaja kaaluda.

7
Asetage gammon üleöö suurde külma veega kaussi. See vabastab gammoni liigsest soolast. Leotage gammonat paar tundi vees, kui teil pole aega seda üleöö teha. Kui teil pole paar tundi aega, keetke gammonit 30 minutit, et soolast lahti saada.

8
Pane gammon külma veega kastrulisse ja lisa koostisained. Kui olete gammonist liigse soola eemaldanud, pange suurde kastrulisse. Kata gammon külma veega, kas kraanist või pudelist. Lisage gammoni maitse parandamiseks sibul, sidrun ja 1 tl (10 g) musta pipart. Laske vesi aeglaselt keema. lisanud koostisained.

9
Hauta gammonit 30 minutit kuni 1 tund. Väiksemat gammonit, mis kaalub alla 500 grammi (18 oz), tuleks keeta 30 minutit. Suuremat gammonit, mis on raskem kui 500 grammi (18 oz), tuleks keeta 1 tund.

10
Kasutage lusika või vahukulbi, et eemaldada veest kogu vaht. Kui gammon keeb, ujuvad mõned materjalid, nagu lihatükid ja rasv, vee ülaossa. Eemaldage need materjalid veest. Proovige võtta nii vähe vett kui võimalik, kui kasutate nende toodete eemaldamiseks lusikat või kulpi.

11
Enne väljavõtmist laske veel ja gammonil 10 minutit jahtuda. Tühjendage vesi kõigepealt oma kraanikaussi. Pann ei tohiks katsudes olla liiga kuum, aga kanna igaks juhuks ahjukindaid. Kui olete vee tühjendanud, võtke gammon pannilt välja. Kui nahk on ikka veel gammonil, koorige see enne serveerimiseks taldrikule asetamist ära.

12
Serveeri oma gammon. Kui soovite, võite enne serveerimist gammonile lisamaitse saamiseks kastmeid nirista. Gammon sobib erinevate maitsetega. Kui see on kuum, lisage see kartulite, herneste ja lillkapsaga roale. Kasutage seda külma võileibade osana. Kui soovite oma gammonit toidujääkide jaoks säilitada, asetage see esimesel võimalusel külmikusse. Tarbi see 3 päeva jooksul pärast külmikusse panemist.