Kuidas eraldada sibulast mahla

Sibul on suhteliselt kõrge veesisaldusega, nii et tavaliselt saate ühest sibulast palju mahla eraldada. Sibulamahl ei sisalda eriti suures koguses palju toitaineid, kuid paljude kultuuride rahvapärimuses peetakse seda mahla ravimiks hüpertensiooni, kehva vereringe, kuseteede infektsioonide ja külmetuse vastu. Sibulast saab mahla välja tõmmata riivi, segisti või mahlapressi abil.

1
Koori nahk. Lõika terava sakilise noaga sibula juureotsast väike viil, mis ei ületa 1,27 sentimeetrit. Lõika sibul läbi, kuni jõuad teiselt poolt nahani, kuid ära lõika läbi koore. Haarake osaliselt lõigatud otsast ja tõmmake see sibula pikkusest mööda allapoole, et eemaldada osa nahast. Haarake allesjäänud nahast pöidlaga ja kahe esimese sõrmega ning tõmmake see eemaldamiseks tagasi.

2
Lõika teine ​​ots ära. Kasutage sama nuga, et eemaldada sibula teisest otsast teine, umbes 1/2 tolli (1,27 sentimeetrit) viil. See muudab sibula lõikamise või tükeldamise lihtsamaks, seega on see samm eriti oluline, kui ekstraheerite mahla segisti või mahlapressiga. Kui ekstraheerite mahla riiviga, võite selle sammu vahele jätta. Vastupidise otsa puutumatuna hoidmine võib tegelikult hõlbustada sibula riivimist.

3
Loputage sibul. Laske kooritud sibul leige kraani all, et eemaldada kõik väikesed nahatäpid või mustus. Kuivatage see puhta paberrätikuga.

4
Asetage riiv madalasse kaussi või panni. Teil on vaja külgedega anumat, kuid suu peab olema piisavalt lai, et sinna mahuks kast-riiv, mida nimetatakse ka juusturiiviks või lamedapõhjaliseks riiviks, ja vähemalt ühte oma käsi, kuna peate selle sees riivima sibulat. .

5
Hoidke ühe käega riivi ülemist käepidet. Vajutage riiv ühtlase survega alla, et hoida seda ühtlaselt, vältides selle libisemist, kui proovite sibulat riivida.

6
Hõõru terve sibul vastu riivi peenemat külge. Haarake vaba käega sibula ümarast otsast, kui see jääb terveks. Vajutage juure külge kinnitatud lame ots riivi peene külje ülaosale. Liigutage sibul allapoole riivimiseks aukude kohal. Jätkake sibula surumist vastu riivi, liigutades seda aukude kohal üles-alla, kuni olete kogu sibula riivinud.

7
Asetage kurn keskmise kuni suure kausi peale. Sellel kaussil peavad olema kõrgemad küljed, kuid suu peab olema piisavalt lai, et mahutada kogu kurna läbimõõt. Võimalusel asetage kurn üle kausi serva. Kui kurn on siiski liiga väike, hoidke seda käega.

8
Suru sibula viljaliha läbi sõela. Asetage riivitud viljaliha teisest anumast peene võrguga sõela. Lükake viljaliha lusika või kummist spaatliga kurna, eraldades suurema osa mahlast, hoides samal ajal suurema osa tahkest viljalihast teisest kaussist eemal. Jätkake pressimist, kuni suurem osa mahlast on eraldunud, kuid ärge vajutage nii palju, et hakkate viljaliha läbi kurna suruma.

9
Pange ülejäänud viljaliha ruudukujulise marli sisse. Asetage viljaliha marli keskele ja viige kõik riide nurgad kokku, mähkides viljaliha tõhusalt sisse. Vajutage viljaliha alla, et teise kaussi rohkem mahla välja pigistada. Jätkake vajutamist ja surumist, kuni mahl enam välja ei tilgu.

10
Haki sibul. Haki sibul keskmisteks tükkideks terava sakilise noaga. Sibulat ei ole vaja hakkida ega peeneks hakkida, kuid väikesed ja keskmised tükid töötavad blenderis paremini kui suured tükid.

11
Pane sibulatükid blenderisse ja blenderda. Kasutage keskmiselt kõrget kuni suurt kiirust ja blenderdage hakitud sibulat umbes 1 minut, muutes sibul paksuks püreeks.

12
Vajadusel korrake segamist. Sibula 1 minutist blenderdamisest peaks piisama, et sibul püreestada, aga iga blender töötab veidi erinevalt. Kui teie segistis on endiselt märkimisväärseid sibulatükke, peatage blender, avage kaas ja lükake tükid kummilabida abil labade poole. Asetage kaas tagasi ja jätkake segamist 30-sekundiliste intervallidega suurel kiirusel, kuni see on täielikult segunenud.

13
Asetage kurn kausi suu kohale. Kurn peaks olema piisavalt väike, et see mahuks kausi sisse, kuid võimaluse korral piisavalt suur, et toetuda kausi servale. Vastasel juhul hoidke sõela ühe käega kausi suu kohal.

14
Asetage kurna sisse tükk marli. Juustu õhuke kiht hõlbustab mahla väljafiltreerimist, püüdes samal ajal tahket viljaliha.

15
Suru segatud sibul läbi marli ja sõela. Viige sibul segistist marli keskele. Lükake lusika või kummilabidaga sibula viljaliha marli ja sõela sisse ning kaussi. Jätkake viljaliha vajutamist, kuni te ei näe enam kurna põhjast mahla tilkumas.

16
Lõika sibul neljandikku. Terve sibul on paljude mahlapresside jaoks liiga suur, kuid väikesed tükid või tükeldatud sibul on liiga väikesed, et saaksite läbi suruda. Parimate tulemuste saamiseks lõigake sibul pikuti neljandikku terava sakilise noaga.

17
Valige õige mahlapress. Kasutage renni ja tilaga elektrilist tsentrifugaalmahlapressi. Käsimahlapress või mahlapress, mille puhul peate puu- või juurvilja mahla välja tõmbamiseks vastu muhku suruma, töötab ainult pehmete puuviljadega, nagu sidrunid, apelsinid ja laimid. Kõvadest köögiviljadest, näiteks sibulast, mahla ekstraheerimiseks vajate tilaga mahlapressi, millesse saate köögiviljatükke sööta.

18
Asetage kauss mahlapressi tila alla. Mõned mahlapressid on varustatud klaasist kogumismahutiga, kuid paljude kurnade puhul peate enne alustamist asetama kausi või joogiklaasi väljutustila alla, kuna mahl hakkab töötades välja voolama.

19
Suru iga veerand läbi mahlapressi. Enne järgmise veerandi renni sisestamist oodake, kuni iga veerand on mahla pressimise lõpetanud. Mahl peaks automaatselt läbi tila välja filtreerima, samal ajal kui viljaliha kogutakse eraldi kambrisse. Täiendav pingutamine ei tohiks olla vajalik.