Kuidas ekstraheerida aloe verat

Aloe vera geeli kasutatakse laialdaselt põletuste ja muude nahahaiguste raviks, kuigi tõendid selle tõhususe kohta on tagasihoidlikud ja tuleb teha rohkem uuringuid. Kui aga kasutate aloe verat, läheb kogu selle salvi ostmine kokku ja aaloed võib kas lahjendada või sisaldada täiendavaid lisandeid, mis võivad muuta selle teie vajadustele sobimatuks. Siiski saate säästa raha ja olla kindel aaloe kontsentratsioonis, kui kõigepealt korjate saagi ja lõigate seejärel lahti mõned aloe vera lehed.

1
Hinnake oma aloe vera taime. Enne kui hakkate aloe vera geeli koristama, peaksite olema kindel, et töötate küpse taimega. Küpse ja terve aaloetaime tunneb ära suurte roheliste lehtede järgi: need peaksid olema umbes 20 cm (8 tolli) pikad. Aaloe kasvab keskelt väljapoole, muutes äärmistest lehtedest vanimaks, suurimaks ja rikkalikumaks kasutamiseks.

2
Lõika ära mõned aloe vera lehed. Sõltuvalt sellest, kui palju aloe verat vajate, ei vaja te tõenäoliselt ega soovi selleks kasutada tervet aloe verat. Lõika aloe vera taime üks äärmistest lehtedest taime põhjas asuva terava noaga ära. Lehed ei kasva tagasi, kuid lõigates ainult osa taimest, jätate kogu selle kasvama ja tulevikus tootma teile rohkem aloe verat. Veenduge, et teie nuga oleks terav, et tekitada minimaalset kahju taimele.

3
Puhastage lõigatud aloe vera. Kui olete lehe ära lõiganud, hakkab lõikekohast välja immitsema kollast ainet. Selleks, et taim ei segaks, peaksite suunama lehe vertikaalselt, lõigatud otsaga allapoole, kaussi, et aine saaks jätkuvalt välja tulla. Kasutage veekannu ja sõrmi, et puhastada leht ülevalt alla, suunates ka vett kaussi. Selles etapis tekkiv kollane vedelik on mahl, mida nimetatakse aaloe lateksiks. See ei ole aloe vera geel, mis on välimuselt läbipaistev ja paks ning te ei soovi, et see teie geeli saastaks, kuna sellel on lahtistavad omadused, mis võivad teie seedimist segamini ajada.

4
Lõika ära lehtede ülemine kolmandik. Aloe vera lehe tipu, terava osa õhukese tõttu raiskate sellest osast geeli saamiseks rohkem aega, kui see on tasuv. Selle asemel lõigake see osa ära ja visake see ära. Peate ülemise osa jaoks kordama eelmist loputustoimingut, kuna nüüd tekib ka kollast vedelikku. Sõltuvalt teie aloe vera lehtede suurusest võib teil olla lihtsam lehtede eraldamine. geeli, lõigates lehe paksu osa täiendavateks tükkideks, kas piki lehtede pikkust, laiust või mõlemat pidi.

5
Eemaldage ogad. Enne lehe geelisüdamikule jõudmist peate eemaldama kõvad selgroogsed servad iga lehe mõlemalt küljelt. Lõika need ettevaatlikult ära, pidage meeles, et nihutage nuga endast ja kätest eemale, et vältida enda võimalikku lõikamist. Veenduge, et aloe vera lehed oleksid enne selle lõikamise alustamist kuivad, kuna libe leht võib põhjustada võimalikke õnnetusi. Tehke lõige võimalikult lähedale ogadele, et te ei kaotaks selle käigus palju geeli.

6
Eemaldage ülemine ja alumine kiht. Kui leht on lõikelaual lamedalt, viilutage aloe vera lehe nahk ettevaatlikult ära. See on õhuke välimine roheline kiht, mida näete. Viige nuga selle ja keskel oleva paksu läbipaistva geeli vahele ning korrake seda toimingut ülejäänud pealmise kihi jaoks, pöörates seda alumisele kihile. Kui te ei soovi selles etapis nuga kasutada, kuna võite end lõigata. , võite selle asemel kasutada puuviljakoorijat.

7
Eemaldage ja säilitage geel. Sel hetkel peaksid teil olema selge aloe vera geeli plaadid. Kui näete, et neile on jäänud lehetükke, lõigake need ära ja lõigake geel noaga ära, et neid oleks lihtsam ladustada. Kui olete lõpetanud, loputage kindlasti aloe vera geeli ennast 2–3 korda, et olla kindel, et see ei sisalda aaloe lateksi jääke. Kasutage lusikaga, et kraapida nahalt üleliigne geel. Säilitage kogu geel. ekstrakti saad uude klaasi või kaussi eraldi veest, millega lehtede pesemiseks kasutasid.