Kuidas eemaldada tüükad loomulikult küüslauguga

Tüükad võivad olla piinlik ja ängistav probleem, eriti kui neid näevad teised inimesed. Kuid need on ka väga levinud ega põhjusta tavaliselt suurt terviseprobleemi. Kui teil on tüükad, võite seda ravida küüslaugu või muude looduslike vahenditega. Alternatiivina võite kasutada käsimüügiravimeid, kui looduslikud võimalused ei tööta. Siiski peaksite pöörduma arsti poole, kui te pole kindel, et teil on tüükad, teie tüükad on valulikud või häirivad või kui teil on teatud meditsiinilised probleemid.

1
Testige oma nahka. Küüslauk on suurepärane kodune vahend tüügaste vastu. Kõige paremini mõjub värske küüslauk, aga võid kasutada ka küüslaugumahla. Hõõruge küüslauku esmalt väikesesse nahaosasse, et näha, kas teie nahk on küüslaugu suhtes tundlik. Mõnel inimesel võib värskest küüslaugust tekkida lööve. Lööve ei ole ohtlik, kuid võib olla ärritav. Kui see teiega juhtub, võite vahendit siiski kasutada, kuid lööve võib püsida. Kui te seda teete, jätke purustatud küüslauk ainult tunniks korraga. Samuti võib tüükast vabanemine võtta kauem aega. Uuring, kus laste tüükaid raviti küüslauguga, näitas, et 100% tüükadest eemaldati ilma märkimisväärsete kõrvalmõjudeta, välja arvatud kaebused lõhna ja kord kerge nahaärrituse kohta. Teises uuringus kasutati küüslaugu lipiide ehk rasvaekstrakti nii tüügaste kui ka konnasilmade puhul. Nad uurisid 42 erinevas vanuses patsienti ja leidsid 100% paranemist kõigil tüükadega patsientidel. Arvatakse, et küüslaugu, allitsiinina tuntud aine, peamine viirusevastane komponent on keemiline aine, mis mõjutab tüükaid, kuid vähe. selle väite kinnitamiseks on tehtud uuringuid.

2
Valmistage ala ette. Enne küüslaugu pealekandmist peate desinfitseerima ja kuivatama tüükaga nahapiirkonna. Peske käed ja seejärel peske tüükaga piirkond. Kasutage sooja seepi ja vett. Kuivatage piirkond puuvillase rätikuga. Peske tüükaga kokku puutunud riidest materjali kuumas seebivees. Võite ka rätikuid pleegitada, et tappa tüükaviirused.

3
Kandke küüslauk. Võtke üks küüslauguküüs ja purustage see noa lameda osaga. Küüslauguküüne võid ka pooleks lõigata. Hõõruge piirkonda purustatud küüslauguga või nelgi lõigatud servaga, et mahl saaks sisse vajuda.

4
Mähi ala. Asetage purustatud küüslauk otse tüükale. Kata küüslauk ja soolatüügas sidemega või soovi korral kleeplindiga. Vältige küüslaugu asetamist mõjutamata nahale. Veenduge, et sellel alal ei oleks lahtisi lõikehaavu ega haavu. Küüslauk võib põletada ja tüüka viirus võib levida piirkonda.

5
Korda ravi. Ravi ei toimi üleöö. Protseduuri tuleb korrata iga päev. Peske haav uuesti ja kuivatage. Kandke tüükale värsket purustatud või lõigatud küüslauku. Kata soolatüügas värske küüslauguga ja mähkige haav alati värske sidemega. Haava mähkimiseks võite kasutada ka kleeplinti. See aitab kuivana püsida. See võib aga ärritada teisi nahapiirkondi. Korrake küüslauguravi iga päev vähemalt 3–4 nädala jooksul. Enamik inimesi hakkab nägema, et tüükad muutuvad väiksemaks 6–7 päeva jooksul. Pärast sideme eemaldamist ja küüslaugu mahapesemist võib see tunduda kuivanud ja kortsus. Samuti näeb see välja kahvatum kui varem. Kui te ei näe paranemist, pöörduge oma arsti poole, et näha, kas toimub midagi muud.

6
Viili üleliigne nahk ära. Tüüganaha eemaldamiseks võite kasutada smirgelplaati. Hoidke tüükaga piirkonda valamu kohal. Niisutage soolatüügast. Kasutage plaadi karedamat poolt ja hõõruge õrnalt tüüka ülaosa ja küljed. Järgmisena keerake smirgelplaat laua siledamale küljele. Korrake sama rada nagu kareda poolega. Loputage piirkond maha, peske see ja kandke uuesti peale purustatud küüslauk. Ärge hõõruge vere tõmbamiseks piisavalt tugevalt. Samuti olge ettevaatlik, et te ei puudutaks smirgelplaadiga kahjustamata nahka. Kui teil on tegemist jalatallatüügastega, hoidke jalga vanni või väikese plastvanni kohal. Veenduge, et nakatunud nahk, mille olete maha hõõrunud, peske see ära. . Peske kõik kraanikaussi või vanni. Te ei soovi uuesti nakatuda. Visake kasutatud smirgelplaat minema.

7
Kasutage sibulat. Nagu küüslauk, võite kasutada sibulat, et aidata eemaldada tüükad loomulikult. Võtke 1/8 keskmise suurusega sibulast ja purustage see. Asetage sibul otse tüükale ja katke sidemega või soovi korral kleeplindiga. Korrake, kandes peale värsket sibulat iga päev, kattes tüüka värske kattega. Nagu küüslaugumeetodi puhul, kasutage pealekandmiste vahel tüüka liigse naha viilimiseks ühekordselt kasutatavat smirgeltahvlit.

8
Leota soolatüügas äädikas. Äädikas on hape, lahjendatud äädikhape ja arvatakse, et see lagundab rakumembraane. Siis tapab happeline keskkond viiruse. Leota vatitups valges äädikas ja kanna tüükale. Kinnitage vatitups kleeplindi abil tüüka külge. Võite jätta selle mõjuma 2 tundi kuni 2 päeva. Korrake vastavalt vajadusele. Kasutamise vahel kasutage naha viilimiseks ühekordset smirgeltahvlit.

9
Kasutage võilille. Võilillemahl sisaldab mitmeid koostisosi, mis aitavad tüügaste vastu, sealhulgas viirusevastaseid aineid. Need ained tapavad tõenäoliselt viirusega nakatunud rakud. Valige murult üks või kaks võilill. Murra vars ja pigista võilillemahl tüükale. Kata soolatüügas sideme või kleeplindiga. Jätke see 24 tunniks mõjuma. Korrake vastavalt vajadusele. Hoolitsuste vahel kasutage tüüka viilimiseks ühekordset smirgeltahvlit.

10
Määri peale banaanikoor. Banaanikoored sisaldavad mitmeid aineid, sealhulgas erinevaid ensüüme, mis võivad rakumembraani lagundada. Aseta banaanikoor koos koore siseosaga tüükale. Kata koor sideme või kleeplindiga ja jäta üleöö mõjuma. Korrake vastavalt vajadusele. Lisaks sisaldavad banaanikoored karotenoide, millest saab sünteesida A-vitamiini. A-vitamiinil on viirusevastane toime. Kasutamise vahel kasutage tüüka viilimiseks ühekordset smirgeltahvlit.

11
Proovige värsket basiilikut. Basiilik sisaldab mitmeid viirusevastaseid aineid ja arvatakse, et see aitab basiilikul hävitada tüükaviiruse. Lõika värske basiiliku leht ja palli see kokku. Asetage see tüüka kohale. Kata basiilik sideme või kleeplindiga ja jäta 24 tunniks mõjuma. Korrake vastavalt vajadusele. Kasutamise vahel kasutage naha viilimiseks ühekordset smirgeltahvlit.

12
Valmistage nahk ette. Olenemata kasutatavast vahendist peske ja kuivatage käed alati enne ja pärast tüüka puudutamist. Peaksite piirama normaalse naha pindala, mida töödeldakse mõne käsimüügimeetodiga. Need meetodid toimivad tavaliselt mõne päeva jooksul. Kui teie soolatüügas ei ole väiksem või välimus ei ole 6–7 päeva jooksul muutunud, pidage nõu oma tervishoiutöötajaga. Võimalik, et vajate teist, tugevamat lähenemist.

13
Kasutage salitsüülhapet. Salitsüülhape lõhub ja tapab HPV-ga nakatunud rakke. Selle asemel, et rünnata ka normaalseid rakke, jätab hape normaalsed rakud rahule. Ostke oma kohalikust apteegist plaastri või vedelikuna salitsüülhapet, nagu ühend W või Dr. Scholl’s Clear Away. Peske piirkond hästi ja kuivatage. Asetage plaaster või vedelik vastavalt juhistele. Korrake iga päev, kuni tüükad on kadunud. Selleks võib kuluda 2–3 kuud. Vältige ravimi sattumist naha mis tahes muule osale. Happe paremaks toimimiseks leotage ja viilige tüükad, et ravim saaks sügavamale naha sisse imbuda. Salitsüülhape retsepti alusel.

14
Proovige soolatüügas külmutada. Käsimüügis müüdavate külmutusravimite puhul kasutatakse tüüka naha külmutamiseks dimetüüleetrit ja propaani. Ravim sisuliselt külmutab tüüka ja tapab naha, põhjustades selle mahakukkumist. Külmutamisravimeid, nagu Compound W’s Freeze Off või Dr. Scholl’s Freeze Away, saab osta kohalikust apteegist. Järgige tootja juhiseid. Nende tööks võib kuluda kuni 2 kuud. Hoidke ravimit lahtisest leegist eemal. FDA hoiatab, et need ravimid võivad olla tuleohtlikud. Hiljutine uuring on näidanud, et külmutusmeetod võib olla tõhusam tüügastest vabanemisel kahe kuu jooksul.

15
Proovige kleeplindi meetodit. Kleeplindi meetod, tuntud ka kui teibi oklusioon, on läbiproovitud ja tõeline kodune vahend, mida paljud inimesed vannuvad. Pole teada, kuidas kleeplint töötab. Mõned ütlevad, et liimil on ainet, mis lagundab naharakud ja eemaldatakse seejärel lindi eemaldamise füüsilise toimega. Selle meetodi jaoks ostke hõbedane kleeplint ja kinnitage tüükale väike tükk kleepteipi. Jätke teip tüükale 6-7 päevaks. Eemaldage teip ja leotage soolatüügas vees. Kasutage tüüka viilimiseks ühekordselt kasutatavat smirgeltahvlit. Jätke tüük ööseks või kuni 24 tunniks katmata. Kinnitage kleeplint uuesti 6–7 päevaks. Korrake toimingut nii sageli kui vaja kuni 2 kuu jooksul. Saate kandke tüükale sibula- või küüslaugumahla enne kleeplindi kinnitamist. Ühes uuringus toimis kleeplint tegelikult paremini kui tüügaste külmutamine.

16
Tundke ära tüüka. Tüügas on inimese papilloomiviiruse (HPV) põhjustatud nahakasv. Tüükad võivad ilmneda kõikjal teie kehal. Kuid need nakatavad ainult naha pealmist kihti. Tavalised tüükad esinevad enamasti kätel ja jalatallad jalatalladel.

17
HPV leviku mõistmine. HPV viirus võib kergesti ühelt inimeselt teisele edasi kanduda. Samuti võite end uuesti nakatada, puudutades oma soolatüügast ja seejärel teist kehaosa. Tüükad võivad levida ka rätikute, pardlite või muude tüügaga kokkupuutuvate isiklike esemete jagamisel. Mõned inimesed saavad tüükaid tõenäolisemalt kui teised. Kui teie immuunsüsteem on allasurutud või vähemtõhus, on teil suurem risk tüügaste tekkeks.

18
Teadke sümptomeid. Tüükad on tavaliselt kareda pinnaga kõrgenenud muhk nahal, kuigi mõned tüükad on lamedamad ja siledamad. Neid võib olla mitme erineva kuju ja suurusega. Tüükad kipuvad olema valutud, kuigi mõned jalatallatüükad võivad kõndimist raskendada. Sõrmedel olevad tüükad võivad olla ka ebamugavad, kuna neid kasutatakse ja ärritatakse sagedamini. Üldjuhul võib arst diagnoosida tüükad ilma nahaproovita, lähtudes nende asukohast ja väljanägemisest.

19
Eristage tüügaste liike. Tavalised tüükad võivad levida suguelunditele või pärasoole piirkonda, kuid tavalised tüükad on tavaliselt põhjustatud teist tüüpi HPV-st kui suguelundite tüükad. Harilikku tüüka ei seostata suurema vähiriskiga, samas kui paljud kondüloomid on.Pöörduge kindlasti oma tervishoiutöötaja poole, et veenduda, et teil on tegemist tavalise tüükaga.Kui teil on tüükad suguelundite või päraku ümber, peaks pöörduma oma arsti poole, et teha kindlaks, milline viiruse vorm tüükaid põhjustab.

20
Rääkige oma arstiga, kui te pole kindel, et teie muhk on soolatüügas. Kui kasv ei pruugi olla tüügas, võib selle kohtlemine seda süvendada või põhjustada terviseprobleeme. Parim on külastada oma arsti, et teha diagnostiline läbivaatus, et veenduda, kas teie kasv on tüügas ja saada nõuetekohast ravi. Pidage meeles, et mõned nahavähid võivad välja näha nagu tüükad, mistõttu on oluline, et oleksite kindel, et teil on tüükad. soolatüügas.

21
Pöörduge oma arsti poole, kui teie tüükad on valulikud või veritsevad, välimus muutub või teid häirib. Enamikul tüügastel puuduvad sümptomid, seega peate oma arstiga nõu pidama, kui tüükad valutavad, sügevad või segavad teie igapäevast tegevust. Nad võivad veenduda, et teie kasv on tegelikult tüügas. Seejärel saavad nad teile pakkuda ravivõimalusi, et muhust kiiresti vabaneda. Näiteks võib tüügas häirida teie igapäevast tegevust, kui teil on raskusi pliiatsi või pliiatsi haaramisega sõrme tüüka tõttu. See muudaks kirjutamise keeruliseks. Välimuse muutused võivad hõlmata suurenemist, pinna muutusi või värvimuutusi. Kui teie tüükad muutuvad, on võimalik, et tegemist võib olla nahavähiga, seega on parem lasta seda arstil kontrollida.

22
Püsivate või levivate tüügaste korral pöörduge arsti poole. Mõned tüükad ei allu kodusele ravile. Kui teil on kangekaelne soolatüügas, mis lihtsalt ei kao, võite vajada arstiabi. Samuti võib teie arst aidata, kui teil hakkavad tekkima täiendavad tüükad, kas samas kohas või erinevates kehaosades. Harvadel juhtudel võib teie kehale korraga ilmuda mitu tüükad. Kui olete täiskasvanu ja see juhtub, pöörduge põhjuse väljaselgitamiseks oma arsti poole. Võimalik, et teie immuunsüsteemil on probleeme.

23
Külastage oma arsti, kui teil on diabeet või nõrk immuunsüsteem. See on eriti oluline, kui teil on diabeedist põhjustatud närvikahjustus. Teie arst saab jälgida teie tüükaid ja veenduda, et saate õiget ravi. Nõrga immuunsüsteemiga on tüükadest vabanemine väga raske, kuna teie keha ei suuda samuti tüükaviirusega võidelda. Meditsiiniline ravi võib aidata. Mõnel juhul võib teie käte ja jalgade tundlikkus diabeedi tõttu olla halb. Kui see on teie puhul nii, ei pruugi te ravi ajal märgata tüüka valu ega vigastust, mis võib tekkida siis, kui ravi on valesti rakendatud.

24
Küsige oma arstilt oma ravivõimalusi. Teie arst võib ravida tüükaid oma kontoris või määrata teile kodus kasutamiseks tüügaste ravimeid. Millist ravi nad soovitavad, sõltub teie eelistustest, teie tüüka tüübist, varasematest ravimeetoditest ja tüügaste asukohast. Siin on tüüpilised tüügaste ravimeetodid: Retsepti alusel kasutatav salitsüülhape eemaldab tüükad kiht-kihi haaval. Arst võib määrata selle ravi eraldi või koos krüoteraapiaga. Krüoteraapia hõlmab tüüka külmutamist vedela lämmastikuga. Tüügaste alla ja ümber moodustub vill, mis aitab tüükadest lahti saada. Siiski võite kogeda ebamugavustunnet, värvimuutust ja villide teket. Trikloroäädikhapet saab kasutada kontoris tüügaste raviks pärast seda, kui arst on naha pealmise kihi maha koorinud. See ravi võib põhjustada ebamugavust ja võib nõuda mitut rakendust. Tõenäoliselt ei soovita teie arst seda, kui miski muu ei aita. Operatsiooniga saab eemaldada tüükad, mis teid tõesti häirivad, näiteks näol. Teie arst lõikab tüüka ära, mis võib põhjustada väiksemaid armistumist. Laserravi võib katkestada tüüka verevarustuse, põhjustades selle surma. See ravi võib aga põhjustada ebamugavust ja armistumist.